Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

(Parcialni) ruptura patni slachy

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 30.06.2024, 13:45:01 xxx.xxx.32.134

Ještě jeden vstup:

Z příspěvku Pumy:

“Ano, rada bych zkonzultovala i s jinym veterinarem, o penize fakt nejde (zatim nas to stalo se vsim vsudy 1450 euro a na tero castce samozrejme nekoncime), ale nechci zppchybnovat postup naseho veterinare, ktery je v nasem meste nejvyhlasenejsi, dokud mi vicero lidi, ktere znam plnym jmenem a vim, kde pracuji, nerekne, ze udelal chybu.” 

Toto je pro mě vlastně stěžejní. Ta důvěra v daného veta. Může být excelentní na něco, ale třeba se zas tak dobře neorientuje v chirurgii, hojení ran apod. Nicméně nelze nakázat někomu na internetu, ať vyhledá jiného veta (alespoň na tu konzultaci).

hmn
hmn (1171 příspěvků) 30.06.2024, 14:06:42 xxx.xxx.37.128

“dokud mi vicero lidi, ktere znam plnym jmenem a vim, kde pracuji, nerekne, ze udelal chybu.”

Pumo, a ptáš se? takových lidí?

mě roky se zvířaty naučily, jak moc moc užitečné mohou být rady z internetových drbáren a že slovo “víra” do vztahu pacient (majitel pacienta) x lékař NEpatří. Maximálně tak “důvěřuj ale prověřuj”.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 30.06.2024, 14:12:22 xxx.xxx.64.54

Když ono to nemusí být jen metodou, ale také  zdravotní kondicí, imunitou a “ochotě k hojení” konkrétního psa. Možná, že by rána pod krytím byla lepší, horší - kdo to odhadne ?  Já bych převazovala, neměla bych morál na to, mít vedle sebe tu ránu takhle otevřenou.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 30.06.2024, 15:38:21 xxx:xxx.4c33:f16
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 30.06.2024, 14:06:42

Ptam, snad vsech kolem. 

Ranu videly osobne kamaradka lekarka a sousedky zdravotni seatra a veterinarka (tu jsme potkali dnes pri odpolednim venceni) - vsechny tri rekly, ze se to hoji sice mozna pomaleji, ale rana vypada hezky. 

Po telefonu a fotkach konzultovano s dalsimi prateli ve zdravotnich ci veterinarnich sluzbach. Tez nemaji k postupu veta vyhrady. 

Snazila jsem se postup konzultovat ve veterinarni poradne. Tam me odkazali na Veterinarni kompru a k rane nerekl nikdo ani pul pismene. 

Tak se nedivte, ze radeji nez na rady z anonymniho fora dam na naseho veterinare, jehoz postup nikdo z oslovenych lidi vyse ani jednim slovem nezpochybnil. 

Jinak rana sice vypda osklive, ale neni bolestiva a podle chovani Hachimu ocividne nijak neprekazi. Predevcirem se do ni bohuzel i rypnul (zacouval necekane do krovi a skrabnul se tam do ni asi o vetvicky). A absolutne mu to bylo fuk narozdil od meho panickeho ataku. 

Kdybych mela nejmensi pocit, ze ma Hachi jakekoliv nepohodli, tak to okamzite resim. Jeho maximalni nepohodli ale spociva v tom, ze je neustale ulepeny a nemuze se sam “umyt”. A taky mu uz leze na mozek to, ze nic nedelame, kdyz je zvykly skoro kazdy den makat. 

Posilam pro predstavu dnesni fotky. Nekdo tu zminoval, ze mu tam roste “kvetak”, ale osobne teda takovy pocit nemam. 

Edit: pro srovnani fotka cerstve pote, co byla odstranena veskera nekroticka tkan. Rana byla fakt podstatne vetsi. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 30.06.2024, 15:43:37 xxx:xxx.4c33:f16
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 30.06.2024, 13:45:01

Nas veterinar je v prvni rade chirurg. Uz jsem psala nekolikrat, ze to on Hachiho zachranil pred smrti a z jeho osmi operaci ho operoval dohromady 5x. 

Vetsinou ani neordinuje a cely den jen operuje. Minule na nas cekal, aby mohl Hachiho videt, a pak sel hned na sal. 

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 30.06.2024, 16:00:54 xxx.xxx.179.11

Je vidět, že se rána pomalu, ale přeci jen zatahuje, asi pomaleji než Alušce, ale jo…a bude ta okolní kůže dostatečně elastická, aby se to takhle celé zatáhlo a zahojilo, aby mohl potom zhojení Hachi volně pohybovat v celém rozsahu tou nohou? Jsem laik, ale tohle mě trochu děsí a na Vašem místě bych chtěla vědět, jak se tohle bude vyvíjet a jestli tomu fakt nejde nějak pomoci. Jaký je vlastně reálný rozměr té rány? Měříte to? To tu asi vůbec nepadlo? a fotka trochu zkresluje realitu.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 01.07.2024, 12:45:26 xxx:xxx.1674:5693
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 30.06.2024, 16:00:54

Dnes to videli krome naseho veterinare dve dalsi veterinarky, z toho jedna byla v ordinaci jen “na navsteve”. 

Vsem trem se rana moc libi a externi veterinarka si prohlizela komplet fotky od zacatku a rikala, ze je neuveritelne, jak krasne se rana hoji, obzvlast rozdil od patku, tedy pred prvni aplikaci Remendu, ve srovnani s dnesnim stavem. 

Doktor souhlasil, ze muzeme lehce kryt, protoze se mu nelibilo, ze se do toho to nase pako skrablo. Ale misto aplikace hydrogelu doporucil pokracovat Remendem. 

A kdo nevidi, jak moc se za ty dva tydny rana zatahla, tak je slepy. 

Edit k velikosti rany: 

Dle pouziteho kryti je rana aktualne siroka cca 6,5 cm a vysoka cca dvojnasobek. Pred tim to musela byt sirka pres 10 cm (sterilni ctverec 10x10 cm ranu nezakryl celou) a vyska opet skoro dvojnasobna (na rozlozeny kompresni ctverec). 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 01.07.2024, 13:09:09 xxx.xxx.32.223
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 30.06.2024, 15:43:37

Však já jsem vystupovala víceméně na Vaši obranu ;-).

Pokud je daný vet především chirurg, tak on musí vědět nejlépe, jak postupovat!👍

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 01.07.2024, 14:59:18 xxx.xxx.119.6

Je tam rozdíl. Jako laik k tomu víc psát nemůžu, držím palce a ať to nedělá nějakou neplechu.

Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 02.07.2024, 11:10:55 xxx:xxx.28b2:296d
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 01.07.2024, 18:06:39

Chteli jsme zkusit IGP1, ale jde o to, ze jsme meli zkousku skladat na tabore.. Pak muzeme v zime u nas na cvicaku tady v Nemecku, ale radeji bych tento zazitek sdilela se super partou z tabora.. :/ Ale co se da delat, zvladnem to pristi rok :) Stejne to delame jen pro radost, hlavne Hachiho :)  
Pro zasmani tady jedna fotka z treninku s Inspektorkou :D Aneb kdyz pes to umi na jednicku, ale psovod mu to porad kazi, protoze si ho*no pamatuje :D 

(omlouvam se za kvalitu, nemohla jsem najit fotku, tak jsem udelala alespon screenshot z videa)

Obrázek
kometa
kometa (5543 příspěvků) 02.07.2024, 12:40:44 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 02.07.2024, 11:12:19

Jo, je to na dobré cestě. Ale za mě tohle mělo proběhnout o 2 týdny dříve.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 02.07.2024, 13:40:20 xxx:xxx.27c:a6
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 02.07.2024, 12:40:44

Nejsem si jista, prijde mi, ze mu to po tom mokrem kryti hreje a taky ho noha zacala trochu bolet. Vzdy, kdyz se zvedne, tak chvilku lehce kulha.. do ted jsme tento problem nemeli a vubec ranu neresil. 

A zcela uprimne mi prijde, ze se to hoji a je to na dobre ceste uz od zacatku, viz srovnavaci fotky. 

 Podle me opravdu nas veterinar zvolil dobre, obzvlast s ohledem na Hachiho a jeho historii. 

Edit: Tak vetovi se rana moc libi a to, ze to lehce hreje, je v norme v ramci hojeni. Kdyby se nam ale neco nezdalo, mame hned prijit, jinak pokracujeme v kryti s Remendem a kazdy den mame posilat kontrolni fotky. 

Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 03.07.2024, 13:16:17 xxx:xxx.27c:7e

Tak holky, i kdyby nam vet od zacatku nakazal obvazovat, tak to vidim jako absolutne neproveditelny ukol. 

Hachi nema klasicky obvaz, ma kryci naplasti. Navic uz mu z te ranu tolik netece jako na zacatku. A presto bych mu mohla tu nohu prevazovat klidne i 3x denne, protoze i pres veskerou snahu a tunu ruznych lepitek proste obvaz neustale sjizdi dolu. Rana je totiz presne v miste, kde se noha ohyba - neni tam  nikam co chytnout. A to ani nechci premyslet nad tim, ze jeden prebal jeho haxnicky vychazi pres 50 euro (specialni naplast 2x 10 euro, hydrogel jeden kus 30 euro, Remand davka 10 euro + spousta bile naplasti). 

Takze ted mu nohu prebalujeme 2x denne na misto mazani 1x denne a Hachi uz to nedava. Je vztekly a nechce spolupracovat. A to kryjeme teprve treti den.. 

Veterinar tedy moc dobre vedel, proc ranu nekryt. Ani by to neslo.  

Jo a megi, chvastala ses, jak vis, jak tohle vazat, aby OBVAZ drzel na miste. Prosim, prijed nam to ukazat. Kdyz to bude drzet, rada ti veskere naklady spojene s cestou a tvuj cas zaplatim :) Muzes mi napsat do zprav a poslu ti adresu, kde nas najdes. 

Obrázek Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 03.07.2024, 13:19:56 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 03.07.2024, 13:16:17

Vyrobíte krytí z rukávu do trička s dlouhým rukávem - z bavlny a připevníte obvazem, pak je rána krytá a dýchá. Tohle bych mu bývala dávala od začátku. Tali tohle nosila, když měla bolák na stehně, to taky nezavážete.
 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 03.07.2024, 13:21:41 xxx:xxx.27c:7e
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 03.07.2024, 13:19:56

Tak takovy veterinarni rukav na zadni se da krasne koupit na internetu. Ale neresi to uz to, ze se rana neda sterilne kryt. 

Nehlede na to, ze s tou jeho ranou by se mu tam akorat priplacl a zaschl, a ja ho pak opet tyrala tum, ze bych se mu to snazila z rany odlepit. 

kometa
kometa (5543 příspěvků) 03.07.2024, 13:50:34 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 03.07.2024, 13:21:41

Jak nedá se sterilně krýt? Rukáv je až ta závěrečná fixace. + existuje pruban nebo obvaz kolem beder. Všechno se dá vymyslet.

A aby se na ránu nic nepřipláclo a nezaschlo, od toho je vlhké krytí. Používané třeba na bércové vředy u lidí. Viz Aluska. Četla jste vůbec její vlákno? Rána jejího Idorka byla v zásadě stejná jako u vašeho Hachiho.

Ale nakonec se rána začíná hojit, tak je to vlastně jedno.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.