Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

(Parcialni) ruptura patni slachy

keriton
keriton (547 příspěvků) 12.06.2024, 09:31:15 xxx.xxx.42.24
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 12.06.2024, 09:21:50

Držím palce. Na vašem místě bych pokračovala u veterináře, kterému věříte. Ono se to na dálku strašně snadno řekne, co by se jak mělo udělat, ale člověk má v daném místě dané možnosti. 
Ale až bude místní diskuzní parta provozovat veterinární kliniku, třeba tam ráda budu chodit 🙂 Trochu vtip, ale fakt… Pes má zrovna doléčenou kulhavou talpku, což je fajn, ale vůbec nevím, proč, jak, co, a jaká je prognóza do budoucna. Takže v případě opakování problému objednávat rovnou do Prahy na nóbl kliniku…😏

kometa
kometa (5480 příspěvků) 12.06.2024, 09:35:13 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 12.06.2024, 09:21:50

Jinak aluska zadne fotky nedavala. Navic sama psala, ze nektoricka tkan byla temer oddelena od zbytku tela, takze se jen ustrihla.

Dávala. Viz vlákno Jak se vám venčí? A nekrotická tkáň byla odstraněna až poté, co se po přišití neuchytila. A u vašeho psa to oddělování už vidím taky.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 12.06.2024, 09:42:47 xxx.xxx.63.85
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 12.06.2024, 09:41:37

V tom venčícím vlákně už budou trochu zapadené. Koukněte na Před a po.

Stále moc držím pěsti!

Aluška
Aluška (101 příspěvků) 12.06.2024, 09:57:59 xxx.xxx.200.75
kometa:

Jinak aluska zadne fotky nedavala. Navic sama psala, ze nektoricka tkan byla temer oddelena od zbytku tela, takze se jen ustrihla.

Dávala. Viz vlákno Jak se vám venčí? A nekrotická tkáň byla odstraněna až poté, co se po přišití neuchytila. A u vašeho psa to oddělování už vidím taky.


Přesně tak, ve středu se to přišilo a v pondělí odstříhlo, už byly vidět tmavý skvrny a pod šitím hnisalo. První fotka při přišití v pondělí a druhá v neděli, už to černá

Obrázek Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 12.06.2024, 10:20:28 xxx.xxx.119.6

A už aspoň trochu spíte? 

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 12.06.2024, 10:21:30 xxx.xxx.63.85
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 11.06.2024, 09:51:26

Bodlinko, Vy si náhodou nepamatujete foto Fidova abscesu (?), měl na zádech asi tři rány - od kousanců. Vznikla kapsa, ta se pak provalila.

Vrtá mi hlavou, že jemu to vůbec neznekrotizovalo. Asi bylo štěstí, že se to samo provalilo a že prakticky ihned tam byl všit drén a pořád se to proplachovalo. Pak to mělo tendenci se zatahovat. Dokonce si z IF pamatuji, jak mě někteří před brzkým uzavřením rány varovali.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 12.06.2024, 10:33:30 xxx.xxx.63.85
Bodlinka:

je to úplně jednoduchý.

prostě je tam kapsa jak prase, žije si to svým vlastním životem a ta kůže nad tím nekrotizuje. časem ze z toho klidně může udělat taková jako krajková hadra, prostě samá díra

jako rozumím vašemu odporu k další anestezii a volbě konzervativní terapie, jasný, cesta nejmenšího odporu, ale moje zkušenost je taková, že chirurgicky se v tom vrtat je prostě lepší než čekat, až si tělo nějak poradí samo. prostě hele klidně tam může být ve svalu kus klacku a betadinkou se to bude “hojit” tak dlouho, dokud tu revizi někdo neudělá.


Jak já byla tehdy vděčná, že tehdejší vetka Fidovi ránu vyčistila a všila ten drén. Sdělila mi totiž zajímavou info. Že na chirurgii se tam specializuje jen ona, a že její kolegyně by do toho nešly (všití drénu!!!). No, už tam nepůsobí ani ona a já se s nimi rozloučila po prapodivném nastavování inzulínoterapie…

Jak jsem psala, Pumě rozumím - je to jejich dvorní vet a těžko dr. něco diktovat. Ale prošla jsem si teď zběžně to vlákno (vývoj obrázků rány) a podle mě (to zdůrazňuji) už měla být nekrotická tkáň dávno pryč a místo pořádně vyčištěné. Pumo, to není nic proti Vám, píšu jen svůj názor.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 12.06.2024, 10:58:26 xxx:xxx.f01a:fd1b
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 12.06.2024, 09:57:59

Tak to vypada dost podobne. Jenze Hachimu se ta nekroticka tkan odlupuje sama svym tempem. 

Jinak tam byl prvne jen hematom, rany prvni veterinar neobjevil. Na ty jsme prisli, az kdyz zacaly krvacet ve ctvrtek rano. A udalost se stala v utery rano, takze s nejvetsi pravdepodobnosti uz se stacily rany poradne infikovat. 

Aluška
Aluška (101 příspěvků) 12.06.2024, 11:06:34 xxx.xxx.200.75
PumaCZ:

Tak to vypada dost podobne. Jenze Hachimu se ta nekroticka tkan odlupuje sama svym tempem. 

Jinak tam byl prvne jen hematom, rany prvni veterinar neobjevil. Na ty jsme prisli, az kdyz zacaly krvacet ve ctvrtek rano. A udalost se stala v utery rano, takze s nejvetsi pravdepodobnosti uz se stacily rany poradne infikovat. 


Mě taky na kontrole v neděli na vet, kde mu v pátek dělali aspoň provizorní sádru, řekli že to bude odpadávat, ty černý místa, ale v pondělí při operaci nohy ustříhli celý a začalo se to hojit

Anonymní (neregistrovaný) 12.06.2024, 12:44:25 xxx.xxx.116.186

Taky jezdíte na Vetpoint Třeboň? 

Aluška
Aluška (101 příspěvků) 12.06.2024, 12:47:51 xxx.xxx.200.75
Anonymní:

Taky jezdíte na Vetpoint Třeboň? 


Myslíte mě? Byla jsem poprvý před 7mi týdny, kdy jediní z obvolávaných vetů v pátek večer řekli, že v pondělí mám přijet a Idorka budou operovat. Teď tam ještě pojedu s ním na kastraci a perineální kýlu, ale jinak na obyčejnější zákroky mám svojí vetku v Budějcích.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 12.06.2024, 14:12:50 xxx:xxx.27d:b4

Cerstve zpravy od veta. 
Noha se mu v ramci moznosti libi. Nekrotizovana tkan vypada, ze snad nebude prilis hluboka a je stale tepla na dotyk. Jakmile zacne chladit, musi pryc. Do te doby ale ranu kryje a dava sanci tkani pod ni se pomalu hojit. V nejlepsim

Pripade se pak vrchni nekroticka tkan sama postupne odlouci, ale pod bi uz nebude zcela otevrena rana. Obvazy na tomto miste totiz nedrzi a jak uz jsem psala vys, udrzet v tomto miste ranu cistou je proste obtizne. Kor u chlupateho a divokeho psa, ktery si obvaz bez problemu sunda jednim divokym skokem. 

Uz je hotova laborka a byly tam nalezeng premnozene dva druhy bakterii - Pasteurella multocida a Klebsiella oxytoca. Na obe dve zabiraji antibiotika, ktera Hachi bere. 

Mame dal pokracovat ve stejne lecbe - oplach, vyplach, mast. 

Obrázek
Vahine
Vahine (734 příspěvků) 13.06.2024, 10:45:05 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 12.06.2024, 14:12:50

Držím palce, ať to probíhá dále tak, jak popisujete zn.ideál, to by bylo moc fajn. Až se ta nekrotická tkáň sama odloučí, tak zkuste pak přes nějaké to krytí, které asi bude? nevím, něco jako “dupačky” , jak tu někdo psal, co bude držet na hřbetě na dvou místech, aby to nesklepal, až bude skotačit. Samozřejmě u feny by to bylo jednodušší….švadlena s nápadem by se hodila. To já bohužel nejsem.  Není tu někdo takový? Chtělo by to asi vymyslet s předstihem, pak nebude už čas….jinak ty laboratorní výsledky jsou dobré, když bere ATB, jenž na ty potvory zabírají. 👏 taky jsem zvědavá, jak to vypadá.  Páč u Vás se to mění každý den.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 13.06.2024, 10:56:30 xxx:xxx.1d8:3e

Ahoj holky, 

Vcera vecer jsem fotky nedavala, jelikoz rana vypadala skoro stejne. Dneska uz se ale od nekroticke tkane  kompletne oddelila okolni tkan. Rany vypadaji stale v ramci moznosti hezky, ciste, tak snad to tak bude i nadale pokracovat. Nekroticka tkan je stale prohrata. 

Jinak vet se vcera divil, co se mu to vlastne stalo, ze podle te rany take vubec nechape. Pred tim to opravdu soudil kousanci, ale ted uz si tim neni tak jisty. 

A Hachi, az na neustaly boj se zradlem a tim padem podrazdenym zaludkem z ATB, uz by pry jako zacal zase neco delat. Chce si hrat, venku chce na vetsi prochazky a po zahnuti domu na me kouka “a proc jako?”, atd. Na druhou stranu ale cely den i noc prospi, takze jeste v poradku fakt neni. 

Dnes v noci jsme ho take poprve vzali spat do patra do loznice, takze po deviti dnech spani na pohovce jsem se konecne vyspala v posteli. A Hachi to take ocenil (ma tam jeho milovane lehatko Anadi), takze jsme spali od pul druhe az do sesti a pak od pul sedme do pul desate :) 


Fotka rany z dnesniho rana, tj. 9. den po zraneni, a ze vcerejsi desetiminutovky na zahrade s jeho milovanymi hrackami :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vahine
Vahine (734 příspěvků) 13.06.2024, 11:16:32 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 13.06.2024, 10:56:30

Nechtělo by to okolo té celé rány ještě malinko přiholit? Jestli Hachi dovolí….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.