Aktuálně: 4 062 inzerátů199 600 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

(Parcialni) ruptura patni slachy

Doron
Doron (2369 příspěvků) 20.06.2024, 11:10:42 xxx.xxx.166.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 20.06.2024, 10:43:36

Ale on měl od prvního dne tu ránu takovou suchou, už když to měl přišitý, nehnisalo to, tady se zprvu rozvíjel zánět a bylo to takový neohraničený , nepřehledný. 

Jak to vlastně s  bylo? Byla to tržná rána nebo to bylo odražený? Držela ta kůže ještě někde?

Vy jste to taky tak úžasně dokumentovala, sledovala jsem to bedlivě,člověku se to může hodit i pro člověka🙂. Díky moc!

Aluška
Aluška (105 příspěvků) 20.06.2024, 11:15:26 xxx.xxx.200.75
Doron:

Ale on měl od prvního dne tu ránu takovou suchou, už když to měl přišitý, nehnisalo to, tady se zprvu rozvíjel zánět a bylo to takový neohraničený , nepřehledný. 

Jak to vlastně s  bylo? Byla to tržná rána nebo to bylo odražený? Držela ta kůže ještě někde?

Vy jste to taky tak úžasně dokumentovala, sledovala jsem to bedlivě,člověku se to může hodit i pro člověka🙂. Díky moc!


Měl to odtržený jako víko od ktrabice. Vetka vyčistila, přišila, píchla penicilín. Ve středu. V pátek dali další atb když dělali provizorní sádru.  V neděli se mi to už nelíbilo, bylo to cítit a ve švech byl vidět sekret. V pondělí odstříhli, dali dvoje atb a med a mastej tyl atd….

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 20.06.2024, 16:23:24 xxx.xxx.32.213
PumaCZ:

Nejen, ze nemusi mit “klikyhak”, ale muze mit treba jen pruh :) 
A jeste pridavam hezky srovnavaci obrazek Vipera berus vs Natrix natrix
 

Obrázek Obrázek Obrázek

Věřím, že ty rozdíly tu známe snad všichni. Melanickou formu (ať už Berusky nebo třeba Natrixky) znám také. Ale souhlasím s Kometou, že to foto je poněkud zavádějící. Kdyby byly vidět zornice a vůbec pořádně hlava, tak to by bylo jiné.

Ale je to celkem jedno. Máte potvrzené, že tedy poblíž byl zjištěn větší výskyt zmijí. Já osobně se celkem kloním k tomu uštknutí…ale stejně to už nikdo nikdy nerozsekne, co se tehdy stalo.

Anet10
Anet10 (142 příspěvků) 20.06.2024, 16:36:06 xxx.xxx.210.199

Tohle vlákno čtu už od začátku, Hachi je pes, co má v životě opravdu smůlu, těch operací, co už měl, paničky je mi fakt líto, já bych byla z toho už na prášky. Moc přeju, aby to byla jeho komplikace fakt už poslední, dobře se zahojil a měl nadosmrti pokoj. Bohužel já neporadím, nejsem vet a ani jsem nic takového nezažila. Až včera, no měla jsem strach opravdu. Šli jsme se se psem koupat na rybník Zvůle, byl hyc, jezdíme tam leta. CHodíme dozadu, kde nikdo není, vede tam taková vyšlapaná úzká cestička, vyšší suchou  trávou, vykáceli tam stromy, no tak si jdeme, Ori před náma asi 3 m, najednou vyskočila přes půl m do vzduchu a stop, ihned se vrátila k nám. Stála, jak sloup a koukala na to místo a já dále nejdu. Hned mě napadla zmije. Tak jsme pomalu pokračovali dál, dupali do země, Orinu u nohy. Když jsme došli na to místo, Ori se zastavila, nechtěla jít dále, pak šla, ale to místo nepřešla normálně, ale přeskočila dost vysoko, jako přes překážku. No měla jsem z toho hlavu v pejru, protože slepýše a ještěrky jsme tam viděli mnohokrát, včera taky, ke slepýšovi čichne a jde dál, toto bylo fakt pro ni překvapení, úlek. Zmije  tam žije, Česká Kanada, 620 m/n.m., stráńka plná kamenů, pařezů, vykácená paseka v blízkosti vody. Několikrát jsem ji prohlížela celé tělo, jestli neuvidím otok, nebo ranku, ještě v 23.30 hod. Nic, naštěstí, je normální i dnes, žere, pije, hraje si tak snad OK, po 24 hodinách, už by se asi něco dělo. No, měla jsem nahnáno.Ten výskok do vzduchu jsem ještě neviděla. Fikovnice, jak psala puma, ano je černá forma zmije, tu klikatou čáru není skoro vidět, ale zmiji od užovky poznáte podle zorničky(čárka) užovka kulatá, trojúhelníkové hlavy a pileus je jiný, ale kdo by to v tom okamžiku zkoumal, že ? Tělo je tlustší. To by jste ji musela potkat se někde vyhřívat, aby jste si ji prohlídla a viděla rozdíl. Hachimu přeju BRZKÉ ZOTAVENÍ  a více štěstí v životě, už si toho prožil dost

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 20.06.2024, 16:47:08 xxx:xxx.e284:5912

Jinak kdo by neznal, tak tady je odkaz ma iNaturalist. Maji aplikaci do telefonu, kam muzete zaznamenat vyskyt s presnou polohou jakehokoliv organismu + vam nejen aplikace, ale i tamni vedci, mohou pomoci s jeho urcenim. Data se pak opravdu vyuzivaji ve vyzkumu. 
Super je treba i krasny graf obdobi nejcastejsiho pozorovani. 

https://www.inaturalist.org/taxa/966698-Vipera-berus

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 20.06.2024, 17:39:44 xxx.xxx.32.71
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 20.06.2024, 16:36:06

Anet, já poznám zmiji od užovky bezpečně, a to proto, že mám bohužel z hadů patologickou fobii… Teda neříkám, že když se proplazí někde bokem kolem mě, že budu na sto procent vědět, oč jde. To ne. Mám, krom jedné extrémně nepříjemné zkušenosti se zmijí a s Natrixkou na mé zahradě, hlavně teoretické znalosti.😀

Mám nastudované všechny druhy užovek a i zmijí - třeba po Evropě.

Jen to foto - pro mě prostě nebylo dostatečně průkazné. Až budu mít čas, kouknu na to a třeba si to zvětším.😉

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 20.06.2024, 17:42:12 xxx.xxx.32.71
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 20.06.2024, 16:36:06

Jinak psala jsem asi jinde: Bylo mi asi 13 let (+-) a byla jsem s rodiči na D na půjčené chatě v Podbanském. Dřepěla jsem v borůvčí a pojídala borůvky. A v tom podřepu se mi MEZI NOHAMA (!!!) proplazila učebnicová zmije (šedá s černou klikaticí), a naštěstí mě varovala fakt hodně hlasitým syčením. I tak to byl šok.

Verun
Verun (993 příspěvků) 20.06.2024, 17:52:28 xxx.xxx.220.12
Fikovnice:

Jinak psala jsem asi jinde: Bylo mi asi 13 let (+-) a byla jsem s rodiči na D na půjčené chatě v Podbanském. Dřepěla jsem v borůvčí a pojídala borůvky. A v tom podřepu se mi MEZI NOHAMA (!!!) proplazila učebnicová zmije (šedá s černou klikaticí), a naštěstí mě varovala fakt hodně hlasitým syčením. I tak to byl šok.


OT- zážitky s hadama? :vidím v lese řetěz z kola, si říkám co tu dělá řetěz z kola? až se ten řetěz uprostřed zvednul a zesyčel mě…se zmijí se potkávám na Šumavě běžně, živýma i placatýma…i s tou černou. Užovku jsem nesla ukázat dětem, vložila jsem si jí do košíku s houbama a ona mi za odměnu ty houby zasmradila…

Na rybnících máme pěkné exempláře užovek obojkových, velkých, jako vycházková hůl…nebožka erdelka jednu užovku i neohroženě  ulovila…

Plaka
Plaka (460 příspěvků) 20.06.2024, 22:05:33 xxx:xxx.1987:cd34
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 20.06.2024, 21:14:43

Pořád potichoučku držím palce a nemíchám se do diskuze, co by se mělo a nemělo. Jen mě napadlo, jak už psala Aluška a i vedle u koní  se o tom dámy baví, co ten manukový med na lepší hojení? 

Verun
Verun (993 příspěvků) 21.06.2024, 08:00:28 xxx.xxx.220.12
Plaka:

Pořád potichoučku držím palce a nemíchám se do diskuze, co by se mělo a nemělo. Jen mě napadlo, jak už psala Aluška a i vedle u koní  se o tom dámy baví, co ten manukový med na lepší hojení? 


Ale to by musela obvázat, a to její vet nechce….

efe
efe (1498 příspěvků) 21.06.2024, 09:00:03 xxx.xxx.155.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 20.06.2024, 22:05:33

Ano, med se musí dávat pod obvaz. Já bych ho taky zvolila, mj. zabraňuje hypergranulaci…

L.S. (neregistrovaný) 21.06.2024, 09:09:24 xxx.xxx.225.15

Když ono je to těžký, jak to obvázat u psa, co je hyperaktivní, v těchto místech, aby to drželo. 

Můj valach (na těch fotkách) měl to zranění v relativně dobrém místě, kde se běžně bandážuje, a je to snadný, omotat nohu zvládne i dítě a drží to (většinou) …přesto musel být po dobu léčby uvázaný, aby nechodil. Navíc na každý převaz se musel sedovat. 

Moc si nedovedu představit jak by se to motalo psovi v takhle blbým místě, kor když by třeba nedržel. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 21.06.2024, 09:40:56 xxx.xxx.124.0

Váže se přes záda i přes hrudník vpředu, stejně jako děláte závěs na zlomenou ruku, připnutí k obojku případně, Kruuse a Schein prodávají už hotové, už to tu bylo zmíněno.
Na převaz přispat, když to nedá, no bóže, už toho má dost, no, procházka s obvazem, dohled a klec. Límec dám nafukovací silný, co je pro lidi jako že polštářek do letadla, přes to hlavu neohne. 
Nebudu se ho ptát, takhle to prostě nejde. 
 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.