Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Nocování krůt na stromě

Bob (neregistrovaný) 15.06.2024, 07:28:37 xxx.xxx.60.188

Dobrý den prosím o pomoc. Moje krůty se naučili na noc usazovat do větví vysokého stromu. Spí asi ve 4 metrech a je obtížné je večer dostat dolů a tak jsem to zatím neřešil a nechávám je tam. Hrozí i v takové výšce nebezpečí kuny nebo lišky z vašich zkušeností? Ani nevím jestli by si kuna na krůty troufla. Děkuji Bob.

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 15.06.2024, 12:26:17 xxx.xxx.124.153

Tohle dělaly slépky, co mi daroval kamarád. Večer je nezavíral, tak se naučily spát na stromě. Dva dny jsem je sundávala hráběmi a třesením stromu, odnášela je k ostatním do kuřího domu, chvíli napomínala staré obyvatelky, ať do nich nešťouchaj, třetí den už jsem je našla v kuřím domě všecky.
Mohlo v tom být to, že se starých slépek tyto nové bály, ale myslím, že hlavně ten zvyk - stmívá se, jdu do bezpečí a jediné bezpečí, které znám, je strom. 
Sundejte je, odneste do příbytku, ukažte (a zařiďte), že je tam dobře.
Nechávat zvířata predátorům napospas je, mírně řečeno, nehezké.
 

acher
acher (790 příspěvků) 15.06.2024, 14:14:40 xxx.xxx.222.196

Kuna na krůty nepůjde a liška se tam nedostane.Máme zděný kurník ve chlévě,ale stávalo se,že některé slepice spaly na ořešáku,perličky tam nocovaly běžně a nikdy se žádné nic nestalo.Dokonce jednou,když se liška dostala na dvůr,tak to,co vylétalo na ořášáky přežilo,co zůstalo na zemi ne.Několik let jsme měli i dvě slepice,co spaly na ořešáku celoročně i za velkých mrazů a dokonce jim ani neomrzly hřebeny.Ono taky kdo by je sundával,dostat se tam nedalo a klepat se 30ti letými ořešáky už vůbec ne.Přitom slepice chodily do kurníku snášet.

Varaxi
Varaxi (644 příspěvků) 15.06.2024, 21:04:44 xxx.xxx.137.233

Krůty jsme nikdy neměli, a to právě proto, že jsou dle slov mého dědečka hloupé a nikdy se nenaučily chodit spát do kurníku. A to je měl několik let po sobě.

První sklepával z ořešáku a padesátileté vysokokmenné třešně, další nechal na stromech. Přežily všechny, ale ráno některé slétly na druhou stranu plotu, který vedl pod stromy, takže je musel jít zahnat na svůj pozemek. 

Byly to jatečné krůty, na jaře koupené a do zimy zabité, takže zimu nezažily, ale nocování přežily vždycky všechny. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.