Rád bych pomohl kdybych nebyl z druhýho konce republiky.
Jestli si dotyčný návštěvník všimnul, že ho “pustil” ikdyž nechtěně tak škoda, že to hned nenahlásil. Mohli ho odchytnou téměř okamžitě. Takhle během dne už může být nějaký ten kilometr daleko a plocha hledání se nesmírně zvýší.
Vím, že hodně lidí dělá “mrtvého” když se mu stane taková věc. I já samozřejmě mám tuto tendenci jenže si vždycky vzpomenu jak mi mamka říkala, že když něco provedu tak to musím hned říct a pak budou menší následky. Což se mi i v osobním životě několikrát vyplatilo.
Upřímně pochybuji, že kdyby ho odchytli hned po nahlášení tak by Zoo po návštěvníkovi něco chtěla. Pokud dojde k úhynu a najdou si toho návštěvníka tak si myslím, že by mohli požadovat nějaké odškodné minimálně za nenahlášení.
Kdo ví jak to teda ve skutečnosti bylo samozřejmě. Jinak je to krásná Zoo a letos plánuji, že jí opět návštívím. Doufám, že do tý doby Aru najdou. 😃
je to kontaktní voliéra a nevím kde berou všichni jistotu že musel uletět. Přece by se musel pohybovat v okolí a ara hyacintový je přece dost nepřehlédnutelný papoušek jak velikostí tak barvou. Mnohem pravděpodobnější vidím variantu že byl ukraden!
V minulosti z ní arové hyacintoví unikli již třikrát. Poprvé v květnu 2016, kdy šlo ještě o starou voliéru s jiným pletivem, které se papouškovi podařilo rozplést. Pták se potuloval čtyři dny po okolí a byl odchycen až po upozornění návštěvníků, kteří jej při cestě do zoo objevili v poli u silnice. Pouhý rok poté, v červenci 2017, v průchozí voliéry unikli rovnou tři arové hyacintoví a jeden ara arakanga. Papoušci se tři dny zdržovali v areálu zoo, poté se podařilo odchytit arakangu, ale arové hyacintoví odlétli do dva kilometry vzdáleného Fryštáku. Tam se je nakonec podařilo také odchytit.
je to kontaktní voliéra a nevím kde berou všichni jistotu že musel uletět. Přece by se musel pohybovat v okolí a ara hyacintový je přece dost nepřehlédnutelný papoušek jak velikostí tak barvou. Mnohem pravděpodobnější vidím variantu že byl ukraden!
To je ale nesmysl. To by ho za prvé musel někdo chytit jen tak do ruky, nepozorovaně, protože tohle by asi lidi hlásili, no a pak jak pronesete metrového papouška skrz ZOO… To musíte mít připraveno něco, do čeho ho dát, takže… A co stres, neriskujete, že z toho papoucha klepne? A navíc jako zloděj přece musíte počítat s tím, že si ošetřovatelé papoušky spočítají a nejpozději na konci dne budou vědět, že jim chybí. To je trochu velké riziko. Připravený profesionál by do toho podle mě nešel. Náhodný kolemjdoucí by to zase nedal skrz nepřipravenost.
No a pak tu máme samozřejmě záznamy o předchozích únicích, jak dodal anonym. Takže je to rozhodně pravděpodobnější než krádež.
Není to tak, že tam odchovávají ty mladé a pak je zase vypouštějí? Nevím, ptám se. ZOO je například od toho, že. Třeba pražská s převaláky nebo liberecká s orlosupy nebo co to je za dravce. Jo, orlosup, našla jsem si.
Není to tak, že tam odchovávají ty mladé a pak je zase vypouštějí? Nevím, ptám se. ZOO je například od toho, že. Třeba pražská s převaláky nebo liberecká s orlosupy nebo co to je za dravce. Jo, orlosup, našla jsem si.
Tož tak taky asi osvětová činnost, poskytování prostor pro umísťování nechovných jedinců, kteří zákonitě vznikají paralelně s chovnými, taky nějaké ty výzkumné aktivity, žeano, asi by se našly i další věci (spolupráce s kriminalisty při odhalování pašeráků mě napadá). V Pze je ta ZOO refugium pro spoustu volně žijících zvířat, protože tam mají klid, přírodní podmínky, a tak. Ale tak to umí i Šárecké údolí a jiné “parky”, nemusí to být zrovna ZOO, to uznávám.
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 20.06.2024, 09:28:36
Na co je Zoo? Zoo zdaleka není jen kvůli tomu aby měly rodiny kam chodit o víkendu za krásného letního počasí. To je spíš takovej bonus pro veřejnost a Zoo aby měla nějaký příspěvek na provoz.
V Zoo se dělají různý výzkumy a mnoho studií přišlo práve z těchto organizací. Dále udržují zdravou genetickou stránku zvířat. Proč myslíte, že se věčně se převážejí mezi Zoo Žirafy, Sloni, lidoopy a další? Jeden z dalších důvodů je také udržet nějaký druh aby nevymřel (a taky se to historicky povedlo u několika druhů).
Ono vypouštění zvířat do přirozeného prostředí je hezká myšlenka jenže ne vždy to taky jde. Dost často jejich prostředí je buď ničeno člověkem (například kácení pralesů,…) anebo jsou chytáni pytláky či zabití kvůli získání nějaké složky. Ono něco odchovat, pak to vypustit do přírody aby je chytli pytláci a nedej bože při chycení i zabili není moc efektivní pro záchranu ohroženého druhu. Některé druhy už byli navráceni a úspěšně se i množí a prosperují, ale v Zoo či u soukromých chovatelů stále zůstávají.
Nedávno na téma pozitivních seznamů bylo zasedání parlamentu kde byl ředitel Jihlavské Zoo. Ten i nastínil, že Zoo není schopná zdaleka pokrýt celý spektrum všech zvířat a proto je vyžadující i spolupráce se soukromými chovateli která funguje za mě skvěle. Třeba Zmije Pavoučí která je v Zoo Plzeň tak jí mají od chovatele ze Švýcarska a byla objevená nedávno (myslím 2008) a v nikdo neví kolik jich ve skutečnosti je.
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 20.06.2024, 11:50:46
Krásně vytržené z kontextu. 😉
Není to jediný aspekt proč to nejde je vracet do přírody. Když se budeme bavit konkrétně jen o kácení pralesů a ničení přirozeného prostředí. Jestli je to zničený v přírodě, kam je pak chcete vracet? Na mýtinu bývalého pralesa? Pak tu Zoo potřebujete kde jim to můžou při nejmenším aspoň nasimulovat to prostředí a postarat se o ně.