Aktuálně: 4 089 inzerátů199 095 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

(Parcialni) ruptura patni slachy

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 14.06.2024, 11:40:04 xxx:xxx.197f:49c6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 14.06.2024, 11:36:37

Curenzym je psi Wobenzym, neni? Protoze Wobenzym dostava skoro hned od zacatku :) 

Varaxi
Varaxi (654 příspěvků) 14.06.2024, 11:47:26 xxx:xxx.80f7:9d77
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 14.06.2024, 11:33:24

Krev to opravdu naředí, tudíž to může fungovat všude, pokud je tento efekt žádoucí. O odtoku špatné krve si myslím s dovolením svoje - prostě jak je ta krev naředěná, tak to krvácí. Nevěřím, že pijavice nějak rozdělí krev na dobrou a špatnou a té špatné řekne, ať odplave pryč.

Ale tak či tak, léčí to a pomáhá. Pomohla mi na křečové žíly, tetě na záněty dásní, strejdovi na nespecifický zánět šlachy atd., pomůže i tam, kde je třeba zabránit srážení krve. Jen moc nechápu, jak přesně má pomoct tady. Pokud to bude dole vyhojené, pak ji nemá smysl přikládat. Pokud se bude muset to maso dávat pryč uměle, pak pijavice zvyšuje krvácení, tam je to dle mě kontraproduktivní. Kdyby existovala šance, že se to maso přichytne a zahojí, tak bych chápala využití pijavice, ale takto mi to smysl moc nedává. 

Každopádně v Německu je hirudoterapie oficiálně uznaná léčba, tak by to doktor mohl objektivně posoudit. U nás jsem se setkala u lékařů jen se zvednutým obočím.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 14.06.2024, 12:05:53 xxx:xxx.197f:49c6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 14.06.2024, 11:47:26

Tak hirudoterapie funguje tak, ze se pijavice nacuca krve, ve ktere je zvysene mnozstvi toxinu, tim padem se jejich koncentrace v tele snizi, plus tim, ze zamezuje srazlivosti krve, se krev rychleji filtruje, cimz opet dochazi ke snizeni koncentrace spatnych latek. Napriklad produkovanych treba tou nekrotickou tkani. 

Osobne si myslim, ze by to smysl melo, ale jak rikam, u nas nikoho, kdo tohle provozuje, neznam. Zkusim se zeptat dnes veterinare, co si o tom mysli a zda nekoho zna.  

Kazdopadne diky za zminku, stejne jako ten laser me to proste nenapadlo. To same s probiotiky.. Hachi ted kadi i 4x denne osklive rozplizle smrdute cosi, a az vcera me napadlo zacit mu davat probiotika, ktere doma permanentne mame a jakmile ma prujem apod., tak i automaticky davame.. 

anonymní (neregistrovaný) 14.06.2024, 12:10:50 xxx.xxx.87.55
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 14.06.2024, 12:05:53

A nejsou na odumřelé tkáně lepší muší larvy. Ty údajně požerou mrtvou tkáň a živou nechaji - maji na to čuch. Ale, kde se tohle praktikuje nevím, jen jsem o tom četla. Ono asi moc lidí nezvládne mít v ráně muší larvy. Navíc to prý šimrá, jak konzumujou.

Pijavici mám občas z rybníka, ale neléčivě.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 14.06.2024, 12:32:07 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 14.06.2024, 10:14:45

Má hojivé a svíravé účinky -  viz Puma - dubová kůra má spíš ty svíravé účinky. Je fajn na průjmy, hemeroidy nebo potivé ruce či nohy.

bambule
bambule (512 příspěvků) 14.06.2024, 12:46:07 xxx.xxx.234.116

Každý tady přispívá nějakou radou tak i já se přidám, tohle mám vyzkoušené na sobě i na psech. Čistí rány, nesvědí, zanechává jakýsi ochranný film na ráně. Krásně to u fenky odstranilo špínu z chlupů kolem vulvy, bez toho že bych ji musela chodit máčet do vany.  Stačilo postříkat a očistit vatou.

https://www.ozonidy.cz/rigenoma-cistici-roztok-bez-oplachovani-750ml/ 

Varaxi
Varaxi (654 příspěvků) 14.06.2024, 13:12:32 xxx.xxx.137.233

Tak hirudoterapie funguje tak, ze se pijavice nacuca krve, ve ktere je zvysene mnozstvi toxinu, tim padem se jejich koncentrace v tele snizi,

Ta pijka se nacucá krve, kterou má k dispozici. Nijak si to nefiltruje a kdyby ano, udělá vše pro to, aby se napila krve zdravé. Ona z té nemocné krve totiž může umřít. 

Takže vše o odtoku špatné krve nebo pití špatné krve s tím, že v těle zůstane zdravá, je dle mého hlod. To prostě nemá jak fungovat. Pravda je, že pijavice vypustí do krevního řečiště širokou škálu účinných látek, které mají vesměs prospěšný vliv na mnoho funkcí. Takže to určitě proberte s doktorem, ale pozor, kolem hirudoterapie je spousta polopravd. Na zánět bych to doporučila, i na zředění krve. Ale není to zcela bez zátěže (přirovnala bych to ke včelímu štípnutí) a není to samospásné. Nečekejte zázraky. 

A to říkám jako člověk, který chodí na pijavice pravidelně.

Aluška
Aluška (103 příspěvků) 14.06.2024, 13:12:51 xxx.xxx.200.75
PumaCZ:

Tak hirudoterapie funguje tak, ze se pijavice nacuca krve, ve ktere je zvysene mnozstvi toxinu, tim padem se jejich koncentrace v tele snizi, plus tim, ze zamezuje srazlivosti krve, se krev rychleji filtruje, cimz opet dochazi ke snizeni koncentrace spatnych latek. Napriklad produkovanych treba tou nekrotickou tkani. 

Osobne si myslim, ze by to smysl melo, ale jak rikam, u nas nikoho, kdo tohle provozuje, neznam. Zkusim se zeptat dnes veterinare, co si o tom mysli a zda nekoho zna.  

Kazdopadne diky za zminku, stejne jako ten laser me to proste nenapadlo. To same s probiotiky.. Hachi ted kadi i 4x denne osklive rozplizle smrdute cosi, a az vcera me napadlo zacit mu davat probiotika, ktere doma permanentne mame a jakmile ma prujem apod., tak i automaticky davame.. 


na probiotika jsem se ptala taky, Idor teda kadil normálně, vet mi řekl, že dokud bere antibiotika, tak je to zbytečný

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 14.06.2024, 15:05:55 xxx:xxx.1d6:14
»
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 14.06.2024, 13:12:32

Spatne jste si muj text vylozila. Pijavice se priklada do mista rany, tzn. Presne tam, kde se vyskytuje vyssi koncentrace toxinu. Tudiz tim snizi i jejich koncentraci, peotoze krev je doplnena z jineho mista, kde je ta koncentrace skodlivych latek samozrejme nizsi :) 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 14.06.2024, 15:24:00 xxx:xxx.1d6:22

Jinak jsme pred chvilkou prijeli od veta domu. Rana se mu stale libi a Hachi mel prvni kuru laser terapie. Posilam vycistenou ranu. 

Jinak pri cisteni jsem mu hnula nahore s tou nekrotickou vrstvou, takze pocitam, ze v nasledujicich dnech se zacne odlupovat. Pod ni je hezka ruzova tkan. Ta nekroticka vrstva ma podle me neco mezi pul a jednim cm. 

A vet zacina verit, ze ho mohla opravdu ustknout zmije. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Aluška
Aluška (103 příspěvků) 14.06.2024, 15:25:01 xxx.xxx.200.75
PumaCZ:

Jinak jsme pred chvilkou prijeli od veta domu. Rana se mu stale libi a Hachi mel prvni kuru laser terapie. Posilam vycistenou ranu. 

Jinak pri cisteni jsem mu hnula nahore s tou nekrotickou vrstvou, takze pocitam, ze v nasledujicich dnech se zacne odlupovat. Pod ni je hezka ruzova tkan. Ta nekroticka vrstva ma podle me neco mezi pul a jednim cm. 

A vet zacina verit, ze ho mohla opravdu ustknout zmije. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A víte že mě to včera napadlo, jestli to není uštknutí ?

kometa
kometa (5537 příspěvků) 14.06.2024, 17:07:10 xxx.xxx.147.163
Aluška:

na probiotika jsem se ptala taky, Idor teda kadil normálně, vet mi řekl, že dokud bere antibiotika, tak je to zbytečný


A že mě probiotika doporučili, když jsem brala ATB kvůli borelióze. Nepřišlo mi to zbytečné.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 14.06.2024, 17:15:57 xxx.xxx.119.6

Přítel měl ATB před časem - nedělaly, mu dobře. Teď má znovu a doktor mu rovnou řekl, ať si je pořídí, tentokrát mu je co se týče břišních problémů líp. 

No ty jo, jestli fakt zmije tak to je smůla (ale prostě život) a zároveň štěstí, že to takhle dal. Jsem ráda, že je mu líp a dál držím palce a přeju, ať si brzy můžete vydechnout.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 14.06.2024, 18:42:15 xxx.xxx.119.6

Pardon, samozřejmě jsem měla na mysli probiotika🙄.

Varaxi
Varaxi (654 příspěvků) 14.06.2024, 19:15:51 xxx.xxx.137.233
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 14.06.2024, 15:05:55

Jo, tak to jo. 

Já už slyšela o pijavicích tolik historek, že už slyším trávu růst. 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 14.06.2024, 20:00:18 xxx:xxx.27d:fe
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 14.06.2024, 12:46:07

Diky za tip, malem jsem ho prehledla. Koukam, ze se sice da u nas sehnat, ale cena dvojnasobna.. 

Vet nam dnes rekl, at Hachimu nohu normalne umyju samponem, co mame na dermatitidu. Samozrejme ne primo poranenou nohu, ale kdyz se tam trochu dostane, tak to pry nebude vadit, kdyz se to oplachne. 

Ale urcite sprej objednam k rodicum, at ho mame doma. Diky! :) 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 14.06.2024, 20:05:12 xxx:xxx.27d:dc
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 14.06.2024, 15:25:01

Divala jsem se trochu na internet a docela to sedi. Pisi, ze hned po ustknuti se vetsinou nic nedeje. Pak par hodin nato se muze objevit nevolnost (u nas to slineni, mlaskani) a po dalsich par hodinach ukrutna bolest (to, jak si odmital i sedmout/lehnout, jak ho to bolelo). No a po 36 hodinach se dostavi obri otok. Muze tez nastat lokalni nekroza tkane. Vsechny tuto udalosti by u nas odpovidaly. Na jare maji zmije tez vetsinou jedu mnohem vice. 

A jak tu nekdo zminoval, prchajici kocka “letici vzduchem” mohla prave reagovat na hada. 

Uprimne mi to prislo jako science fiction, ze by ho ustkla zmije mezi poli a loukami, relativne kus od lesa, ale ted mi to uz tak nerealne neprijde.. 

Kazdopadne pravdu se bohuzel nikdy nedozvime, vzdy to budou jen spekulace.. 

Aluška (neregistrovaný) 14.06.2024, 20:22:05 xxx.xxx.168.20
PumaCZ:

Divala jsem se trochu na internet a docela to sedi. Pisi, ze hned po ustknuti se vetsinou nic nedeje. Pak par hodin nato se muze objevit nevolnost (u nas to slineni, mlaskani) a po dalsich par hodinach ukrutna bolest (to, jak si odmital i sedmout/lehnout, jak ho to bolelo). No a po 36 hodinach se dostavi obri otok. Muze tez nastat lokalni nekroza tkane. Vsechny tuto udalosti by u nas odpovidaly. Na jare maji zmije tez vetsinou jedu mnohem vice. 

A jak tu nekdo zminoval, prchajici kocka “letici vzduchem” mohla prave reagovat na hada. 

Uprimne mi to prislo jako science fiction, ze by ho ustkla zmije mezi poli a loukami, relativne kus od lesa, ale ted mi to uz tak nerealne neprijde.. 

Kazdopadne pravdu se bohuzel nikdy nedozvime, vzdy to budou jen spekulace.. 


Nejdůležitější je, že se to zahojí a nic horšího se mu nestalo. Kamarádce kdysi uštkla zmije výmaráka a ten měl hodně namále

hmn
hmn (1164 příspěvků) 14.06.2024, 20:44:05 xxx.xxx.16.202

“Uprimne mi to prislo jako science fiction, ze by ho ustkla zmije mezi poli a loukami, relativne kus od lesa, ale ted mi to uz tak nerealne neprijde..”

na loukách se zmije vyskytuje běžně


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.