Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

(Parcialni) ruptura patni slachy

Vahine
Vahine (734 příspěvků) 08.06.2024, 22:42:17 xxx.xxx.179.11
Verun:

Myslím, že se to otevře i naproti…


Taky si to už nějakou chvíli myslím, že se to naproti asi taky otevře…ono se to přes snahu asi ještě pořád dost paří, jak má ty nožky na sobě, ne? No nevím, jestli by Hachi vydržel mít tu druhou nezraněnou nožku na nějaké nízké stoličce s dekou nebo polštářkem, aby to netlačilo a zároveň, aby mezi nožkama proudil vzduch? Aspoň chvílema… Né, vůbec nejsem náročná 🙈 Je to kravina? Je mi ho líto, je to pro něj dlouhé a náročné …. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 09.06.2024, 07:17:52 xxx.xxx.119.6

Pumo, jaká byla noc? 

Vahine, 

dávala jsem mezi nohy srolovaný ručník, ale je to složitý, aby pes vydržel v klidu, v noci samozřejmě nemožný.

Vahine
Vahine (734 příspěvků) 09.06.2024, 07:58:24 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 09.06.2024, 07:17:52

Ronjo, nemyslela jsem na noc…ale srulovaný ručník občas a ve chvílích, kdy bude Hachi unavený, by byl určitě lepší než stolička. To by nevydržel asi ani uvědomělý člověk. Beru zpět.

Také mě zajímá, jaká byla noc? Dost možná moc nespali ani jeden….

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 09.06.2024, 08:26:59 xxx.xxx.119.6

Jo to jsem nemyslela tak, že Vy myslíte na noc🙂, jen moje zkušenost, radši jsem ten pokus vzdala a odpadla. Ale ano, přes den se to chvílema vcelku dařilo. 

No snad dobrý.?

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 09.06.2024, 10:21:48 xxx.xxx.61.1

Pumo, jen taková poznámka: Mám už nejméně měsíc pokousaného Fida (pravděpodobně) od cizího kocoura. Fido = můj bytový kocour, který chodí na noc ven. Má plno ran na krku, ale žádná není tak hluboká, akorát se to strašně špatně hojí… Naštěstí tentokrát z toho nevzniká žádná kapsa.

Ale dám Vám sem foto, když měl strašný absces také od pokousání kocourem (nevím to jistě, ale je to hodně pravděpodobné). Tehdy z toho vznikla abscesová kapsa, drénovalo se to a vetka to snad každý den chodila proplachovat. Plus samozřejmě dostával celkově ATB.

Jak už někdo psal, ať je to od kočky, od hada, od stonku, od klacku, prostě od čehokoli, přeji, ať se Hachi dobře a co nejrychleji zahojí!

Edit: Samozřejmě jak na potvoru nemůžu najít fotky s ránou a drénem, tak jen jak to měl vyholené. To místo byla původně kapsa plná hnisu, bylo to děsné.

Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 09.06.2024, 10:23:11 xxx:xxx.2a2d:aef

Holky, neni to dobry. Rana se mu otevrela jeste nahore, takze je to ted neco jako “skoba”. 

V noci jsme se nevyspal ani jeden. Hachi byl nervni, kazdou hodinu se budil, zeychlene dychal. Dnes si to nechce nechat ani osetrit, takze jsem to zatim nemela sanci vice vyholit, ale presne tam, co byly chlupy priplacle a ja mu v tom nechtela ryt, se otevrela dalsi do ted skryta hluboka rana. Navic se mi nelibi “ctverec” tkane, ktera mu jakoby zhnedla a je mekka na dotyk. 

Zase piseme nasemu vetovi. 

Obrázek Obrázek Obrázek
Vahine
Vahine (734 příspěvků) 09.06.2024, 11:05:58 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 09.06.2024, 10:23:11

Ach jo, no není to dobrý. Asi by to měl dr pod narkózou “dát do kupy” dřív než z toho bude ještě větší průser. Takhle se to nehojí….si myslím. Musíte být všichni vyflusaní 😟 

Jsem zvědavá, co Vám na to vet řekne a co navrhne …🍀🍀🍀🙏 já se fakt za Hachiho modlím, ať je brzo líp!

Bodlinka
Bodlinka (1251 příspěvků) 09.06.2024, 11:19:02 xxx.xxx.92.201

tohle je v mých očích kandidát na ošetření v anestezii. potřebuje to celé všude vyholit, jednak aby se to pořádně v celém okolí prozkoumalo a jednak kvůli těm slepeným a mokrým chlupům, nepotřebuje vedle ještě hot spot

další fáze je sonda a prozkoumat, kam to všude vede. a ta tkáň, co je mrtvá, nebo se chystá, potřebuje pryč. výsledkem bude pravděpodobně obrovská díra, možná i nějaké drény, ale ono se tam bez toho udělá obrovská díra ještě větší.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 09.06.2024, 11:38:43 xxx.xxx.61.1
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 09.06.2024, 11:19:02

Také myslím, že teď už je to na drén(y), předtím komplet vyčistit…

Jen jsem zas přehlídla: Dostává Hachi ATB celkově?

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 09.06.2024, 11:40:11 xxx.xxx.61.1
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 09.06.2024, 10:23:11

Btw, má teplotu???

Zrychlené dýchání - asi od bolesti, ale nedejbože, aby vznikl celkový zánět. Také MOC přeji, ať to zvládnete a ať už se to probůh nezhoršuje!🍀

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 09.06.2024, 11:43:20 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 09.06.2024, 11:38:43

…Krome toho ma pak nicilan 400 mg | 100 mg (amoxicillin, clavulansaure) 2x denne, efex 100 mg odpoledne, furorab 40 mg a dvakrat denne, rycarfa 2x denne a wobenzym 3x denne

Mrzí mě to.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 09.06.2024, 11:45:55 xxx.xxx.61.1
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 09.06.2024, 11:43:20

Děkuju Ronjo…

Já jsem pořád špatná z toho mého kamaráda, takže zde jsem četla jen poslední příspěvky…

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1075 příspěvků) 09.06.2024, 13:40:54 xxx.xxx.171.178

To je strašný.  Jsem ráda že to tu ukazujete, protože aspoň všichni vidí, že je dobré psům s hustou srstí při úrazu okolí ran a otoků pořádně vyholit.  Jinak nikdy nevíte, kdy se na vás taková věc vyvalí. 

Držím palce ať to pejsek zvládne. To musí hrozně bolet, možná by veterinář mohl přidat léky na tlumení bolesti, něco silnějšího. 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 09.06.2024, 14:30:21 xxx:xxx.27c:49

Nas vet volal a podle nej to vypada hezky. Ano, ten hnedy flek, co se mi nelibil, je odumirajici tkan, ale jinak je rana hezka, cista, bez hnisu (i mokvani je velmi zredukovane oproti predchozim dvou dnum). Noha ho asi boli, ale nemel problem dnes doma lovit mouchy, uz si dnes sam vzal i nejake maso a teplotu podle me nema (nos, usi i packy maji normalni teplotu - analne ho kerit nebudu, po bolestivem vysetreni prostaty pri tom dost vyvadi). Otok je take mensi a celkove ma Hachi vice energie. Krome zminene mouchy uz zase hlida a rve pri kazdem podrzrelem zvuku. 
Ted odpoledne byl trochu klidnejsi na osetrovani, tak vecer zkusim lepe vyholit. 

Zitra ve dvanact tricet jdeme na kontrolu. 

Mockrat vsem dekujeme za podporu ❤️ 

Obrázek
Doron
Doron (2341 příspěvků) 09.06.2024, 14:48:04 xxx.xxx.166.19

Ach jo, to tedy máte polízanici. 

Jestli máte podezření,  že je tam ještě nějaká větší kapsa, určitě bych dala dren.

Bojím se, že nemá dost analgetik, proto nemůže odpočívat a nechce se nechat ošetřit. Možná, že kdyby je dostal, dal by se v pohodě oholit a ošetřit bez uspání. Moji psi měli kolikrát také ošklivou ránu, ale nikdy při tom zvlášť netrpěli, dren zavedl vet bez lokálního umrtvení, před tím píchnul analgetikum, dren jsem proplachovala sama několikrát denně., nebolelo je to, používala jsem vlažnou vodu,aby jim to nebylo nepříjemné. 

Můj vet vždycky hodně dbal na to, aby pes neměl bolesti , vůbec se s tím nepáral. 

Držím palce moc moc moc!

Verun
Verun (976 příspěvků) 09.06.2024, 19:00:38 xxx.xxx.220.12
PumaCZ:

Holky, neni to dobry. Rana se mu otevrela jeste nahore, takze je to ted neco jako “skoba”. 

V noci jsme se nevyspal ani jeden. Hachi byl nervni, kazdou hodinu se budil, zeychlene dychal. Dnes si to nechce nechat ani osetrit, takze jsem to zatim nemela sanci vice vyholit, ale presne tam, co byly chlupy priplacle a ja mu v tom nechtela ryt, se otevrela dalsi do ted skryta hluboka rana. Navic se mi nelibi “ctverec” tkane, ktera mu jakoby zhnedla a je mekka na dotyk. 

Zase piseme nasemu vetovi. 

Obrázek Obrázek Obrázek

jj asi to světlé(pravděpodobně odumřelá tkáň) na foto odpadne-zvláštní, že to má růžový střed, a mám pocit, že i mezi těma dvěma tmavými fleky dole je další ….ono to vypadá hrozně, ale zahojí se to😉, asi bych to  vázala na cca dva- tři dny se savým krytím.(až teda po revizi a ošetření doktorem) pak bude i pes víc v klidu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.