Aktuálně: 4 090 inzerátů199 090 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

(Parcialni) ruptura patni slachy

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 08.06.2024, 14:26:55 xxx.xxx.63.231
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 08.06.2024, 14:14:57

Tak já bych to zas úplně nevylučovala…nikdo nevíme, co se tam stalo…

Btw, kámošku “uštkl” nějaký had - neví, zda zmije (suché kousnutí) nebo užovka, zahlédla už jen jak se odplazuje. A až asi za hodinu poté objevila dvě kousné ranky na divném místě - relativně vysoko na stehně. Dávala i fotku ještě na IF. Tam se jí teraristi vysmáli, přitom ona z hadů nemá vůbec fobii. Psala to tam jen jako info. I já to foto ještě někde mám, resp. ona určitě. Tak je sem můžu někdy pro zajímavost vložit. 

Nevěřila bych v kousnutí hadem někde na hřbetě nebo na hlavě (pokud by se teda pes neválel někde poblíž odpočívajícího hada). Ale noha…proč ne… Čímž vůbec neříkám, že to tak jistojistě bylo.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 08.06.2024, 14:29:40 xxx.xxx.63.231
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 08.06.2024, 14:14:57

Btw, četla jste celkem nedávnou kauzu “uštknutí chřestýšem” dítěte kdesi u Prahy??? A to ten nesmysl psala snad i Policie, bylo to v různých médiích. Nakonec se ukázalo, že se dítě (asi) bodlo o nějaký drát v pletivu plotu. 😂

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 08.06.2024, 14:42:48 xxx.xxx.92.181

jako v tomhle jsem příznivce occamovy břitvy. takovou ránu na noze psa udělá v pohodě kus klacku, nebo i takový ten suchý tlustý pleveloidní stonek. takových věcí bývá v poli mnohem víc než jedovatých hadů.

Vahine
Vahine (749 příspěvků) 08.06.2024, 14:47:11 xxx.xxx.179.11
PumaCZ:

Tak kocku fakt vylucuji. Takhle se mu to ted otevrelo. 

Obrázek Obrázek Obrázek

Teda to není vůbec hezký, chudák Hachi! 😒 hlavně, ať to už neblíže. 🙏 Jak je to s krmením? Baští už líp? Ach jo, máte teda o zábavu postaráno 24/7

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 14:50:17 xxx:xxx.98ee:276a

Taky se priklanim ke klacku. Hada jsem u nas jeste nevidela. Chodime vencit hlavna na louky a mezi pole a to neni uplne jejich rajon. 

Posilam nejnovejsi fotky ted z odpoledniho mazani. Rana je fakt velika, ale na siti je uz pozde.. 

Obrázek Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 14:53:28 xxx:xxx.98ee:276a
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 08.06.2024, 14:47:11

Vcera vecer i dnes rano si snedl svou davku zradla, ale musela jsem ho krmit z ruky. Sunku a syr basti ale s chuti 🙂 Taky je videt, ze ma o neco vice energie. Vcera vecer videt pres francouzske okno kocku a mohl se po.. Bohuzel se ocividne z teto posledni zkusenosti s kockou nepoucil :/ 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 15:07:16 xxx:xxx.1d8:1b0
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.06.2024, 14:54:30

Tohle je po vymyti roztokem betadiny. Mast jsem davala az po foceni. Jinak mu to ale tece hodne. Posilali jsme fotky zase vetovi a muj drahy muz mu jde jeste volat, abychom nic nepodcenili. 
Uprimne nevim, jak moc hluboke to je, protoze jsem mu v tom nechtela vrtat. Byl totiz celou dobu uplne zlaty a krasne drzel. 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 15:20:08 xxx:xxx.27c:5a

Info od veta: rana vypada dobre, mame pokracovat s cistenim a v pondeli na kontrolu. Jinak sam od sebe rekl, ze mu to ted pripada jako kousanec od lisky nebo od hada. Takze kocka je zpet ve hre :D 

Obrázek
Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 08.06.2024, 15:34:25 xxx:xxx.ff0a:2eba

pokud kočka byla vidět, “jak dělá salto nad obilím” - tak k tomu měla důvod - tudíž ji chytil a pak se divil, že má kočka zuby…  Myslím, že i proto zanechal pronásledování a rád poslechl a přišel. Jasně že je to věštění z koule - ale kočka tam prokazatelně byla a tudíž pravděpodobnost rány od ní je mnohem vyšší, než že v obilí byla zmije.

Hlavně ať se to zahojí bez komplikací - chudák psisko, už si toho špatného zažilo ve svém krátkém životě hrozně moc a zaslouží si pohodový čas bez návštěv veteriny

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 08.06.2024, 16:14:41 xxx.xxx.119.6

Koukám na to s otevřenou pusou, je teda dobře, že jste to vyholila. Taky moc držím palce, ať to dobré vydrží do té kontroly a pak už je jen dobré hojení. Ty jo, je fakt, že u těch koček to mají s hojením blbý i lidi (pamatuju Bobča z koček, že jí to potrápilo), jestli tam náhodou narazil i na hada, tak to už je to teda opravdu Smolíček Pacholíček. I když jsem měla za to, že by u uštknutí byly i jiné příznaky, ale donutilo mě to se na to mrknout a nemusí (s naším bychom to měli pravděpodobně jasný). Mno, určitě to na veterině všechno pořádně proberete. Jsem zvědavá. A límec má drsoňskej. Hodně štěstí, hodně sil, snad si i odpočinete.

Verun
Verun (981 příspěvků) 08.06.2024, 19:42:59 xxx.xxx.220.12

určitě by to chtělo díru propátrat, zda tam není zbytek “klacíku” pokud se to stalo bodnutím a kam to až vede- možno až ke kosti nebo jen do svalu a zda je ta kapsa níž než výstup-hromadění sekretu, zkusila bych to zespoda trochu potlačit nahoru k díře (nemůžete se na místo nehody dojít podívat, co tam vlastně je?třeba tam trčí drát a podobně )…vystříkat pod tlakem ze stříkačky desinfekcí přímo v ráně-no nedá se nic dělat…mě se nelíbí ten stálý tmavý flek, jako by tam ještě něco vadilo a stále to hnisalo, …nebo je to rozpad tkáně po jedu ? otok asi už ustoupil, …já mám představivost…hele dyť i ta kočka nemusela kousat, ale jen drápnout, kočičí drápanec může být i smrtelný…nějaká infekce…

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 21:06:47 xxx:xxx.27c:90
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 08.06.2024, 20:51:05

Zitra se na to chystam. Bohuzel nam pri holeni dosla baterka ve stojku. 
Myslis, ze bych mu mela zkratit i chlupy na druhe noze? Desinfikuji mu betadinou i tu, ale nevim, zda je to dostatecne. 

Obrázek Obrázek
Plaka
Plaka (459 příspěvků) 08.06.2024, 22:15:32 xxx:xxx.1987:cd34

No hezky pěkně se to vyvalilo, proplachy ředěnou betadinou ve stříkačce to jistí. A ano, ostřihala bych víc hodně okolo, nemusí se jen holit, ať se mu tam nikde nic při ležení nezapaří. Pěkná polízanice, Hachi, pro letošek už stačilo, ju? 🍀

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 22:33:19 xxx:xxx.2b8:35
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 08.06.2024, 21:09:11

Pokud myslis ten flek napravo, tak ten si vylizal sam, kdyz jsem vcera rano po me “nocni smene” na chvili usla opravdu tvrde. Mel samozrejme limec, na tu velkou ranu si tedy nedosahl (resp. Jsem o tom presvedcena), tak si alespon osetroval to, co mohl, a vylizal si tam ranu. Je to v podstate “jen” sedrena kuze, ale jak tam je infekce, tak to vypada osklive. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.