Aktuálně: 4 061 inzerátů199 593 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

(Parcialni) ruptura patni slachy

kometa
kometa (5545 příspěvků) 26.06.2024, 07:59:40 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 25.06.2024, 21:21:05

Rana se mi osobne libi

Mně ne. Vpravo vidím zasychající (a nefunkční) okraj, rána začína “hezky” granulovat.

Můj názor.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1138 příspěvků) 26.06.2024, 08:20:33 xxx.xxx.171.125

Já a opravdu se za mě na to nezlobte., mám stejný názor jako leithian. 

Jsem opravdu ráda, že sem poctivě dáváte záznam toho, jak se zranění vyvíjí. Nicméně musím říct, že alespoň pro mě je poučné ve smyslu, na jaké chyby si dát pozor a čemu se vyhnout.

U svých psů bych trvala na jiné léčbě.

Verun
Verun (993 příspěvků) 26.06.2024, 08:55:54 xxx.xxx.220.12
Leithian:

Já sem asi slepá ale pokrok vidim minimální. To co vy řešíte takovou dobu měla Aluska u Idorka v podstatě “za den”. A řeknu něco a klidně se uražte. Vet zvolil postup sice nejpřirozenější ale tím to hasne. Ten postup je prostě nejpomalejší a pro něj nejpohodlnější a de facto i pro vás. Jen napatláte. To co už mohlo bejt dávno zhojený se teprve začíná uzdravovat. Tohle je holej fakt. A to se modlete ať se do toho nějak blbě nerejpne a budete na začátku. Kdybyste se rafla, mohlo bejt hotovo. Idorek je zářnej příklad že když se chce tak to jde. 


Pohodlné to není ani pro Pumu ani pro psa, protože musí ránu furt čistit, kdyby zavázala, má to na dva dny v klidu-bez toho  každý den ránu  3 x   “masírovat” čištěním , jen ohlídat psa, myslím že to by se dalo zařídit. Převazovat může i doma bez veta. Jen zvolit vhodné vlhké a absorpční krytí.(nesmí se to přilepit)pak bude ošetření bez stresu pro všechny zůčastněné.

 Teď tam naroste květák.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 26.06.2024, 10:10:53 xxx:xxx.1d6:dc

Tak vet je s ranou a prubehem jejijo hojeni spokojeny a je striktne proti vazani, protoze obvaz snizuje cirkulaci krve a tim padem zpomaluje hojeni. Dnes jsem se ptala jak na ten levy okraj, tak na riziko hypergranulace, ale vse je pry v poradku. 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 28.06.2024, 18:50:52 xxx:xxx.2908:8e43

Holky veterinarky, je normalni, ze se barva tkane rany zmenila na hnedavou par hodin po aplikaci kyseliny hyarunove (priravek Remend)? 
Fotky rano pred aplikaci a ted par hodin po aplikaci. 

P.S. nasemu vetovi jsem psala taky. A pripravek byl primo doporuceny jin samotnym. Stejny jsme davali na loket, ale uprimne si nepamatuji, ze by tkan zmenila barvu. 

 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
kometa
kometa (5545 příspěvků) 28.06.2024, 19:18:15 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 28.06.2024, 18:50:52

Já hlavně nevidím žádný progres. Schválně jsem si našla fotky z 20.6. a přijdou mi úplně stejné jako tyto.

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 28.06.2024, 19:56:47 xxx.xxx.124.48

Teoreticky za to může slunce a aktivita psa, nebo blbě píchnutý. Ale ta kys. s tím nemusí mít společného, je to nějaké lesklé, není to lepkavé? “Vůně”? Jak kdyby tam znovu probíhala neplecha. 

Orionka (neregistrovaný) 28.06.2024, 19:56:57 xxx.xxx.64.54
kometa:

Já hlavně nevidím žádný progres. Schválně jsem si našla fotky z 20.6. a přijdou mi úplně stejné jako tyto.


Jen nápad laika. Kycol (starček Fuchsův). Dokonale zlikviduje každý zánět a vyčistí ránu a mohl by zpomalit nárůst toho “květáku”. Kdo kycol zná, mohl by to odborně upřesnit.

Verun
Verun (993 příspěvků) 28.06.2024, 21:30:25 xxx.xxx.220.12

je to marný, je to marný, je to marný….stejně skončíte na ořezání, já už snad mám pocit, že ráda a hlavně dlouho svého psa pořád léčíte…

anonymní (neregistrovaný) 28.06.2024, 21:32:40 xxx.xxx.87.90
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 28.06.2024, 19:56:57

Já jen myšlenku úplně totálního laika - nepřijde mi normální neustále se tou ranou zabývat. Tzn. neustále jí něčím léčit, osvěcovat, polévat, mazat… Nemělo by se jí dopřát trochu klidu na přirozenou regeneraci ? Přijde mi, že ani nemá na nějaké přirozené uzdravování a zatahování klid, když ji neustále něco ruší. Proto reaguje tak divně květákováním a zbytňováním okrajů.

Řekla bych, že v přírodě se takováto zranění a rány s nekrózou či odtržením kůže dějou často. A pochybuju, že by na ně zvířata houfně zdechala. Tělo má velké uzdravovací s chopnosti. Přirozené.

Anonymní (neregistrovaný) 28.06.2024, 21:44:28 xxx.xxx.168.20
anonymní:

Já jen myšlenku úplně totálního laika - nepřijde mi normální neustále se tou ranou zabývat. Tzn. neustále jí něčím léčit, osvěcovat, polévat, mazat… Nemělo by se jí dopřát trochu klidu na přirozenou regeneraci ? Přijde mi, že ani nemá na nějaké přirozené uzdravování a zatahování klid, když ji neustále něco ruší. Proto reaguje tak divně květákováním a zbytňováním okrajů.

Řekla bych, že v přírodě se takováto zranění a rány s nekrózou či odtržením kůže dějou často. A pochybuju, že by na ně zvířata houfně zdechala. Tělo má velké uzdravovací s chopnosti. Přirozené.


Nebo léčit pořádně, můj pes měl odtrženou kůži od divočáka na zádech o velikosti dlaně. Ošetřování medem, potom alaptidem a hlavně každý den mastný tyl, hydrogel a obvaz a za 6 týdnů po ráně téměř ani stopy. Když se podíváte na začátek vlákna, jsou tam i fotky, jak se ta rána přes celý záda krásně zahojila.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 28.06.2024, 21:46:07 xxx:xxx.40:55
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 28.06.2024, 21:30:25

Tak tohle snad ani nebudu komentovat. Ocividne mate nejaky kompex, ktery si zde snazite lecit, jinak si to neumim vysvetlit. 

Ano, strasne rada lecim sveho psa, proto jsem za jeho pet let zivota za vsechna jeho leceni uz utratila nekolik desitek tisic euro. Jen tak, pro radost 👍🏻  Co bych jinak s temi penezi taky delala, ze.. 

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 28.06.2024, 22:34:32 xxx.xxx.84.249

mně se to nelíbí. je tam hypergranulace a okraje rány nemají žádnou viditelnou tendenci ke kontrakci. pokud se tohle bude hojit jen epitelizací tak bych se bála a) že to bude trvat věčnost b) na konci bude tuhá jizva, která bude bránit pohybu v té končetině, nebo bude docházet k otevírání nebo se to prostě vůbec nedohojí

a mám z toho prostě pocit, že by tam šel určitě natáhnout nějaký flap z břicha a hojit to pak jako šitou ránu.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 28.06.2024, 22:41:39 xxx:xxx.40:5e
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 28.06.2024, 22:34:32

Siky za nazor, bodlinko. 
Objednala jsem Hachimu hydrogel, mel by prijit zitra, tak snad hojeni pomuze. 
Vet videl ranu naposledy ve stredu rano a byl s ni zcela spokojeny. I jsem se ptala na hypergranulaci a pry je rana v poradku a neni se ceho bat. 

Fakt nevim, co delat. Samozrejme chci pro Hachiho to nejlepsi, ale na druhou stranu nas vet nikdy nezklamal. Navic je to nejlepsi veterinar v okoli.. 

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 28.06.2024, 22:46:37 xxx.xxx.17.82
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 28.06.2024, 22:41:39

Hmm ja s podobnou virou doporucila cloveka na lecbu hada znamym. Pres 30 let praxe u plazu a exotu. Ja do te doby z nej nadsena. A udelal takovou prasackou zacatecnickou chybu…. Nebo naschval… tezko rict…  toliko ke slepe duvere.

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 28.06.2024, 22:49:47 xxx.xxx.17.82
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 28.06.2024, 22:41:39

Verim ze chces pro psa to nejlepsi ale sakra holka prober se. To fakt nevidis ze ta rana ma nulovej progres??? Hadi se stejnym nebo horsim zranenim byly touhle dobou po svleku a se zatazenou ranou a to jedina lecba byla napatlat betadinovou mast kdyz si zrovna vzpomenu. (Tak 2x tejdne)

Verun
Verun (993 příspěvků) 28.06.2024, 23:12:53 xxx.xxx.220.12
Bodlinka:

mně se to nelíbí. je tam hypergranulace a okraje rány nemají žádnou viditelnou tendenci ke kontrakci. pokud se tohle bude hojit jen epitelizací tak bych se bála a) že to bude trvat věčnost b) na konci bude tuhá jizva, která bude bránit pohybu v té končetině, nebo bude docházet k otevírání nebo se to prostě vůbec nedohojí

a mám z toho prostě pocit, že by tam šel určitě natáhnout nějaký flap z břicha a hojit to pak jako šitou ránu.


😂 jo tak vám dá puma hlas(o hlas nejde) … ale že jsem jí to psala už o několik stránek jinde …ona je fakt natvrdlá a  pes chudák …občas mám pocit, že opravdu někteří majitelé jsou pro své psy nebezpeční, od výchovy počínaje po ošetření konče(a to myslím třeba jen nakapání do uší nebo prohlídnout tlamu) 

Plaka
Plaka (460 příspěvků) 28.06.2024, 23:36:25 xxx:xxx.1987:cd34
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 28.06.2024, 23:12:53

Verun, brzdila bych trochu, ne? Jsem si všimla, že umíte být dost slušně útočná a necitlivá, neempatická. Jasně, pumu těší a baví dloubat psovi do rány, zatímco ji její vet chválí, nic lepšího na práci oba nemají.  Ne, twe, panička je natvrdlá a pes chudák, to jsou stejný hlody jak kdysi na mě na Librele, když jsem nechala uspat psa. Totál mimozní projevy občas máte, svůj mnohdy dobrý obsah sdělení zabijete tím tónem a stylem napsání. 

Pumo, jsem laika, ale ta rána opravdu nevypadá dobře. Lítáte za tím jedním vetem, který s podobnou ránou asi nemá zkušenosti, když z toho chce mít článek. Já jsem u všech zdravotních psích peripetií měla a mám názor, že víc hlav víc ví. A to samé jsou vetové na té mé klinice. Kdyby se tohle vlastně po 3 týdnech nehojilo, konzultovali by, poslali by mě jinam. Zkuste to taky, ne jen na diskuzi, ale poslat snímky a vše možné do ČR k vetům, které znáte a kterým důvěřujete. 

Každopádně díky za reporty, člověk jen čučí a učí se. Přijde mi jen smutný, že vy děláte první poslední a pak si tady někdo utrhne hubu na paničku. Tohle by měl řešit vet jiným přístupem, jemu se ta rána líbí pořád, i když tu vetky internetové psaly něco jinýho… No nic, palce a packy držím dál!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.