Aktuálně: 4 061 inzerátů199 595 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

(Parcialni) ruptura patni slachy

Verun
Verun (993 příspěvků) 28.06.2024, 23:51:49 xxx.xxx.220.12
Plaka:

Verun, brzdila bych trochu, ne? Jsem si všimla, že umíte být dost slušně útočná a necitlivá, neempatická. Jasně, pumu těší a baví dloubat psovi do rány, zatímco ji její vet chválí, nic lepšího na práci oba nemají.  Ne, twe, panička je natvrdlá a pes chudák, to jsou stejný hlody jak kdysi na mě na Librele, když jsem nechala uspat psa. Totál mimozní projevy občas máte, svůj mnohdy dobrý obsah sdělení zabijete tím tónem a stylem napsání. 

Pumo, jsem laika, ale ta rána opravdu nevypadá dobře. Lítáte za tím jedním vetem, který s podobnou ránou asi nemá zkušenosti, když z toho chce mít článek. Já jsem u všech zdravotních psích peripetií měla a mám názor, že víc hlav víc ví. A to samé jsou vetové na té mé klinice. Kdyby se tohle vlastně po 3 týdnech nehojilo, konzultovali by, poslali by mě jinam. Zkuste to taky, ne jen na diskuzi, ale poslat snímky a vše možné do ČR k vetům, které znáte a kterým důvěřujete. 

Každopádně díky za reporty, člověk jen čučí a učí se. Přijde mi jen smutný, že vy děláte první poslední a pak si tady někdo utrhne hubu na paničku. Tohle by měl řešit vet jiným přístupem, jemu se ta rána líbí pořád, i když tu vetky internetové psaly něco jinýho… No nic, palce a packy držím dál!


A co máte takové majitelce napsat? když ona sama není ke svému psu empatická? chtěla by ona mít takový “koláč ”a nechat si v něm denně několikrát vrtat? ono někoho sepsout je  mnohdy více konstruktivní, než dokolečka opakovat není to dobré, nehojí se to, nechcete raději navštívit jiného veta? … pes je smolař, že se dostal, kam se dostal.

Puma si popláče a možná to začne konečně pořádně řešit. 

PS: a kdyby dělala první poslední, tak by se pes už hojil, jen patlá pátý přes devátý…

Verun
Verun (993 příspěvků) 29.06.2024, 00:08:18 xxx.xxx.220.12
PumaCZ:

Tak tohle snad ani nebudu komentovat. Ocividne mate nejaky kompex, ktery si zde snazite lecit, jinak si to neumim vysvetlit. 

Ano, strasne rada lecim sveho psa, proto jsem za jeho pet let zivota za vsechna jeho leceni uz utratila nekolik desitek tisic euro. Jen tak, pro radost 👍🏻  Co bych jinak s temi penezi taky delala, ze.. 


Já vím 😉… za to můžou ti druzí, oni mají komplex ,  ale  já to dělám dobře, psovi i mě to takto vyhovuje, protože lépe to udělat nejde.🙏

kometa
kometa (5545 příspěvků) 29.06.2024, 07:04:55 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 28.06.2024, 23:51:49

A co máte takové majitelce napsat?

A co má taková majitelka dělat? Když prostě věří svému vetovi, se kterým měla doteď dobré zkušenosti. Je to těžké.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 29.06.2024, 07:09:17 xxx.xxx.119.6

Pumo, věřte, že jsem vám moc držela palce (a pořád držím, ať je to vaše psisko zase dobrý), aby se vám dařilo s tím zvoleným postupem. Rozumím Vám, psala jsem, že sama mám k naší klinice a obzvlášť k hlavnímu veterináři velikou důvěru, myslím, že bych z počátku jela taky podle nich, protože by mi to přišlo logický, přirozený, protože nejsem doktor…prostě proto. Ale sama už asi pochybujete/tápete? a ten pocit asi nemáte pro nic za nic. Za to že to zkonzultujete s někým jiným - nejen na fóru, nic nedáte -prostě pes má tuhle ránu, co s tím? 

Můj pes měl taky často problémy, to neznamená, že mám Münchhausena, možná bych ho ale měla, kdybych naše problémy řešila na netu🙄. 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 29.06.2024, 08:31:13 xxx:xxx.40:4a
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 29.06.2024, 07:09:17

Konzultovat po intrnetu jsem se snazila, ale neuspesne. 

Konzultuju jeste s kamaradkou doktorkou, ktere se rana take libi. Sixe rekla, ze by to v prvni rade take spis rizla, ale za na postupu naseho veterinare nevidi nic spatneho. Ze se opravdu rana hoji hezky a vypada hezky. 

Ano, rada bych zkonzultovala i s jinym veterinarem, o penize fakt nejde (zatim nas to stalo se vsim vsudy 1450 euro a na tero castce samozrejme nekoncime), ale nechci zppchybnovat postup naseho veterinare, ktery je v nasem meste nejvyhlasenejsi, dokud mi vicero lidi, ktere znam plnym jmenem a vim, kde pracuji, nerekne, ze udelal chybu. K tomuto veterinari chodime totiz vic nez 10 let (jeste s predchozim psem). Neznam ochotnejsiho cloveka a personal, nez jsou oni. U Hachiho jsem mohla po kazde operaci cekat v pooperacni mistnosti, az se probudi. A tohle odmitam pos*at jen kvuli tomu, ze mi tu x noname lidi, kteri ani psa nazivo nevideli, neco tvrdi. To se snad da pochopit, ne? 

V pondeli jdeme na kontrolu k nasemu veterinari, tak uvidim, co nam rekne alespon na to kryti hydrogelem. 

 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 29.06.2024, 09:43:00 xxx.xxx.119.6

Za mě ano, pochopit se to dá. 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 29.06.2024, 11:25:00 xxx:xxx.1d6:ea

Mozna se vam to nezda, ale rana je mensi nez byla, coz je nejvic videt, kdyz stoji. 

Jo, a Verun, dnes jsem na vas celou dobu myslela, kdyz jsem si “uzivala” myti Hachiho podvozku 👍🏻 Takovou zabavu bychom si na paddle boardu s Hachim tezko uzili :) A to uz vubec nemluvim o tom, jak moc si uzivam uz pres tri tydny nevytahnout paty z baraku. Samozrejme az na uzasne navstevy veteriny obden. Vlastne proc se rovnou nepriznat, ze tu diru jsem mu vyrobila sama, abychom meli zabavu na leto 👍🏻 Proc jezdit za Inspektorkou na dva tydny na tabor a skladat nejake priblble zkousky, na ktere jsme tak tvrde makali. Lepsi byt nonstop zavreni v baraku :) 

Obrázek Obrázek
Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 29.06.2024, 12:51:29 xxx.xxx.84.249

ale tak právě proto, že je to vopruz je prostě škoda nevyzkoušet nějaký způsob zašití. ono vygranulovaná rána prostě obvykle zašít jde, natáhnout tam kůži odněkud z okolí. výsledkem jsou stehy, ty se vyndají a hotovo.

Verun
Verun (993 příspěvků) 29.06.2024, 13:41:59 xxx.xxx.220.12
PumaCZ:

Mozna se vam to nezda, ale rana je mensi nez byla, coz je nejvic videt, kdyz stoji. 

Jo, a Verun, dnes jsem na vas celou dobu myslela, kdyz jsem si “uzivala” myti Hachiho podvozku 👍🏻 Takovou zabavu bychom si na paddle boardu s Hachim tezko uzili :) A to uz vubec nemluvim o tom, jak moc si uzivam uz pres tri tydny nevytahnout paty z baraku. Samozrejme az na uzasne navstevy veteriny obden. Vlastne proc se rovnou nepriznat, ze tu diru jsem mu vyrobila sama, abychom meli zabavu na leto 👍🏻 Proc jezdit za Inspektorkou na dva tydny na tabor a skladat nejake priblble zkousky, na ktere jsme tak tvrde makali. Lepsi byt nonstop zavreni v baraku :) 

Obrázek Obrázek

Je dobře že začínáte přemýšlet, ano, tu díru jste si vyrobila, už jste mohla být s léčbou za půlkou a vaše aktivity by nebyly v ohrožení. Stačilo včas zavázat . Odpovězte si na otázku, chtěla by jste mít živou ránu mezi nohama bez krytí? 

marcelaamax
marcelaamax (70 příspěvků) 29.06.2024, 14:05:08 xxx.xxx.189.248
PumaCZ:

Konzultovat po intrnetu jsem se snazila, ale neuspesne. 

Konzultuju jeste s kamaradkou doktorkou, ktere se rana take libi. Sixe rekla, ze by to v prvni rade take spis rizla, ale za na postupu naseho veterinare nevidi nic spatneho. Ze se opravdu rana hoji hezky a vypada hezky. 

Ano, rada bych zkonzultovala i s jinym veterinarem, o penize fakt nejde (zatim nas to stalo se vsim vsudy 1450 euro a na tero castce samozrejme nekoncime), ale nechci zppchybnovat postup naseho veterinare, ktery je v nasem meste nejvyhlasenejsi, dokud mi vicero lidi, ktere znam plnym jmenem a vim, kde pracuji, nerekne, ze udelal chybu. K tomuto veterinari chodime totiz vic nez 10 let (jeste s predchozim psem). Neznam ochotnejsiho cloveka a personal, nez jsou oni. U Hachiho jsem mohla po kazde operaci cekat v pooperacni mistnosti, az se probudi. A tohle odmitam pos*at jen kvuli tomu, ze mi tu x noname lidi, kteri ani psa nazivo nevideli, neco tvrdi. To se snad da pochopit, ne? 

V pondeli jdeme na kontrolu k nasemu veterinari, tak uvidim, co nam rekne alespon na to kryti hydrogelem. 

 


Doufám, ze to nevyzni nějak špatně, to bych nechtěla. Na jednu stranu ti rozumím, ze důvěřuješ vašemu vetovi (mám to stejne; takže chapu). Ale na druhou stranu, co je špatného na tom to konzultovat ještě jinde? U jiného veta? Mě to přijde v pořádku. Ani bych to nebrala jako nějaké zpochybnění, každý vet muže mít jiné metody. Ale pokud se jedna o takovýhle problém, není to banalita, hrozí třeba i trvale následky (samozřejmě držím palce, aby nebyly), tak já osobně bych konzultovala i u jiného veta, osobně, a vůbec bych kvůli tomu neměla nějaké výčitky vůči našemu vetovi. Přijde mi to tak v pořádku. Když feně u našeho veta diagnostikovali problém, kde byla potřeba operace, konzultovala jsem to bez výčitek i jinde, a vetovi jsem to normálně řekla. Nevidím moc rozdíl v tom, chtít po jiném  veterináři názor na základě fotky někde online, a tím, ze osobně s tím psem k jinému vetovi proste zajdu a zeptám se na názor tam. Ale ber to jen jako můj názor, rozhodne nechci nějak rýpat, protože vím, ze je to těžké už tak, a naloženo máš dost. 

Každopádně držím palce 🍀. 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 29.06.2024, 14:17:22 xxx:xxx.a9e8:e5a1
»
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 29.06.2024, 13:04:27

Budu. Stenda uz jsou krome jejiho Enza pryc, ale ma ted zase starosti s Dustikem ☹️ Vcera byl na endoskopii nosu - mel tam osibu :(( 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 29.06.2024, 14:22:17 xxx:xxx.a9e8:e5a1

Jinak ted o vikendu stejne nikam nemuzeme (funguje jen pohotovost) a v pondeli jdeme na kontrolu k nasemu vetovi, tak tema znovu proberu. Ale podle me nazor nezmeni. Ted s tim Remendem se to podle me dost zatahlo. Plus mame ten hydrogel, ale kryti stale nedorazilo, takze stejne driv jak v pondeli hydrogel nebudeme moci aplikovat.. 

Vahine
Vahine (750 příspěvků) 29.06.2024, 16:24:10 xxx.xxx.179.11
PumaCZ:

Budu. Stenda uz jsou krome jejiho Enza pryc, ale ma ted zase starosti s Dustikem ☹️ Vcera byl na endoskopii nosu - mel tam osibu :(( 


Bacha na plíseň z té osiny…náš rodinný pes měl  v čumáku z cizího tělesa a léčil se nakonec humánním lékem přímo na aspergillus. Název teď nevím. Doufám, že udělali rovnou stěry? Z toho bývají polízanice, ale hlavně, že ji vyndali tu osinu!!! 🙈 

Od tématu…já vím

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 30.06.2024, 12:23:26 xxx.xxx.32.134
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 29.06.2024, 00:08:18

Verun, vím o Vás, že pracujete ve zdravotnictví (nebo si to aspoň myslím 🙂). Myslím, že Vaše názory jsou relevantní, ale jde to opravdu napsat s větší mírou vcítění a…prostě nějak citlivěji. To se na mě nezlobte.😉

Verun
Verun (993 příspěvků) 30.06.2024, 13:26:13 xxx.xxx.220.12
Fikovnice:

Verun, vím o Vás, že pracujete ve zdravotnictví (nebo si to aspoň myslím 🙂). Myslím, že Vaše názory jsou relevantní, ale jde to opravdu napsat s větší mírou vcítění a…prostě nějak citlivěji. To se na mě nezlobte.😉


Tam kde začíná nepohodlí zvířete , končí moje empatie s majitelem. A že jsem se snažila, i dobro má svůj konec,  

….vy ostatní pokrytci jste nikdy nikomu nevynadali? To se tu budem do smrti plácat po ramenou, kdo je v příspěvku víc citlivější, to jste tu takový bábovky, že nesnesete kritiku? 🤔. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 30.06.2024, 13:34:36 xxx.xxx.32.134
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 30.06.2024, 13:26:13

Ale ano…

Nicméně Puma se snaží, rozhodně není ignorant. A myslím, že i zde se všeobecně radí řídit se radami veterináře, a ne radami na víceméně anonymním internetovém fóru.

Pokud Pumu její dr. prakticky neustále uklidňuje s tím, že rána se hezky hojí, tak jsem schopná pochopit, že je přinejmenším v rozpolcenosti: Jeho rady vs. rady zde.

A to píšu jako člověk, kterému se hojení té rány také nelíbí.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 30.06.2024, 13:38:52 xxx.xxx.32.134
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 30.06.2024, 13:26:13

Jo, a Vy jste v podstatě popsala Munchhausenův syndrom by proxy. To byl poněkud úlet. Neznám normálního člověka, kterého by “bavilo” své zvíře (nebo i dítě) dlouhodobě léčit, anebo mu ještě nemoc/zranění zhoršoval.

Nicméně třeba Pumu “nakopnete” alespoň ke konzultaci s jinými vety. To bych udělala já.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.