Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

(Parcialni) ruptura patni slachy

Verun
Verun (981 příspěvků) 03.07.2024, 21:56:29 xxx.xxx.220.12

… jestli si s převazem neumíte poradit a  převazujete to  2x denně , tak to raději nedělejte vůbec, princip převazu je v tom, aby rána byla v klidu, bez traumatizace čímkoliv-oplachem, šťouráním, patláním….

anonymní (neregistrovaný) 04.07.2024, 07:22:37 xxx.xxx.87.55

Pumo, osobně vám děkuju za odvahu a statečnost, že sem vkládáte průběh léčby vašeho psa. Obdivuju, že to nevzdáváte ani přes pochyby, které jistě máte a které jsou vám i zde předkládány.

Sleduju to od začátku, a i když se mě to nijak netýká - nejsem veterinář, nemám zkušenosti, je to moc zajímavé. Ať je způsob léčby v pořádku nebo není, je to  věc názoru každého a je zajímavé sledovat oba názorové tábory. Vydala jste se jednou cestou, snažíte se pro svého psa dělat to nejlepší. Přeju vám a hlavně  Hachimu, ať dojdete zdárně do cíle, ač je třeba ta vaše cesta křivolačejší. A sdílejte ji tu prosím až do konce.

Hodně sil a úspěšné hojení.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 04.07.2024, 08:29:24 xxx:xxx.27c:d5
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 03.07.2024, 21:56:29

Jasne, hrozne ranu traumatizujeme 👍🏻 

Vy se snad uz radeji nevyjadrujte.. Udelate tak rozhodne lepe, nez tu zase placat ty vase nesmysly. Diky 👍🏻 

Obrázek Obrázek
Verun
Verun (981 příspěvků) 04.07.2024, 08:53:45 xxx.xxx.220.12
PumaCZ:

Jasne, hrozne ranu traumatizujeme 👍🏻 

Vy se snad uz radeji nevyjadrujte.. Udelate tak rozhodne lepe, nez tu zase placat ty vase nesmysly. Diky 👍🏻 

Obrázek Obrázek

klidně se na mě můžete zlobit, mě to nijak nepřekáží, dál se ujišťujte, že děláte vše nej, vet je nej, pes je happy 💪

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 04.07.2024, 09:07:19 xxx:xxx.47:3ec
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 04.07.2024, 08:53:45

Zlobit se? Ale bezte.. Jsem rada, ze konecne uznavate svou chybu. Good job 👍🏻 

Tenurri
Tenurri (503 příspěvků) 04.07.2024, 09:16:06 xxx.xxx.213.118

Nejsem žádný odborník, ale teda sama bych se zachovala tak, jako Puma. Pokud jsem byla u několika veterinářů a konzultovala s nimi stav, a všichni mi potvrdili, že je postup v pořádku a rána se hojí, tak bych rozhodně poslouchala veterináře (obzvlášť, pokud k nim mám důvěru), než nějaké random lidi z internetové diskuze. 

Jasně, třeba bych se zeptala, jestli by tento jinde doporučovaný postup nemohl být přínosem, ale dál bych se řídila pokyny veterináře. 

Já tady vůbec nechápu ten hejt. Majitelka Hachiho dělá, co může (ptala se několika veterinářů, kteří psa viděli osobně), pes má veterinární péči - možná s jiným postupem, než byste volili ostatní, ale znamená to, že je to špatně? Však se rána hojí…neřekla bych, kdyby mu tady hnila noha a nic se s tím nedělalo…některé reakce mi přijdou fakt přehnané.

assil
assil (2107 příspěvků) 04.07.2024, 09:20:36 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 04.07.2024, 09:16:06

No ono hlavně s veterinářema je to jak s lidskýma doktorama, každý vám řekne něco jiného, naprosto opačné názory a člověk tak akorát může se rozhodnout pro jedno a toho se držet.

Já to tady jen sleduju, co bych v takové situaci dělala nevím, ale je to poučné a díky za tu fotodokumentaci a tak.

A vlastně díky i za ty opačné názory, kdyby něco, tak člověk pak alespoň ví, na co se u veta ptát.

Doron
Doron (2354 příspěvků) 04.07.2024, 09:26:42 xxx.xxx.166.19
Leithian:

A ted mi Pumo rekni. Kdyz ti o Hachiho tak moc jde a resila jsi aby tohle bylo co nejlepsi proc si sakra nekoukla na Alušky vlákno a její postup u naprosto stejné rány???? Proč si to totálně ignorovala? 

Jo rána se hojí. Ale už si to mohla mít zahojený úplně. Good luck na dalších x týdnů. Zbytečnejch


Nebyla to přece “stejná” rána. 

U Alušky bylo od začátku jasný o co jde, kůže byla odtržená a přišitá, už se vědělo,  že se asi nechytne, pak zase odstranená , podle fotek se vůbec nerozvinul zánět a bylo to na zádech. Dobře se to obvazozovalo a byl to jiný typ pacienta. Jsem Alušce moc vděčná,  že to dokumentovala, protože dodala lidem odvahu nezaleknout se takové děsivé rány a ta léčba medem byla pro mě úplně zázračná.

U Hachiho se dlouho nevědělo, co se stalo, postupně se rozvíjel zánět,  dlouho to nebylo ohraničené, pak, když už bylo, veterinář tam nechtěl udělat živou ránu,která by byla jednak bolestivá  a nedala se obvázat, a druhak by se stala další branou infekce. Je to na opravdu blbým místě. Pumin doktor je chirurg, operuje rád,asi měl nějaký důvod zvolit konzervativní léčbu. A Hachi je jiný typ pacienta.

Hodně lidí si představuje,  že medicína má vždycky taková pěkná,  čistá a rychlá řešení,  ale ono to tak není.

Obdivuju Pumu, že sem pořád dává fotodokumentaci a doufám,  že vydrží. 

Aluška
Aluška (103 příspěvků) 04.07.2024, 09:35:51 xxx.xxx.200.75
Doron:

Nebyla to přece “stejná” rána. 

U Alušky bylo od začátku jasný o co jde, kůže byla odtržená a přišitá, už se vědělo,  že se asi nechytne, pak zase odstranená , podle fotek se vůbec nerozvinul zánět a bylo to na zádech. Dobře se to obvazozovalo a byl to jiný typ pacienta. Jsem Alušce moc vděčná,  že to dokumentovala, protože dodala lidem odvahu nezaleknout se takové děsivé rány a ta léčba medem byla pro mě úplně zázračná.

U Hachiho se dlouho nevědělo, co se stalo, postupně se rozvíjel zánět,  dlouho to nebylo ohraničené, pak, když už bylo, veterinář tam nechtěl udělat živou ránu,která by byla jednak bolestivá  a nedala se obvázat, a druhak by se stala další branou infekce. Je to na opravdu blbým místě. Pumin doktor je chirurg, operuje rád,asi měl nějaký důvod zvolit konzervativní léčbu. A Hachi je jiný typ pacienta.

Hodně lidí si představuje,  že medicína má vždycky taková pěkná,  čistá a rychlá řešení,  ale ono to tak není.

Obdivuju Pumu, že sem pořád dává fotodokumentaci a doufám,  že vydrží. 


No ono to začalo hnisat, proto se to odstřihlo. Nemám úplně první fotku po tom odstřižení, první 3 dny to obvazovali a čistili na veterině. Měl dvoje antibiotika podle kultivace bordelu v ráně. Taky jsem pokaždý otírala takovej žlutej šlem. Jasný že to nebylo úplně to samý. Tady na fotce je vidět, jak to teče okolo šití a nekrotizuje tkáň. A  měl ve 12ti letech 4 narkózy během 5ti dnů, to jsem se taky bála, srdíčko už má mírnej šelest….teď při tý kastraci pátá narkóza…je to tvrďák, lítá po lese jakoby nic 😀

Obrázek
megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 04.07.2024, 09:35:52 xxx.xxx.124.90

Ale jakýpak hejt. Odhoďte emoce, u zranění na to nehrajeme, jo.
Fakta. 
Na začátku se vetovi rána hrozně líbila. Po tom, co se tam vyvalily díry, se mu rána líbila. On nemá skalpel? Co je základ, když jde o pokousání? Protizub, kapsa,… ne? 
Zakrytí chcíplou kůží se mu líbilo. Šílené okraje rány se mu líbily. Vše se mu líbilo. Neudělal vůbec nic; doporučil moderní technologie, ale úplně obyčejně ošetřit kousnutí, to je problém.
Co lidé řekli na začátku tohoto vlákna, to se přesně stalo. A teď se tu budete takto jak děcka na pískovišti? A ten pes je kde? 
No tak se tu poplácávejte po ramenou. 🙂
Doufám, že nikdo takový postup následovat nebude.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 04.07.2024, 09:56:15 xxx:xxx.27c:c6
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 04.07.2024, 09:35:52

Presneji receno NIC z toho, co jste tu “prorokovaly”, se nestalo. 
Rana se hoji paradne a vetsina z toho, co jste tu psaly, byly akorat nenaplneni strasaci a urazeni kompetence veta, ktery jako jediny ranu a psa videl na zivo. 

Navic nikdo nemuze rici, ze slo o pokousani, protoze pokousan vubec byt nemusel. Nikdo nevi, co se mu stalo, a vedet ani nikdy nebude. Zda to byla kocka, zmije, klacek, nebo se jen blbe prastil a nasledny hematom se mu infinoval. 

Tak tu laskave prestante placat dalsi kraviny. 

Doron
Doron (2354 příspěvků) 04.07.2024, 09:58:04 xxx.xxx.166.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 04.07.2024, 09:20:36

Přesně tak, já jsem třeba k veterinářům dost kritická, ale když něco řekl doktor  Herčík, důvěřovala jsem mu, protože u něj  na klinice zachránili Gučkovi život, když ostatní veterináři úplně selhali.

Byla to tenkrát operace v “polních” podminkách, velmi nestarndartní i tím, že jsem musela asistovat, jinde by to neudělali. 

A vůbec,vždycky měl  pravdu..🙂

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 04.07.2024, 10:02:22 xxx.xxx.26.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 04.07.2024, 09:16:06

Tenuri - nevím zcela přesně, co je hejt, neb se na sockách nepohybuju, takže mám jen odhad toho slova - každopádně- zadavatelka přišla, zeptala se, bylo jí odpovídáno, dává fotky - lidé se  vyjadřují k tomu se svým názorem, nikdo zde nepíše urážky nebo něco, jen lidé vyjadřují svůj názor pro který si sem zadavatelka přišla, vyjadřují se k tomu ošetření rány. To je hejt? Že mám jiný názor na nekrytou otevřenou ránu u psa, který chodí ven a není ve sterilním prostředí? 

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 04.07.2024, 10:06:48 xxx.xxx.26.48

Presneji receno NIC z toho, co jste tu “prorokovaly”, se nestalo.

to si nemyslím, bylo řečeno hned na začátku, že tohle (myšleno nějaké ukázané místo na fotce) se otevře… že se to začne otvírat myslím i jinde, to jsem viděla i já jako laika, stejně tak, bodlinka a ještě někdo, kdo má zkušenost psal, že to začne hnít a odpadávat, a bude se to hojit takhle zbytečně dlouho - oproti třeba té ráně, kterou měl na zádech jozefpčíček staříček  od Alušky .  Takže z toho co tu někdo psal, ne prorokoval, se toho stalo dost. Já vím, že jste pak psala, že je Hatchi už s ráno v pohodě a funguje, jen…. oni hrozně klamou tělem, to je naučila příroda. 

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 04.07.2024, 10:08:32 xxx.xxx.26.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 04.07.2024, 09:58:04

Jo měl, u mého psa taky vždy a přesto jsem byla svědkem, že se něco nepovedlo. To se může přihodit vždycky. 

hmn
hmn (1164 příspěvků) 04.07.2024, 10:21:57 xxx.xxx.43.233

noo
jsem se do tohoto vlákna začetla od první strany
z hlediska kdo kdy měl pravdu zajímavé čtení 😎
a Bodlinka samozřejmě jede od začátku 👍👌
(i tu první diagnózu mimo stanovil veterinář…..)

Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 04.07.2024, 10:22:22 xxx.xxx.11.197
Zrzavci:

Tenuri - nevím zcela přesně, co je hejt, neb se na sockách nepohybuju, takže mám jen odhad toho slova - každopádně- zadavatelka přišla, zeptala se, bylo jí odpovídáno, dává fotky - lidé se  vyjadřují k tomu se svým názorem, nikdo zde nepíše urážky nebo něco, jen lidé vyjadřují svůj názor pro který si sem zadavatelka přišla, vyjadřují se k tomu ošetření rány. To je hejt? Že mám jiný názor na nekrytou otevřenou ránu u psa, který chodí ven a není ve sterilním prostředí? 


Hejt není jiný názor, ale podle mě do něj spadá urážení, což je tady u některých dost na hraně. 

Tenurri
Tenurri (503 příspěvků) 04.07.2024, 10:23:34 xxx.xxx.213.118
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 04.07.2024, 10:02:22

Mít jiný názor a sdělit ho, je naprosto v pořádku. Stejně tak nabídnout k úvaze jiný postup léčby je naprosto v pořádku. Jen je důležité, jak to tomu druhému sdělím. Jsem ráda i za jiné pohledy na věc. Nejsem ráda, když se to potom zvrtne do hádek, urážení a ironických komentářů, které nikomu nepomůžou (maximálně si uleví daný komentující).

Puma sama psala, že se na tyto postupy veterináře (a ne jednoho) ptala. Od některých (naštěstí menšiny) komentujících mi to pár posledních komentářů přišlo psané ve stylu “ Pojďme si kopnout do Pumy a jejího veterináře, jak jsou neschopní”…

Teď se rána hezky hojí, možná to trvá o něco déle, než postup, který byste zvolili vy, možná ne, to nikdo nezjistí - nikdo nejsme v kůži Pumy a nemáme doma Hachiho. Přeju, ať se to hezky zahojí a ať má Hachi klid a pohodu 🙂. Myslím si, že každý, kdo má o své zvíře starost, se snaží dělat maximum.

anonymní (neregistrovaný) 04.07.2024, 10:25:02 xxx.xxx.87.55
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 04.07.2024, 10:02:22

Teď jsem si vzpomněla - chodím ještě na jedno diskuzní fórum, kde se semele kde co. Víceméně kultivovaně a ve slušnosti - jako zde.

A úplně KAŽDÉ téma se rozdělí na dva přibližně stejné názorové tábory. Ať by šlo třeba jen o to, zda je dnes hezky nebo ošklivě. Já mám diskuze ráda, člověk se na věci může podívat z různých úhlů, posbírat různé zkušenosti. No ale pak si musí vybrat, že jo.

Puma si vybrala, že bude věřit svému veterináři, se kterým má dobré zkušenosti. Navíc postup konzultovala i u jiných veterinářů. Určitě by taky byla raději, kdyby léčba byla jednodušší a rychlejší.  A své důvody k postupu tu objasnila, vybrala si, rozhodla se. Už není cesta zpět, jen kupředu , k uzdravení.

Určitě má nervů dost a dlouhodobé zpochybňování léčebného postupu jí moc nepomáhá. Tak ať se Hachi hojí a dohojí.

Doron
Doron (2354 příspěvků) 04.07.2024, 10:30:26 xxx.xxx.166.19

Tak tohle asi věděli všichni, i ten doktor, dokonce i já. 

Ale, neudělal se žádný “ květák”, žádné zbytnělé okraje rány,  které by se musely ořezávat.., žádná “ díra” do svalu.

Po bitvě je každý generálem,  jasně,  mohla se třeba hned u prvního veta úplně oholit noha, kdyby se objevily ranky po kousnutí,  mohlo se to hned drenovat. .Ale zmátl je ten velký otok hned po “úrazu”.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.