Aktuálně: 4 090 inzerátů199 090 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Pes v Praze

Jana a Kai (neregistrovaný) 18.08.2008, 15:26:12 xxx.xxx.150.38
Nejlepší bude když začnu od začátku.
Když umřel Teddy rozhodla jsem se k babi pořídit dalšího pejska. Nutno říct, že jsem o psech prakticky nic nevěděla a že Teddy byl vlastně venkovský voříšek, který sice zvládal pár těch povelů, ale u kterého jsem si myslela, že mu stačí, když se s ním o víkendu zajdu projít na vodítku. Neměl prakticky žádný kontakt s jinými psi a jediný volný pohyb znal na zahradě či na oploceném pasinku, jinak jsem si ho z vodítka pustit netroufala (a to mělo jen zhruba 2m).
Představovala jsem si, že dalšího pejska pořídím do stejných podmínek, a on bude šťastný a tak jsem začala prohledávat inzeráty… Nakonec jsem vybrala plemeno border kolie – což byla pro začátečníka blbost. Ale na to mě nikdo neupozornil. Dokonce mi nic nenaznačil ani chovatel od kterého jsme si malé štěndo vezli
Už jako malinký bylo jasné, že je to pořádně činorodý pejsek… Učil se velice rychle a pořád bylo nutné mu dodávat nové podněty. Babi si s ním nevěděla rady a on když jsme po víkendu odjeli domů a nechali ho u ní vyváděl lumpárny…
Jelikož jsem štěně vybrala, tak jsem to taky byla já kdo s ním proto začal jezdit na cvičáky (vlakem). Tam jsem pracně napravovala co jsem jako nezkušený kynolog zvorala (a ještě stále napravuji). Bohužel s pejskem nemůžu být každodenně v kontaktu (to víte babi bydlí asi 12km od nás) a tak náš výcvik doteď vypadá značně chaoticky.
Na druhou stranu mě kynologie pořádně chytla – místo jednoho cvičáku navštěvuji dva a navíc jezdíme na nějaké ty pejskařské akce… Dokonce na konci září jdu přímo kynologii studovat do Prahy a tady je ten háček
Naši tvrdí, že pes nikdy nebyl můj, pes v bytě je chudák a v Praze obzvlášť, studium se psem nebudu zvládat a vůbec se mu nebudu mít čas věnovat a hlavně babi ho zbožňuje a já ji tam prakticky nechám samotnou…
V některých ohledech mají jistě pravdu, jenže vím, že babi se psem cvičit nebude a borderce obyčejný pobyt na zahradě nestačí... Navíc pokud jede k doktorovi či jde pryč psa zavře, protože se bojí, že uteče Totéž se děje, když přijde nějaká návštěva – pro změnu co kdyby někoho kousnul (jelikož jezdíme týden co týden vlakem a mezi lidmi se pohybujeme poměrně často, myslím, že to vážně nehrozí…)
Proto bych chtěla babi pořídit pejska z útulku a Kaie si vzít sebou. Babi by konečně měla svého pejska na mazlení, který by byl na zahradě opravdu šťastný, ale pořád nemůžu přesvědčit rodiče a navíc chci mít pocit, že jednám správně… Proto prosím poraďte. Pokud chcete můžete nějaký vzkaz nechat i na www.kaimiveko.wz.cz či mi napsat na mail darli.mivi@seznam.cz
díky

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.