Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

(Parcialni) ruptura patni slachy

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 11.06.2024, 07:44:59 xxx:xxx.2b8:109
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 10.06.2024, 23:48:52

Odpor k dalsi narkoze nemam, Hachiho jsme vcera brali na veterinu s tim, ze se bude muset mozna prispat, proto byl i nalacno, ale kdyz vet rekne, ze z jeho zkusenosti bude lepsi do toho nestourat, tak to mam zpochybnovat? 

Tento vet zna Hachiho od stenatka a prave on mu zachranil zivot. Krome ortopedickych operaci to byl vzdy on, kdo ho do ted operoval. 

Tak mi ted reknete, jak byste vy reagovali na mem miste.. Nejsem veterinar, jen biolog, navic molekularni, takze me znalosti teto problematiky jsou proste nedostatecne k tomu, abych mela rozhodnout, jaky zpusob lecby bude pro Hachiho to nejlepsi.. 
 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1075 příspěvků) 11.06.2024, 08:12:25 xxx.xxx.171.178

Klacek nenajdou ani u člověka.  Můj muž si vrazil kdysi do nohy kousíček klacku a byla z toho krásná otrava krve. Byl v nemocnici na kapačkách 14 dní nohu mu rozřezali, nenašli nic a pak když už ho pustili domů sem mu ho z rány vytáhla při převazování.  Normálně proputoval skrz nohu a jak to měl rozřezané vyšel nahoře.

Klacek nenajdou, ale když se to pořádně otevře, bude se to líp hojit. Dokud to takhle hnije, nehojí se to.

Aluška
Aluška (101 příspěvků) 11.06.2024, 08:21:06 xxx.xxx.200.75
Vahine:

Zrovna dneska jsem si říkala, že teda u Vašeho Idorka tu mrtvou tkáň veterináři všechnu odstranili, léčili a překrývali a u Hachiho se nechává  léčená mrtvá tkáň na místě s tím, že se teda neví, jestli někde uvnitř není třeba zapíchlé bůhví čím kontaminované stéblo nebo jestli to teda je nebo není kousnutí od kočky, která má v hubě spoustů všeho možného, když chytá myši…stěr asi nebyl? ATB zabírají? Já jsem asi hrozná, ale měla bych na veterináře, jakožto laik, spoustu otázek 🤷‍♀️ 

Nerozumím tomu, ale doufám, že mě to celé mile překvapí a půjde léčba dobře…🍀🍀🍀 


Ona ta kůže u Idorka byla celá odtržená, jako víko od krabice. Nepřirostla, začalo to hnisat a bylo snadný to odstříhnout, protože se vědělo kde

kometa
kometa (5480 příspěvků) 11.06.2024, 08:24:18 xxx.xxx.224.101
PumaCZ:

Ja fakt nechapu, jak je mozne, ze se mu stale postupne oteviraji nove a nove rany.. Zase z mini dirky sotva na strikacku obri rana. A v miste zeleneho krouzku to vypada, ze se otevre dalsi.. :(( Jak se mu tohle sakra stalo?! 

Obrázek

Třeba proto, že kočka má obvykle 4 špičáky? Já vím, jenom spekulace.

kometa
kometa (5480 příspěvků) 11.06.2024, 08:25:53 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 11.06.2024, 01:04:29

Chci tím říct, že i lokální aplikace antibiotik může dost pomoct.

Může, ale za mě je základem ránu pořádně vyčistit, včetně případného cizího tělesa.

Arbora
Arbora (372 příspěvků) 11.06.2024, 08:27:30 xxx.xxx.131.15
PumaCZ:

Odpor k dalsi narkoze nemam, Hachiho jsme vcera brali na veterinu s tim, ze se bude muset mozna prispat, proto byl i nalacno, ale kdyz vet rekne, ze z jeho zkusenosti bude lepsi do toho nestourat, tak to mam zpochybnovat? 

Tento vet zna Hachiho od stenatka a prave on mu zachranil zivot. Krome ortopedickych operaci to byl vzdy on, kdo ho do ted operoval. 

Tak mi ted reknete, jak byste vy reagovali na mem miste.. Nejsem veterinar, jen biolog, navic molekularni, takze me znalosti teto problematiky jsou proste nedostatecne k tomu, abych mela rozhodnout, jaky zpusob lecby bude pro Hachiho to nejlepsi.. 
 


Mno, veterinár nepoznal ani flegmónu, nohu ani neoholil,  napriek tomu, že ste ho upozornili, že tam bol stret s mačkou, aby našiel potenciálne miesta vstupu do kože,  teraz to nechce ani revidovať… Ja by som teda bola rada, keby tú nohu v narkóze niekto poriadne prepláchol, ideálne aj nejakými ATB, aby prípadne vylúčil aj nejaké cudzie teleso - trebárs tie osiny sú fakt svine dokážu cestovať naozaj hlboko. Takto sa vám to môže napríklad za týždeň uzavrieť a za ďalšie dva sa vytvorí absces…

kometa
kometa (5480 příspěvků) 11.06.2024, 08:28:35 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 11.06.2024, 07:44:59

Tak mi ted reknete, jak byste vy reagovali na mem miste.

Viz drvodělka, narkóza a ránu zrevidovat. Sama píšete, že se mu to otevřelo ještě víc.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 11.06.2024, 08:32:38 xxx.xxx.60.133
PumaCZ:

Dnes rano se mu to otevrelo jeste vic.. 

Obrázek

Toto už je fakt hodně nehezké.

CA a revize, nekrotická tkáň do pryč, drenáž.

Ach jo, stále Vám držím pěsti.🍀

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 11.06.2024, 08:49:12 xxx.xxx.60.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 11.06.2024, 08:43:27

Zase Puma s ním má dobré zkušenosti. A diktovat vetovi, co má udělat, je těžké. Stejně jako humánnímu doktorovi. Je to blbá situace, Pumu chápu…

Jinak Fidův absces měl ty rány podobné, ale teda výrazně menší (po zubech kocoura). Bohužel nemám to foto (teda ono někde je; asi je má i Zbyněk, když odkoupili diskuzi IF, ale tak to stejně Pumě nějak extra nepomůže). Snad jen, že Fido to měl nejdříve uzavřené, provalilo se to samo a řinul se naprosto vřelý a smrdutý hnis. To byla tehdy fakt hrůza! Vetka IHNED ránu pročistila (naprosto zaživa, tehdy jsem se za to zlobila, ale Fido je nesmírně trpělivý pacient), všila drén a denně se to proplachovalo + samozřejmě dostával i celkově ATB. Ale fakt nikdy nezapomenu na horkost toho řinoucího se hnisu.

hmn
hmn (1160 příspěvků) 11.06.2024, 08:59:59 xxx.xxx.16.202

kocour měl totéž, po kousanci (který jsme nenašli)
vetka odstranila nekrotickou tkáň - kůži, kocour měl kolco “masa” tak 7-8 cm v průměru, a od té doby bylo dobře. Kocourovi se okamžitě ulevilo, hojilo se to hezky, za cca 14 dní byl jak jůra.
Jen zde tedy byla výhoda, že mohl mít zcela zaracha. Psa venčit nutno.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 11.06.2024, 09:03:02 xxx.xxx.60.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 11.06.2024, 08:59:59

Jo, Fidovi se také ulevilo IHNED, teda jemu se kapsa provalila sama. Já měla odjíždět pryč a on mi to přišel “říct”…že je nemocný. Předtím jsem to na něm nepoznala. A to chudák musel hodně trpět.😕

anonymní (neregistrovaný) 11.06.2024, 09:05:52 xxx.xxx.87.55
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.06.2024, 08:49:12

Můj kocour měl něco podobného, taky na zadní noze - zřejmě od kousance od jiné kočky nebo potkana. Trochu kulhal, pak se zdekoval asi na pět dní. Když nešel, šla jsem volat do jedné stodoly, kde občas přebýval, on vylezl a měl ocas přilepený hnisem k noze. Kdybych ho nehledala, zřejmě  by tam umřel. Okamžitě k doktorovi, ten mu ostříhal nekrotickou tkáň, vyčistil, nasadil antibiotika, čistilo se to,  zahojilo se to.  Byla to podobná odumřelá “kapsa”.

Pak mu hnisalo ucho - vždy boule plná hustého hnisu, vymačkala, vyčistila, zahojila. Po nějaké době znova. Po čtvrté  jsme jeli k doktorovi, prohlédl, hloubkově vyčistil. Stejně bylo po páté, hnis, vymačkat, vyčisti. Tím to skončilo. Mám podezření, že tam byl nějaký minikousíček něčeho - trávy, dřívko.

Můj pes se napíchl kolenem na klacík při hře s jiným psem. Měl tam pak “vodu”, ale nehnisalo mu to, klacík tam nebyl. Lehce pokulhával až do smrti.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 11.06.2024, 09:10:22 xxx.xxx.60.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 11.06.2024, 09:05:52

Ty kousné rány od koček jsou opravdu fujtajbl! Spousta kočkařů (i zde) má s abscesy po kousnutí zkušenosti. Fido se navíc neumí prát (má až patologicky mírumilovnou povahu). Tudíž scénář si umím představit: Honil jej cizák kocour, dohnal a kousnul do zadku (přesněji zadní části zad). Kapsa pak byla naprosto obří a po vyholení se ukázaly asi tři rány po kousancích…

Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 11.06.2024, 09:16:12 xxx:xxx.6a66:5b90
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 11.06.2024, 07:44:59

..Pumo, já vám rozumím, také mám letiteho dvorního veta všech svých zvířat, je skvělý zatím vždy diagnóza, osetreni i chirurgie na jedničku a zrovna tak u každého, kterému jsem ho doporučila…ale…z mého pohledu je ta rána horší a horší, to co tady radi děvčata má smysl a navic to vychází z jejich zkušenosti…já bych to proste skonzultovala ještě   s dalším vetem….

janaa
janaa (449 příspěvků) 11.06.2024, 09:19:22 xxx:xxx.b616:12f3

Pumo,přikládám obrázek,taky od kočky, původně jen ranka. Fotky jsou po ořezu odumřelé tkáně,komplet revizi atd. Hojilo se to dva měsíce a povedlo se.

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 11.06.2024, 09:29:59 xxx.xxx.60.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 11.06.2024, 09:19:22

No a já teď prohledala všechny své flashky a nenašla jsem to. Celkem mě to mrzí. Možná pak někdy poprosím Zbyňka, bylo na to asi i speciální vlákno. U mě to prostě zmizelo v propadlišti dějin…

Bodlinka (neregistrovaný) 11.06.2024, 09:34:16 xxx.xxx.60.10

všimněte si prosím hlavně kvality té tkáně. Tady ořezaná kočka, to je čistá granulující rána. Díra jako vrata, ale ta už se bude zmenšovat a hojit

To, co má Hachi, je žlutá nekrotizující kůže, to už nikdy nepřiroste a pod tím takové žluté oslizlé masíčko. Taková rána má potenciál se ještě hodně zvětšit.

Vahine
Vahine (734 příspěvků) 11.06.2024, 09:35:58 xxx.xxx.179.11
Arbora:

Mno, veterinár nepoznal ani flegmónu, nohu ani neoholil,  napriek tomu, že ste ho upozornili, že tam bol stret s mačkou, aby našiel potenciálne miesta vstupu do kože,  teraz to nechce ani revidovať… Ja by som teda bola rada, keby tú nohu v narkóze niekto poriadne prepláchol, ideálne aj nejakými ATB, aby prípadne vylúčil aj nejaké cudzie teleso - trebárs tie osiny sú fakt svine dokážu cestovať naozaj hlboko. Takto sa vám to môže napríklad za týždeň uzavrieť a za ďalšie dva sa vytvorí absces…


Arboro, jenom podotknu, že jste ten začátek nečetla dobře. První veterinář nebyl ten dvorní, co to ošetřuje nyní. Dvorní veterinář nebyl pár dnů v práci a věřím, že kdyby byl, celé by to vypadalo jinak. Ten první ošetřující veterinář to nevyhodnotil dobře a teď už to teda ten dvorní zvolil takhle. 

No Pumo, já Vás naprosto chápu, brblám, ale chápu to, protože vet má po tom všem, co bylo v minulosti, dvorní vet, Vaši důvěru. Já  ostatně na svou vet taky nedám dopustit. Jen jednou jsem před 4 lety kvůli útvaru na pacce na ni naléhala a chtěla jsem to vyříznout. Ono se to měnilo v čase ( cca 4 měsíce jsme mazali) a pak teda do toho šla, asi i proto, že už by fakt nebylo za chvíli kde brát. Měl to mezi polštářky a ji samotnou to překvapilo(takhle to řekla sama), jak se to vyvinulo a že šlo nakonec o nezhoubný nádor. Naštěstí se nádor doteď už neobjevil. 🙏


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.