Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

(Parcialni) ruptura patni slachy

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 18.06.2024, 17:03:19 xxx.xxx.85.20

mno jak moc je napjatá neporušená kůže na té noze.

ono totiž kůže nedorůstá. tyhle rány se hojí tak, že z krajů kontrahují a na to potřebují tu volnou kůži.

L.S. (neregistrovaný) 18.06.2024, 21:54:53 xxx.xxx.225.15

Zahojí.  Akorát to bude trvat dlouho. 

Měla jsem na valachovi taky “díru jako do p*dele”, a zahojilo se. ❤️

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
L.S. (neregistrovaný) 18.06.2024, 21:56:55 xxx.xxx.225.15
»
Odpověď na příspěvek uživatele L.S. z 18.06.2024, 21:54:53

Ještě úplně původní zranění, pro představu, jaký masakr jsme hojili my:  (valach si prakticky vysekl díru do nohy až na kost). 

Obrázek Obrázek
Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 18.06.2024, 22:11:22 xxx.xxx.85.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele L.S. z 18.06.2024, 21:56:55

tak zrovna tohohle bych se nebála, tady jde vidět, že volná kůže tam je. není to o ploše toho poranění jako o nějaké absolutní veličině, je to o místě a volné kůži.

Verun
Verun (991 příspěvků) 18.06.2024, 22:20:42 xxx.xxx.220.12
L.S.:

Zahojí.  Akorát to bude trvat dlouho. 

Měla jsem na valachovi taky “díru jako do p*dele”, a zahojilo se. ❤️

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

hojila jste na volno  nebo pod krytím? dvě rozdílné věci. jestli bude strup nebo živá spodina s tendencí proliferovat.

PS: podle obtisku na ráně pod krytím…

L.S. (neregistrovaný) 18.06.2024, 22:31:12 xxx.xxx.225.15
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 18.06.2024, 22:20:42

Pod krytím. Třívrstvý obvaz a převazy co 3 dny. 

Lenocka
Lenocka (159 příspěvků) 18.06.2024, 22:39:27 xxx.xxx.44.106
L.S.:

Zahojí.  Akorát to bude trvat dlouho. 

Měla jsem na valachovi taky “díru jako do p*dele”, a zahojilo se. ❤️

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hojila jsem něco velmi podobného, jen zranění nebylo tak hluboké. Víceméně identický průběh, ovšem v druhé polovině už bez krytí, jen oplachy řepíkem.

hmn
hmn (1171 příspěvků) 19.06.2024, 09:12:21 xxx.xxx.16.202

“hojila jste na volno nebo pod krytím? dvě rozdílné věci. jestli bude strup nebo živá spodina s tendencí proliferovat.”

kocour měl totéž, naštěstí mu vetka nekrotizovanou tkáň odstranila hned (ona se ta kůže v podstatě rozpadla), kolco v průměru cca 6 cm, hojení bez krytí (nedalo by se realizovat), oplachy betadinou + hemagel (asi) a žádný strup se nekonal

za 14 dní už byla rána zacelená a skončilo mu domácí vězení
a dnes už není vůbec poznat, že něco bylo

jako jsem přítelem "přirozených" řešení, ale když vidím fotky Hachiho (ne, mi se to nelíbí), tak musím být vetce za její postup vděčná

Aluška
Aluška (105 příspěvků) 19.06.2024, 09:46:54 xxx.xxx.200.75
L.S.:

Zahojí.  Akorát to bude trvat dlouho. 

Měla jsem na valachovi taky “díru jako do p*dele”, a zahojilo se. ❤️

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Takhle přesně postupovalo hojení rány Idorka, kdy mu prase odtrhlo kůži na třetině zad

Ph (neregistrovaný) 19.06.2024, 11:26:15 xxx.xxx.85.218
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 18.06.2024, 22:11:22

uplne nechapu tu volnou kuzi, jak to myslite? vsak na konske noze moc volne kuze neni? 🤔

Princip hojeni je stejny, ne? je jedno, jestli je to noha, zada nebo krk. Pes nebo kun. Ze se to musi odhojit od kraju, to je taky jasne.

ale ty kraje rany maji byt tenke, dobre prilehajici. Pak je na nich videt “zdravy” okraj a opravdu probiha hojeni…je to hezky videt i na te konske noze tady, i u Alusky. Na me fotce je konsky krk btw. taky nes zakryt obvazem (hydrogel jsem davala i bez kryti). Ale vsechny ty rany maji okraj, kde je videt hojeni.

U H.  jsou okraje zbytnele, porad jakoby podemlete. viz.fotka A to vidim jako problem, ale treba se pletu. Rana misto toho, aby se stahovala se tou sekreci zvetsovala. Uz pred dvema dny jsem si rikala, jestli by nestalo za to ty okraje orezat. ted ty posledni fotky - tak tam bych se i bala, ze poroste divoke maso. ( u koni prave na nohach se to delo velmi casto)

omlouvam se, ale nabavi me psat, jak se to krasne hoji, kdyz se to nehoji.

Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 19.06.2024, 14:14:24 xxx:xxx.27c:10d

Dnesni navsteva u veta - rana se hoji krasne, je tam krasne videt tvorici se fibril, okraje se zatahuji (byly tam a jeste stale trochu jsou kapsy). Podle veta se rana bude od ted hojit velice rychle. Dnes to byla treti terapie laserem a pujdeme jeste na dalsi tri (patek, pondeli a ve stredu posledni). 

Dnes budeme Hachimu opet nohy a intimni partie myt a po uschnuti zkusime detsky pudr, protoze ma okoli pindi trochu zarudle.  

Alaptid bohuzel jeste nedorazil, ale snad uz zitra, max v patek (objednavala jsem uz v pondeli primo z biovety a jsem fakt nasrana, ze jim to tak trva.. Kdybych to byvala vedela, objednam jinde nebo rovnou pro mast v pondeli zajedu do Cech). Pak budeme mazat 2x denne jeste jako dalsi podporu hojeni. 

Obrázek Obrázek
Verun
Verun (991 příspěvků) 19.06.2024, 15:21:46 xxx.xxx.220.12
hmn:

“hojila jste na volno nebo pod krytím? dvě rozdílné věci. jestli bude strup nebo živá spodina s tendencí proliferovat.”

kocour měl totéž, naštěstí mu vetka nekrotizovanou tkáň odstranila hned (ona se ta kůže v podstatě rozpadla), kolco v průměru cca 6 cm, hojení bez krytí (nedalo by se realizovat), oplachy betadinou + hemagel (asi) a žádný strup se nekonal

za 14 dní už byla rána zacelená a skončilo mu domácí vězení
a dnes už není vůbec poznat, že něco bylo

jako jsem přítelem "přirozených" řešení, ale když vidím fotky Hachiho (ne, mi se to nelíbí), tak musím být vetce za její postup vděčná


Určitě , každý má nějaký příběh se šťastnám koncem…je mnoho proměnných v  hojení ran, u vás třeba to odstranění nekrozy v začátku ?.. je třeba udržet “živé” okraje a čistou spodinu rány. , u Hatchiho  to několik dní kysalo…

 Tady se asi udělá tuhá keloidní jizva, pes může časem  i kulhat (píšu, může ). Necháme se překvapit.  😉


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.