Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Před a po

efe
efe (1470 příspěvků) 26.06.2024, 15:08:24 xxx.xxx.155.192

Bod jedna nemám, bod dva odmítám, bod tři nemám, bod čtyři částečně ok, bod pět se mě netýká…

Takže mě asi rovnou zastřelte a žádný psy mi nesvěřujte 😀

I když teď mám zas tu obr výhodu s tím home officem… 

Arosek
Arosek (330 příspěvků) 26.06.2024, 15:43:14 xxx.xxx.130.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 26.06.2024, 15:08:24

Tak ono s jednim, dvema chlupacema je tech bodu potreba vyrazne mene nez s osmi 😀

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 26.06.2024, 16:20:57 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 26.06.2024, 13:13:46

Já vždycky koukám, když někdo na Fb napíše, že se stihnul přihlásit. Já stěží zaregistruju, že bylo přihlašování vůbec spuštěno. 😁

Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 26.06.2024, 16:26:37 xxx:xxx.bcd0:98d0
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 26.06.2024, 16:20:57

…..ja jsem takhle odpískala zkoušky z noseworku, to že se mi podařilo se na dvě přihlásit beru jako zázrak, pak už mně nebavilo stále čekat jestli bude místo…ve své podstatě vždy ten termin již vyšel obsazen a já čekala zda někdo vypadne…

kometa
kometa (5480 příspěvků) 26.06.2024, 16:54:25 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 26.06.2024, 14:50:46

dvacet uz mi bylo dvakrat 😀

Mně třikrát. A už v praxi pociťuju, co dětem vyprávím teoreticky. Že “staří” lidi spí kratší dobu, ale zato častěji. O úbytku energie nemluvě.

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 26.06.2024, 20:20:00 xxx.xxx.136.20
Arosek:

Smecka dekuje za pochvalu a ja jen doplnim historii naseho seniorhausu 🙂

Borka - vzata ve 4 letech z mnozirny
Gwen - nalezena pred vanoci vyhozena v lese, vek cca 12+
Happy - puvodni majitel se po 11 letech souziti v RD rozhodl jit do bytu a fena se mu tam nevesla. Toz “bydlela” v zahradkarske kolonii a jelikoz tam nechtela byt sama a zdrhala, vyfasla retez kolem krku
Imir - nalezen v jedne zapadoceske obci, ktera odmita platit peci/utulek a rozhodla o utraceni
Kitty - stara fena se proste prestala hodit doma 
Lea - rodina odmitla jinak zdrave fene zaplatit operaci za cca 12 000 a trvala na utraceni
Masa - metuzalemka. Pan ji v jejich 21,5 letech odlozil do utulku, protoze se cca 1x tydne doma pocurala
Nessy - v roce vzata od cikanu, kde bydlela venku u boudy na retezu (upozornuju vazi 6 kg)
Otis - v deviti letech skoncil v utulku, kdy prvnich 7 let prozil zavreny v kotci a dalsi dva roky si polepsil a byl zavreny na zahrade. Adotovala ho jedna pani v CR, ale jaksi po tydnu naznala ze pes nesplnuje jeji predstavy klidneho seniora
Saggy - Lunik IX. Vic rikat netreba

Nekteri vydrzeli par let, nekteri par mesicu, nekteri bohuzel jen par tydnu ☹️ Ale kazda minuta s nima stala za to a nemenila bych ani za nic!


klaním se až k zemi a jste prostě skvělá…velký obdiv,nechápu,kde berete tu sílu….

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 26.06.2024, 20:43:12 xxx.xxx.136.20

jo,a návod mě zajimal taky…

jinak já do práce vstávám ve 4,když jedu busem tak 3 hodiny,40 minut,ráno venčím,krmím,cpu léky….

spát chodím tak v 10 v noci až v půl jednáctý a dýl jak 5 dní tahem se to takhle fakt nedá….

jenže já mám ještě odpolední a mezisměny….

z prýce mám čato telefony na jiný směny,směny v dovolené,směny ve volnu,

vlastně nejšastěji mě volá vedení z práce,protože někdo nedošel,nedojde,tak jestli můžu jinou směnu,nebo směnu navíc…

zase ale když jsem se potřebovala nějak domluvit,kvůli veterině,tak to nakonec nějak výjimečně udělat šlo..

když nemůžu krmí/venčí/ přítel..ořípadně pouští ven /dom přítelova máti-společné bydlení má + i -

 ovšem víc jak 4 psy rok v tahu denně-2 mí-z toho Žeryk měl 4 roky,Dafi prtavec,

rodičů Betty měla 8 let,a Max rodičů 4 roky,-bych nedala…

to jsem tenkrát chodila denně ze 4,ve volnu 2 krát denně,a jednou týdně se štěnětem Dafi na hodinu do města,,a jednou za měsíc jen s ní na 2 dny do BK,cvičila jsem denně,nebo aspon obden ze všema 4,Žeryk kvůli povaze potřeboval dělat denně tenkrát všechno-cvičení/česání,utírání tlapek-ano i když bylo sucho,a jinýmu psovi bych je neutírala…tak jemu jo,stejně jako xx dalších úkonů se muselo u něj denně….

  proto má Arosek můj obrovský obdiv…..-zvládat časově/emočně tolik psů+si brát starý a týraný pejsky….

pořád si myslím,že fajn počet psů je 2-3..,

 na fotce před osmi lety,Dafi neměla tenkrát ani rok…

Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 26.06.2024, 20:57:47 xxx.xxx.119.6

Taky vstávám kolem půl čtvrtý. Kupodivu v tuhle dobu jsem nejvíc nastartovaná. Dřív jsem takhle vyběhla s psíkem, tak do šestý - sedmý jsme lítali venku, než začalo pražit. No už mi na to nějaký dva tři? roky kašle, vyspává se dorůžova, pak se mu prý můžu věnovat. No ale teď si na mě připravil zradu. Přes den nemám psa, teda mám ho v koupelně nebo pod postelí, pod stromy či u dřevníku. Doma se na mě přijde podívat maximálně, jestli mu nedám nějakou dobrotu, ne za práci - všechny nohy má teď dozadu. A teď ta zrada - ve 22:04 když já už jsem nočním úboru, oči se mi klíží a chci spát, přijde a nadšenej “říká” Co budeme dělat?  To fakt nevím co s tím. Zatím říkám SPI!!! Ale žerou mě výčitky, víc než komáři. Tak já mám pejska před zradou a po zradě…už aby byla zima, nebo podzim. 

Klobouk dolů všem, co máte psů víc a víc psů s nelehkými příběhy, klobouk dolů před fyzickou silou, psychickou a před tím, že máte to pod prsy takhle otevřené.

Leithian
Leithian (769 příspěvků) 26.06.2024, 21:26:06 xxx.xxx.33.125

Holky jak to dáváte? Já na ranní musím.vstávat v 5 a to mě ubíjí. I před ranní nedokážu odpadnout dřív jak v 1 v noci. A když nemusím vstávat na ranní tak 4 hodina chodím teprv do postele🤣🤣 někdy se zažeru do hry na ps5 nebo do knížky (kort když je partner na noční a já mám doma božský klid) a pak koukam 5,30… tak to se pak přesunu teda jako do postele abych usla než on přijde (dělá si i po noční snídani, kafe atd a mne to budí pokud hluboce nespim)

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 26.06.2024, 21:33:18 xxx.xxx.136.20

no-já si teda chodím po ranní zdřímnout,

přijdu,pustím psy,vyvenčím 5 minut,jdu hajat🙂

natočím budíka v zimě,abych šla ven trochu za světla,přes léto je to fuk,to chodím hl.vycházky ráno/večer-odpo je venčící  krátká,nebo vodní vycházka

Arosek
Arosek (330 příspěvků) 26.06.2024, 22:52:00 xxx:xxx.49bd:41e9

Hele tak me je jasny ze tohle vydrzim jeste par let a pak to pujde do utlumu, protoze proste stari se nepta. Ale ted to jde, tak si uzivam velkou smecku, prave dokud to jde. Ja vzdycky touzila po velky smecce a jsem rada ze se mi to mohlo splnit.

Jinak teda obecne moc nespim, rada chodim ven i po tme (nikde nikdo a slava sviticim obojkum) a vubec v noci a nad ranem se toho da tolik delat v klidu, tichu a pohode, ze je skoda ten cas propast. Nicmene ano, o vikendech si prispim klidne do sesti. Dyl me vetsinou Primitiv s Fretka nenechaji 😀 Jenze ona cela smecka je nastavena na to ze jsou kdykoliv pripraveni vyrazit do akce, jen do veteranu se musi stouchnout, jelikoz uz moc neslysej, tak je mumraj vzbudi jen v pripade, ze na ne nekdo omylem slapne 😀

A je jedenact, tak ja jdu spat 😀

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 27.06.2024, 07:42:54 xxx.xxx.119.6

Megi, ale já jsem z toho nešťastná! Nechci, aby zakrněl, ale tak je na něj vedro, no. Ale SÁM se naučil dvě věci - frkat = dej a pleskat ušima = vstávej. Tak asi mu ty závity pořád fungujou.

assil
assil (2086 příspěvků) 27.06.2024, 07:43:00 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 26.06.2024, 21:26:06

Klasická sova, mám to úplně stejně a člověk to dá, protože musí. 

Teď už mám výhodu 2 dny homeoffie, kdy můžu vstávat v 7, tak to je paráda, pak mám ale tendenci zas chodit spát pozdějc, no je to těžký, něco vždycky naspím o víkendu a pak se těším na dovolenou kdy konečně budu moct najet na svůj přirozený rytmus alespoň na dva tejdny.

Zrzavci
Zrzavci (3381 příspěvků) 27.06.2024, 07:49:42 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 27.06.2024, 07:42:54

Fšak nemusí krnět může:

Hlídat pičkůta na židli

Hledat bombu po bytě (a nebo jako Bubinka moje, uprostřed místnosti 😀)

Nosit odpadky do odpaďáku

Nosit prádlo do pračky

Zavírat dveře od kuchyňský linky a tak jako podobně.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 27.06.2024, 07:50:41 xxx.xxx.119.6

Tak na to vstávání musí být člověk nastavenej. Normálně chodím spát se slepicema, teď je to posunutý, když je světlo a večer není takový vedro, ale fungovat po tý desatý mi nejde, to bych se moc probrala, pak neusnula a bylo by vymalováno.

Zrzavci
Zrzavci (3381 příspěvků) 27.06.2024, 07:57:11 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 27.06.2024, 07:43:00

Jo jooo, jak je člověk soviště a musí vstávat v nějakej šílenej čas - 4.31 pro mě je šílenej čas - tak je to peklo. Potřebovala bych - a za ty čtyři roky jsem se k tomu nedokopala - stát se nějak zodpovědnou taky v tom usínání, že bych chodila cíleně spát prostě dřív než v těch jedenáct. 

assil
assil (2086 příspěvků) 27.06.2024, 08:40:52 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 27.06.2024, 07:57:11

Já to kdysi zkoušela nějakou dobu chodit spát dřív alespon kolem 10, pořád ve stejnou dobu, že si prej jako zvykneš a pohoda, no ani prt, akorát pak dost času strávíš převalováním v posteli a nervováním se, což je ještě horší na usínání

teď prostě chodím taky tak nejdřív v 11, dřív to nemá smysl a vstávám v 5, no ale tak hoďku celkem dospim ve vlaku a zbytek pak o víkendu

člověk si zvykne na všechno, i na to, že prostě spí 4-6 hodin a kafe to jistí

a jo, mám to prostě už dávno ozkoušený, že pro mě je přirozený jít spát  ve 4 ráno a vstávat v poledne, to jsem pak pořád jako rybička a jen lehnu, tak spím

ale bohužel v tomhle světě skřivanů je takový životní styl dost nerealizovatelný 😀

Aluška
Aluška (101 příspěvků) 27.06.2024, 09:05:52 xxx.xxx.200.75
efe:

Já musím spát opravdu min. těch 8 hodin, jakmile je to byť o půl hodiny míň, doháním to několik dnů a jsem jak mátoha. 


Mám to taky tak, minimálně 8 hodin spánku, jinak nejsem k použití


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.