Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

(Parcialni) ruptura patni slachy

Doron
Doron (2341 příspěvků) 09.07.2024, 11:16:45 xxx.xxx.166.104

Každý pes je asi jiný. Třeba jinak mlčenlivý Framík strašně nadává,  když mu vytrhávám chlupy z uší.  Jako drží, vlastně to i chce  , ale je to hauááá, uáááá, bručí, mručí, úplnej cirkus.

U Gučky bolest poznám podle výrazu obličeje a napětí těla a i jednou plakal, když dostal injekčně antibiotika. A úplně ho psychicky zlomil plastovej límec,  vůbec se na něj nedokázal adaptovat, bála jsem se, že se snad utrápí,nejedl, nepil ani když jsem mu ho na chvíli sundala. Pak mi tady, myslím, že to byla Plaka, poradila límec nafukovací, jen jsem mu ho nasadila, byl jako jako vymeněnej .

Přitom taková blbost🙂)))

Samotnou mě to nenapadlo.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 09.07.2024, 11:30:49 xxx:xxx.4b:bf
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 09.07.2024, 09:45:48

Nemyslim, vim. Muj pes se po vsech tech svych neduzich uz s nicim a nikym proste nesere. A to ani se mnou. To prave od nej mam pokousane ruce se spoustou jizev 👍🏻 Nehlede na to, ze ho osetroval zcela sam i muj muz, ktereho ma sice rad, ale absolutne ho nerespektuje, takze pokud mu neco vadi, okamzite se ohrazuje. A svete div se, zvladli to spolu, a to to bylo relativne ze zacatku. 

Jen nechapu, proc mate neustalou potrebu se tu se mnou dohadovat. Znate snad meho psa lepe nez ja? Nehlede na to, ze zadna rana neni proste stejna, ani stejne bolestiva. Ty pokousane ruce bolely jako svina a dlouho. Prokousnuta noha az na kost, ktera se mi navic infikovala, nebolela vubec. 

Myslim si, ze kazdy normalni majitel pozna, kdyz jeho psa neco boli a neni mu dobre. A to fakt neni Hachiho pripad. Ne, co se tyce te rany. Ta mu byla od zacatku proste uplne putna. Ale jo, dva tydny mu bylo hodne ouvej, protoze mel nejspis otravu krve.. 

Zrzavci
Zrzavci (3381 příspěvků) 09.07.2024, 11:47:39 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 09.07.2024, 11:30:49

Já se s Vámi nedohaduju, sem psala, že mi po tom fučík. 

Já si povídala s Bambulí.

efe
efe (1470 příspěvků) 09.07.2024, 14:49:05 xxx.xxx.64.15
»
Odpověď na příspěvek uživatele Lenocka z 09.07.2024, 14:31:07

Např. u koně ano, řezali jsme jí za živa. Jen to hodně krvácí. 

kometa
kometa (5480 příspěvků) 09.07.2024, 16:26:17 xxx.xxx.147.163
efe:

Např. u koně ano, řezali jsme jí za živa. Jen to hodně krvácí. 


Ano, hodně krvácí. Ale nervy dorůstají pomalu. Naštěstí. Takže granulom nebolel. U kobyly. Aspoň nám to tenkrát vet říkal.

Lenocka
Lenocka (157 příspěvků) 09.07.2024, 17:47:16 xxx.xxx.44.106
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 09.07.2024, 14:49:05

Jop, u toho jsem byla taky a kobyla nic nevěděla.
Akorát  má jedna z nás špatný názvosloví 😃 Já doteď žila v tom, že inervovaná = obsahující nervová vlákna.

Orionka (neregistrovaný) 09.07.2024, 21:21:22 xxx.xxx.64.54
tetrivek:

Mě už tolikrát vyřezávali to maso z těch ran, bez jediného umrtvení a bez bolesti. Takže to mám vyzkoušené na sobě. 

Myslím že docela dost bolesti vydržím, jsem hrozná, ale léky proti bolesti si dávám když už je úplně hodně nesnesitelná bolest. 

Ale asi před měsícem, jsem měla něco s okem. Aby mi mohli udělat pár stěrů, tak mi nakapali umrtvovací kapky. Posadili mě do dost robustního křesla. A když se šlo na věc, dost jsem se tam zabořila. Oko bolí hodně. 


Jsou to….proč to oko neumrtvili pořádně ? Oko se dá umrtvit docela snadno. Nikde nepíchaj, neuspávají. Čočky mění, jak na běžícím pásu a člověk necítí vůbec nic. 

efe
efe (1470 příspěvků) 09.07.2024, 22:08:43 xxx.xxx.64.15
»
Odpověď na příspěvek uživatele Lenocka z 09.07.2024, 17:47:16

Máte pravdu, celou dobu žiju v tom, že inervovaný znamená bez nervů. Ale je to přesně naopak.

Takže tedy oprava: granulační tkáň není prorostlá nervy. 

tetrivek
tetrivek (151 příspěvků) 09.07.2024, 22:31:00 xxx.xxx.82.8
Orionka:

Jsou to….proč to oko neumrtvili pořádně ? Oko se dá umrtvit docela snadno. Nikde nepíchaj, neuspávají. Čočky mění, jak na běžícím pásu a člověk necítí vůbec nic. 


Nevím, pořád ještě doktorům věřím. Byla to jen chvilka. 

Jen jsem chtěla napsat z vlastní zkušenosti, ať se doktor rýpe v takové otevřené ráně jak chce, tak to nebolí. 

Jen ty pohledy některých empatických sester a doktorů někdy mluvili za vše. 

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 10.07.2024, 12:56:47 xxx.xxx.32.96
Zrzavci:

No ano 🙂 pro naše krásný oči toho oni vydrží taky hodně. Tudíž říkat si, že ono to není bolestivé je řekněme…….že…… nevypovídající skutečnosti. 


Já toto znám od Fida a píchání inzulínu. Čím dál tím méně si jej nechá píchnout od přátel (když jsem pryč). Naposledy kamarádka říkala, že zalezl pod židli a dokonce na ni syčel a chňapal. Když na něj jdu já, tak ne vždy je to úplně OK…ale vím, jak na něj, a dost často si prostě lehne, nastaví záda a bok: A tak mně to teda píchni! 

Pravdou je, že jedna kámoška je taková ťuťu ňuňu a na Fida:"Nooo, musí to být, vydrž Fidinku, pojď za mnou, pojď kocourku…" Je prostě v tomto moc hodná…ale i pomalá. A Fido navíc moc dobře sleduje ruce, a pokud má ona v ruce stříkajdu, zajede někam za postel apod. To já se s ním zdaleka tak nepárám, jen hodně, opravdu hodně chválím PO akci.

kometa
kometa (5480 příspěvků) 10.07.2024, 13:15:48 xxx.xxx.147.163
efe:

Máte pravdu, celou dobu žiju v tom, že inervovaný znamená bez nervů. Ale je to přesně naopak.

Takže tedy oprava: granulační tkáň není prorostlá nervy. 


Ono to není jako reverzibilní a ireverzibilní. Je  to matoucí. Hlavně, že jsme se shodly.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 10.07.2024, 13:27:21 xxx:xxx.1f:5c

Jen male srovnani rany uplne na zacatku po odstraneni posledniho kousku nekroticke tkane (17.6.), pred pouzivanim Remendu (a s nim i vlhkeho kryti) z 28.6. a stavu rany ze vcerejska (prevazovat budeme az vecer). 

Jinak at ctu jakykoliv clanek o vlhkem kryti, tak se vsude zminuje, ze vlhke kryti neni vhodne pro velmi sekretujici rany, coz ta Hachiho byla.  

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Irma19
Irma19 (257 příspěvků) 10.07.2024, 14:02:35 xxx.xxx.239.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 10.07.2024, 13:27:21

“Jinak at ctu jakykoliv clanek o vlhkem kryti, tak se vsude zminuje, ze vlhke kryti neni vhodne pro velmi sekretujici rany, coz ta Hachiho byla. ”

To byla, hlavně ale proto, že ji nikdo chirurgicky neočistil a byl v ní mega zánět. Dalo se tomu předejít kvalitním časným ošetřením (hlavně chyba první kliniky).  Víc se v tom šťourat nechci, hlavně že už se to zdárně hojí ❤️

A ten progres z poslední doby snad vidíte sama, ne?

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 10.07.2024, 14:06:14 xxx.xxx.104.227

Na rovinu a zcela uprimne priznavam, ze lituji toho, ze jsem s Remendem nezacala hned teho 17.6., kdy nam ho veterinar doporucil zacit pouzivat. Ten se totiz muze dat i bez kryti, jen se nastrika na/do rany. Bohuzel jsme ho ale nemohli sehnat a prisel az toho 28.6. :(

Takze timto uznavam svou chybu, ze jsem hojeni takto prodlouzila o deset dni. 

Obrázek
kometa
kometa (5480 příspěvků) 10.07.2024, 14:15:23 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 10.07.2024, 13:27:21

Jinak at ctu jakykoliv clanek o vlhkem kryti, tak se vsude zminuje, ze vlhke kryti neni vhodne pro velmi sekretujici rany, coz ta Hachiho byla.

Ale vlhké krytí je právě fajn na tyhle hodně secernující rány - bércové vředy, popáleniny, proleženiny, hluboké znečištěné  rány… Dávali jsem i kobyle na rozseknutý karpální kloub, ze kterého tekla krev, synoviální tekutina a vůbec všelijaký sajrajt. Neumím si představit plácnout na tohle suchou gázu. Přesněji řečeno nevím, jak bychom ji při převazu sundávali. A nechat otevřený kloub samozřejmě nepřipadalo v úvahu.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 10.07.2024, 14:19:47 xxx:xxx.c721:ae91
»
Odpověď na příspěvek uživatele Irma19 z 10.07.2024, 14:02:35

Ano, nemam pochyb o selhani prvniho a mozna i druheho veterinare. Ale nas veterinar, treti v poradi, podle me postupoval spravne (*). A za tim si stojim 🙂 


Ale jak uz jsem psala pred nekolika dny, odmitam na toto tema rozvijet dalsi diskuze. Tak to, prosim, respektujte. Dekuji 🙂 


* az na to, ze nohu nevyholil - a opet pro to mel podle me jako jediny z veterinaru duvod, protoze vi, ze Hachi si jakekoliv vyholene misto nasledne dva az tri tydne sam “osetruje” do takove miry, ze si tam pri prvni prilezitosti vylize diru. Proto nohu “jen” velmi peclive zkontroloval pohledem a pohmatem vc. rozhrnovani srsti, a zadnou ranu tam tehdy neobjevil. Ona tam mozna jeste ani zadna viditelna jeste nebyla viz po oheloni jen maly tuplik. 
Vyholil by ve stejne situaci jineho psa? Nejspis ano. Ale proste bral ohledy na konkretniho psa, coz mu jednoduse nemohu mit za zle. 

Proste se vse udalo tak, jak se udalo. Zmenit nic z toho nelze, takze nezbyva, nez se pro priste z cele situaci poucit a pripadne to priste udelat lepe, cimz bych toto tema rada uzavrela. 

Vsichni jsme jen lide a chybovat je lidske 🙂 (jako ateista uz nebudu doplnovat: “a odpoustet bozske”, lec souhlasim s tim, ze umet odpoustet je velmi tezka disciplina, kterou ne vsichni ovladnou :)) 

Doron
Doron (2341 příspěvků) 10.07.2024, 16:46:28 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 10.07.2024, 14:19:47

Mám radost a těším se na další pokroky !

A na jakém principu vlastně funguje Remendem?

Nemůžu k tomu nic najít. Možná se tady o tom už psalo ? Zdá se, že je to perfektní věc!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.