Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

(Parcialni) ruptura patni slachy

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 07.06.2024, 11:57:44 xxx:xxx.47:588
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 07.06.2024, 09:42:20

Snazim se do nej zradlo cpat, ale to uz bych ho musela fakt leda krmit sondou.. Od vcerejsi vecerni injekce je jeho apetit ale nastesti o neco lepsi, takze jsem do nej dostala zase pres sunku nejake maso. Sunku nastesti zatim zere. 

Jinak oholit by to asi chtelo, ale on si na to necha sotva natupkat betadinu :( Dneska radeji zase k veterinari, tak snad budeme moudrejsi. Noha uz ale nehreje. 

Taky me napadlo, zda jsem mu to nezpusobila ja tim chlazenim :( Ale mam gelove polstarky primo z lekarny a vzdy byly zabalene v textilu.. Ale prijde mi, ze tam ma jakoby sedrenou kuzi? Uplne se mi udelalo nevolno z myslenky, ze jsem mu to mozna udelala sama :(((((( 

Obrázek Obrázek Obrázek
Vahine
Vahine (734 příspěvků) 07.06.2024, 12:55:09 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 07.06.2024, 11:57:44

Chápu Vaše obavy, ale to jste snad Vy nezpůsobila a doufám, že to s vet vymyslíte. Mě ještě napadlo, jestli si tam ještě nemohl v tom poli něco vrazit nebo spíš jen se o něco píchnout, co by tam poté způsobilo infekci? To jsou ale jen spekulace….když noha nehřeje, tak to je určitě dobré znamení, snad začínají působit ATB 🙏 myslím na Vás, dejte zase vědět prosím…

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 07.06.2024, 14:08:52 xxx:xxx.4b:c4

Tak jsme ted zase prijeli od veta, tentokrat jame byli u naseho, a tomu se ta noha vubec nelibi. Ma tam infekci, takze udelal ster, zda to neni stafylokok :( Podle nej jsem mu to tim chlazenim nezpusobila, ale i tak se te myslenky nemohu zbavit :( 

Dostal dvoje nova ATB, leky proti otoku a antibiotickou mast na tu ranu. V pondeli pujdeme na kontrolu, pokud se mu to pres vikend nezhorsi. 

Ma to fakt osklive :( 

Obrázek Obrázek
janaa
janaa (449 příspěvků) 07.06.2024, 14:11:34 xxx:xxx.c044:6a47

A má tedy vůbec něco natrženého? Souvisí to s tím vyběhnutím,nebo to jen nebylo ještě vidět (viz na cestě z procházky ještě nekulhal) a špatně se to spojilo? Každopádně držím palce

Bodlinka
Bodlinka (1251 příspěvků) 07.06.2024, 14:50:58 xxx.xxx.81.207

já si myslím, že nic natrženého nemá

proč jsem drzá si to myslet přes internet: natržený sval bolí jako prase a akutně otéká, takže už z pole by přišel po třech nebo by prostě už kulhal

natržený sval nevyrábí žádnou ránu, ze které by mohlo cokoliv téct

natržený sval je oteklý úplně jinak. tak hodně lokálně v průběhu poškozeného svalového bříška. otok bývá spíš takový tvrdý. rozkydlý otok, to je něco jiného

spíš si tam v poli něco vrazil, co začalo v podkoží hnisat, proto to začalo bolet až se zpožděním. a teď je to krásně rozjetý zánět v podkoží. flegmóna.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 07.06.2024, 15:16:13 xxx:xxx.1e5c:4abe

Jo, take mi neprijde, ze by mel natrzeny sval, protoze uz ani ted nereaguje na tu nohu bolestive. Jen na tu ranu. Ale tu jeste ve stredu nemel. Krvacet mu to zacalo az po prvni noci (ve ctvrtek rano) pote, co si to zvladl vylizat. Pak mu to krvacelo lehce pres den viz fotky. No a dnes rano si to zvladl vylizat do rany i pres limec. Jak uz treti noc nespim, tak jsem pak asi na hodinu a pul usla vazne tvrde a vubec me to nevzbudilo :( pak tam byla fakt vylozene vylizana rana. Ta vypada ted takhle. Ten tmavy tuplik me dost vydesil, protoze vypada jako nekroza, ale u veta ji pred dvema hodinami jeste nemel. Mozna to byla jen spina? To zjistim vecer, az mu tam budu znovu davat ethacridine lactate. 

Krome toho ma pak nicilan 400 mg | 100 mg (amoxicillin, clavulansaure) 2x denne, efex 100 mg odpoledne, furorab 40 mg a dvakrat denne, rycarfa 2x denne a wobenzym 3x denne

Obrázek
Ph (neregistrovaný) 07.06.2024, 15:57:09 xxx.xxx.94.119

spíš si tam v poli něco vrazil, co začalo v podkoží hnisat

nebo ho kousla/podrapala ta kočka, jestli ji dohnal

kometa
kometa (5480 příspěvků) 07.06.2024, 16:07:40 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 07.06.2024, 14:50:58

natržený sval bolí jako prase

Potvrzuji. Uklouzla jsem na pitevně  (a cítila, jak mi praskají svalová vlákna v m. biceps femoris) a tři dny jsem chodila v kroksech (měla jsem je jako přezůvky), protože jsem se nemohla ohnout, abych si na jiných botách zavázala tkaničky nebo nalepila suchý zip. A moje chůze byla krok sun krok.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 07.06.2024, 16:15:33 xxx:xxx.1d6:133
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 07.06.2024, 16:09:38

To si nemyslim. On tam totiz nemel ani skrabanec, natoz ranu. Ve stredu tam mel pouze a jen hematom. Proto si i rikam, zda jsem mu to nekohla zpusobit tim intenzivnim ledovanim, protoze i ten velky otok zacal az po prvni noci :( Vet sice rikal, ze si to nemysli, ale ja to mam porad v hlave.. 

a co se vyholeni tyce, tak vet nic nerikal. Stejne mu tam patlam masticku a tech chlupu tam moc neni. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1075 příspěvků) 07.06.2024, 16:25:50 xxx.xxx.171.178

To kousnutí od kočky se mohlo zatáhnout, než ste došli domů. Kočky mají zuby ostré a tenké, ta ranka vůbec nemusí být že začátku vidět. Zato potom to umí dělat velkou neplechu. Nevěřím že by to samo prasklo, když to teď krvácí a k tomu to černé kolem.

janaa
janaa (449 příspěvků) 07.06.2024, 16:41:33 xxx:xxx.c044:6a47

Já myslím,že kdyby ho  drápla,kousla kočka,tak by zařval,kočka by vrčela,prostě něco. Zažila jsem xkrát. Spíš si tam buď něco vrazil tam nebo už předtím,jen se to spojilo se zážitkem s kočkou. Teď mě napadá,bylo to v poli,nebylo to obilí už  zralé? Už jsem viděla pole jak normálně o prázdninách. Upřímně,já bych asi primárně chtěla udělat revizi tý rány, vyholit,vyčistit,podívat se,jestli v ní ještě něco není atd

Vahine
Vahine (734 příspěvků) 07.06.2024, 16:58:47 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 07.06.2024, 16:15:33

Velkou roli v tom stavu, co je teď, taky hraje to, že si to dokázal i přes límec rozblízat, jak jste psala. On by potřeboval ještě k límci snad i sukni, aby se k tomu nedostal a přitom, aby to luftovalo🤦‍♀️

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 07.06.2024, 17:05:04 xxx.xxx.119.6

Taky ho třeba mohlo něco bodnout, u našeho uměla nadělat pěknou paseku třeba blbá muchnička. Blbý je to rozblemcání, taky bych to nechala radši vyčistit. Jestli tam něco má, mohlo by mu to cestovat.?Jsem teda zvědavá, co zjistíte a moc držím palce, ať se brzy zahojí.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 07.06.2024, 18:44:55 xxx:xxx.2b8:8f

Holky, ja bych mu to rada vyholila, ale ma to non-stop mokre, reap mokvave. Uz mu z toho netrce tolik krev jako spis mok. Vubec si neumim predstavit, jak bych mu to vyholila. Vzdyt bych mu tim strojkem musela ryt v te rane :( 


Jinak jsem mi to oplachla ted roztokem betadiny a na noc budeme zase mazat mast. A asi mu na to priplacnu sterilni ctverec, any si tu nohu a mast neotiral o druhou nohu. 

Ji a loupe se mu z te rany kuze, coz ve me opet evokuje spaleninu od chladicich polstarku :(

Obrázek Obrázek Obrázek
Plaka
Plaka (457 příspěvků) 07.06.2024, 18:51:57 xxx:xxx.1987:cd34

To od chladicích polštářků určitě není. Spíš rozblemcaná rána, začínající dermatitida kolem nebo i hotspot + zánět (flegmona). To chce opravdu vyholit co nejdřív, ať se ukáže rána v celé kráse, nechala bych to naopak dýchat… Achjo, chápu, že další přispání a revize rány by bylo náročné pro psa, ale když to tu tak čtu a vidím fotky, bylo by to asi nejlepší, třeba je to už na dren? Osina z obilí dokáže ztropit slušnou rotyku, to jen v rámci úvah, co se všechno mohlo stát. Palce držím dál. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 07.06.2024, 19:05:12 xxx.xxx.119.6

Musím přiznat, že mě nenapadlo, že to jde, něco chlazením vyrobit, vždyť jste to měla něčím obalené. Ledování bez ničeho to jo, ale tohle? Myslíte ani opatrně vystříhat by to nešlo? Vypadá to fakt ošklivě, já bych se bála, že se mu do toho ty chlupy dostanou, že to nemůže dýchat, schnout. Ale nejsem odborník. Chůdě a teda Vy máte taky naloženo☹. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 07.06.2024, 19:16:56 xxx.xxx.119.6

Pumo, omlouvám se, dočetla jsem teď, kolik toho má Hachi za sebou. Ve vašich botách nechodím…ale držím palce.

kometa
kometa (5480 příspěvků) 07.06.2024, 19:25:52 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 07.06.2024, 18:44:55

jak bych mu to vyholila. 

Tak aspoň ostříhala. “Spálenina” od chladicích polštářků to určitě není. Flegmóna by se měla ukázat na vyšetření krve - zánět, takže bych čekala vysoké leukocyty, konkrétně neutrofily.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.