Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

(Parcialni) ruptura patni slachy

Verun
Verun (991 příspěvků) 15.06.2024, 22:57:41 xxx.xxx.220.12

To nebolí, jen střihat tu kůži je divný  vydává to trochu divný zvuk….prostě střiháte maso…

Já osobně bych vyměnila tu Betadinu i tu Rivanolovou mast za oplachový roztok(ne fízák, spíš typu Prontosan) ona to ta betka moc nehojí a dělají se ty “podemletý okraje” který k hojení taky nepřispějí. stejně skončíte na krytí, koukněte se na net , jak se ovazuje zadní noha(částečně přes záda) to nemůže při troše dobré vůle, psa omezit alespoň na vodítku, spadnout. (dolu to nesjede a nahoře to drží smyčka přes záda) a zafixovat samolepicím obvazem. nechat dva dny se savým krytím a nějakým gelem na ráně…já bych obvazovala, až by se ze mě kouřilo…to by mě ba. 

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 15.06.2024, 23:02:35 xxx.xxx.87.235

no jo, taky bych to měla už před týdnem všechno ostříhané a v krytí s manuka medem a teď by se to dohojovalo alaptidem. ono tohle kdyby se vydrželo několik dní s wet-dry obvazem tak by se dal pryč ten hnusný šlem a taky by se to posunulo někam. nechat na přírodě prostě hrozně dlouho trvá.

L.S. (neregistrovaný) 16.06.2024, 08:28:32 xxx.xxx.8.30

Adélko, držím palce. 

A Hachi ty už prosímtě neblbni, nebo paničku trefí, a kdo jinej by tě furt tak obětavě léčil 🙈

Na čištění rány a okolí mě ještě napadl Actimaris, tím jsme proplachovali rozseklou nohu mému valachovi. 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 16.06.2024, 10:30:30 xxx:xxx.1d6:4c

Dalsi update. Dnes rano jsem Hachimu musela odstrihnout dalsi kousek odumrele tkane. Take se mu podarilo su ranu lehce vylizat, kdyz jsem po nem uklizela dnesni zvratky.. Zitra ve dvanact jdeme zase k vetovi na kontrolu a na laser. 

Foto az po namazani masti (to zlute). Dnes se mnou Hachi mel nejak malo trpelivosti. 

Obrázek Obrázek Obrázek
Aluška (neregistrovaný) 16.06.2024, 20:44:47 xxx.xxx.168.20
Bodlinka:

no jo, taky bych to měla už před týdnem všechno ostříhané a v krytí s manuka medem a teď by se to dohojovalo alaptidem. ono tohle kdyby se vydrželo několik dní s wet-dry obvazem tak by se dal pryč ten hnusný šlem a taky by se to posunulo někam. nechat na přírodě prostě hrozně dlouho trvá.


Přesně postup u Idorka, ten šlem se tam dělal jen velice málo a krátce, párkrát jsem otřela Prontosanem a po pár dnech už se nedělal. Za tu dobu co to máte vy, měl Idy už krásnou růžovou, napůl zhojenou ránu 

Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 16.06.2024, 22:13:50 xxx:xxx.1d8:6d

Holky, vim, ze mate na zpusob lecby jiny nazor a beru to. Ale jak jsem psala uz nekolikrat, sama nemam v tomto oboru dostatek znalosti k tomu, abych mohla zhodnotit, co je pro Hachiho lepsi, natoz zpochybnovat veterinare, ktery Hachimu zachranil zivot a nikdy nam nedal duvod mu neduverovat. Z toho duvodu jsem se rozhodla mu verit. 

Zitra se ale urcite zeptam jak na Prontosan (predpokladam, ze nahradi aktualne pouzivanou betadinu), tak na Alaptid (ktery by nahradil zase Athakridin). 

Vcera vecer jsem postup konzultovala s kamaradkou lekarkou, ktera jej odsouhlasila. Sama by volila stejne jako vy zde odstraneni nekroticke tkane a vycisteni rany hned na zacatku, ale postup, ktery zvolil nas vet, nepovazuje za chybny nebo spatny, jen proste jiny. 

Jinak ta prostredni vetka, u ktere jsme byli ve ctvrtek po urazu (tedy hned nasledujici den po prvni navsteve veta), take postupovala konzervativne - sli jsme tam s tim, ze hematom krvaci, ale ani ho nevyholila a doporucila jen dale chladit otok, davat ATB l, hlidat a prijit na kontrolu v sobotu. A to jsme byli na nejvetsi klinice u nas. Tak se mi pak nedivte, ze jsem se zachovala tak, jak jsem se zachovala. 

Na zitrejsi nastevu veta premyslim, ze mu nohu nebudu cistit, at vidi, jak v realu vypada. A uvidime, jaky bude krome laserove terapie dalsi postup. Do ted jsem tam byla vzdy s vycistenou ranou. 

Jeste jsem zapomnela napsat, ze jsme mu zadni nohy a intimni partie dnes v ramci moznosti umyli a oholili, ale priznam se, ze by to stejne sneslo jeste vic. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 17.06.2024, 02:47:25 xxx.xxx.32.117
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 16.06.2024, 22:13:50

Pumo, myslím, že neděláte chybu, když věříte svému vetovi. Má s Hachim zkušenosti…

Já jsem někde o pár stránek dřív psala, že ta nekróza začne plandat a skončí to ustřižením. Což se teda stalo. Ale co vím odtud nebo z IF, Váš pesan musí mít pořád něco speciálního :-/, tak i tentokrát si to teda “vyžral” strašně moc. Myslím, že je dobře, že nemá celkovou infekci a že se to prostě hojí. Jestli to bude o den dva tři dřív nebo ne, je už teď asi celkem jedno. Hlavně, aby nedostal sepsi nebo něco podobného. 

Tady asi všichni se snažili vymyslet co nejlepší postup a nápady. Vy jste věřila svému vetovi…a tak to má i být.

Jo a k té Vaší n.m.: Mám pocit, že zmije vyhledávají vyšší nadmořskou výšku. Nejsem si jistá, jestli ve výšce kolem 400 m.n.m. vůbec žijí.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 17.06.2024, 08:29:54 xxx:xxx.27d:f9
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 17.06.2024, 02:47:25

Nedalo mi to a podivala se na vyskyt zmije do iNaturalist. A par vyskytu v sitsim okoli preci jen mame 🙂 


Kazdopadne je to jedno. Kamaradka rikala, ze ho vubec nemuselo kousnout nzadne zvire, ale ze se proste mohl jen o neco skrabnout. Takze kdovi, jak to bylo :) 

Obrázek
Doron
Doron (2368 příspěvků) 17.06.2024, 09:48:22 xxx.xxx.166.19

Byla to blbá  rána,   podle mě ho kouslo něco, co mělo v hubě peknej sajrajt. Mně se stala podobná věc,  když mě bodla vosa, oteklo to, hodně to bolelo a v tom místě kus tkáně “ vyhnisal” Přitom nejsem alergická, pokud vím. 

Ale je to opravdu jedno,lepší  než aby to byla ta ruptura.

Přeji brzké doléčení a doufám,  že zase dáte nějakou fotku.

Řeknu Vám,  lepší paničku si ten Váš pechfógl nemohl přát. 🙂)))

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 17.06.2024, 13:58:09 xxx:xxx.2b8:6c

Tak nas vet dnes odstrihl posledni kousek nekroticke tkane, ktery tam uz visel jen na jedne strane. Ode dneska se i meni postup osetrovani. Betadina byla prave kvuli te nektoricke tkani, ted mame novou desinfekci. Tu ale budeme davat jen rano a vecer, nechame pusobit 15 minut a pak omyjeme fyziologickym roztokem. Zadne mazani, jen pokud by se nam chtelo investovat do kyseliny hyarunove, ale ta vychazi lahvicka na 40 euro a vydrzi nam maximalne dva dny. 

Dnes je desaty den od zmeny ATB a bude to den posledni. Od zitra uz zadna antibiotika. 

Jinak se mu rana libila a mysli si, ze do tri tydnu bude zahojena. Take rikal, ze ranu diskutoval s dalsimi kolegy a shodli se, ze to podle nich byla na 99 % zmije. Poprosil me, at ranu kazdy den dokumentuji a posilam mu fotky, ze takhle velkou cistou ranu jeste nevidel a za chce fotodokumentaci nejen pro sebe a sve studenty, ale ze mozna o pripadu napise odborny clanek (nas vet publikuje uz desitky let). 

Ve stredu a v patek jdemem zase na kontrolu a laser. Laser pry dokaze uspisit hojeni ran az o 50 procent, tak snad to tak bude i u nas. 

Pro odlehceni posilam tyraneho psa v kufru s jeho obrim limcem 😀 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vahine
Vahine (750 příspěvků) 17.06.2024, 14:33:25 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 17.06.2024, 13:58:09

Obr. č. 3 😊

Paničko, pro všechny klobásy na světě, sundej mi to 🐶

Jinak tleskám, rána vypadá zase o dost líp 👏🙏

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 17.06.2024, 15:43:44 xxx:xxx.3637:5ec7
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 17.06.2024, 14:54:52

Tak on nas vet tu nekrotickou tkan ponechal prave proto, aby se to pod ni mohlo v klidu hojit. 
V podstate tam tu tkan mel jako ochranu, protoze se mu do toho nedostaval ani bordel, ani se do toho nemohl treba rypnout. A tim, ze jsme to neustale oplachovali betadinou a trikrat denne mazali antiseptickou masti, jsme to udrzovali ve stavu, kdy mu ta nektoricka tkan nemohla nijak dal ublizit. 
Opravdu si myslim, ze nas vet zvolil spravny postup, kor u Hachiho, ktery je fakt podes. A vyhli jsme se tak dalsi narkoze a otevrene rane. 

Jinak uz mam objednane tri tuby Alaptidu, tak snad mu tez pomuze s hojenim. Nas vet ji neznal (molekula ucinne latky je cesko-slovensky vynalez), ale chtel o ni vedet vic, tak jsem mu akorat odeslala email se studii a dalsimi informacemi. To je dalsi vec, kterou na nasem vetovi obdivuji. I pres sve vytizeni a zkusenosti ma neustale chut posunovat a vzdelavat se dal. 

Doron
Doron (2368 příspěvků) 17.06.2024, 22:40:05 xxx.xxx.166.19

Tak nakonec vidíme,  že vet věděl,co dělá. Vypadá to parádně ! 

Taky se mi moc líbí, jak ho ošetřují na zemi  a nestresují ho na stole. 

A taky se mi moc líbí,jak vet bere Vaše nápady k další léčbě, není to žádnej poprděnej narcis !

   


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.