Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

(Parcialni) ruptura patni slachy

Ph (neregistrovaný) 11.06.2024, 20:55:17 xxx:xxx.689b:b7a4

Pumo, me se do vas nechce rypat, uz tak tu dostavate masaz…

ale Verun ma recht- vet to nechal na vas, at si se psem poradite.  ty jeho argumenty nedavaji smysl…

je to poucne pro ostatni - jak moc je dulezite, aby se pes nechal osetrit. 

Jen vam to ted moc nepomuze. 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 11.06.2024, 21:16:27 xxx:xxx.27c:d9
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 11.06.2024, 20:55:17

Ale on se necha osetrit, jenze uz toho ma za sebou tolik, ze jsou veci, u kterych vyvadi, na coz ma plne pravo. 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 11.06.2024, 21:19:43 xxx:xxx.27c:d9

Takto vypada rana ted. 
A jak jsem rikala, nas vet nam nikdy nedal duvod o nem pochybovat, takze pokud rika, ze tohle je pro Hachiho nejlepsi postup, tak mu budu verit. 

Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 11.06.2024, 21:40:22 xxx:xxx.1d6:ff
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 11.06.2024, 20:55:17

A ne, urcite to nehodil na me. Kdyby veril, ze nejlepsi postup bude operovat, tak to udela. Kvuli Hachimu tehdy stravil x hodin hledanim reseni pri recidive invaginace a prijal nas i pres to, ze ordinace byla zavrena. Jen kvuli Hachimu tam tehdy byla pulka kliniky. A uz jen to, ze mam jeho soukrome cislo, mluvi za vse. Proto mu budu i nadale verit, protoze jsem presvedcena, ze se rozhodl na zaklade sveho nejlepsiho vedomi a svedomi. 

Ph (neregistrovaný) 11.06.2024, 21:44:50 xxx:xxx.689b:b7a4

jak jsem psala, nechci vam vice nakladat…tohle je strasne slozita situace. a nikdo nenosime vase boty…

Doron
Doron (2341 příspěvků) 11.06.2024, 21:54:57 xxx.xxx.166.19
PumaCZ:

Takto vypada rana ted. 
A jak jsem rikala, nas vet nam nikdy nedal duvod o nem pochybovat, takze pokud rika, ze tohle je pro Hachiho nejlepsi postup, tak mu budu verit. 

Obrázek

Myslela jsem si, že vet to takhle myslí🙂.

Až se to odloučí, neměla by tam zůstat “živá” rána. 

Jste hodná( a máte vědeckého ducha🙂), že dáváte fotodokumentaci !

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 11.06.2024, 23:00:12 xxx:xxx.1d6:16
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 11.06.2024, 22:47:58

Presne proto se ho na to dnes manzel ptal (volal na jeho mobil a ja byla zrovna venku s Hachim), takze proto i muze byt jeho odpoved zredukovana/zkomolena ala ticha posta. Zitra mi urcite rekne vic, ale jak uz jsem psala, verim, ze ma pro sve rozhodnuti velmi dobry duvod :) A uznavam, ze me to trochu uklidnilo, kdyz jsem si uvedomila, co vse uz pro Hachiho udelal (bez nej uz by tu davno ani nebyl), a ze bude jen fer mu proste verit. K medicine mam stale velmi daleko na to, aby mi to davalo pravo zpochybnovat jeho postup. 

Jinak noha opravdu vypada osklive, hlavne ten nekroticky prostredek. Ale rany samotne jsou ciste, bez hnisu, krasne ruzove a zacaly se zatahovat. 

Hachi mel asi dva roky nazpet osklivy bolak na lokti, kteremu se nechtelo hojit. Tak ho pak nas vet radeji vyoperoval a poslal na biopsii. Rana mu po vyndani stehu pukla a vypadala stejne hrozne (dobre, nebyla tam zadna nekroticka tkan), ale za dva tydny se zatahla. Kazdopadne pote, co se mu to takto otevrelo, vypadala rana dost podobne jako vypadaji otevrene okraje te aktualni (vcetne toho “odchlipnuti”). A jelikoz to bylo na blbem miste, tak s tim neslo moc delat, nez cistut, mazat a prevazovat. Vet nas nabadal k trpelivosti a zahojilo se to krasne. Tak budu doufat, ze to tak bude i u tohoto zraneni. 

Doron
Doron (2341 příspěvků) 12.06.2024, 01:04:00 xxx.xxx.166.19
Bodlinka:

ta rána bude živá až až. v podstatě bez stadia díry se to v téhle fázi už hojit bude těžko.


Já jsem doufala,  že se odloučí jen kůže a podkoží a sval zůstane v cajku.

Kéž by to tak bylo ( prosící smajlík)

marcelaamax
marcelaamax (70 příspěvků) 12.06.2024, 09:03:31 xxx.xxx.189.248

Teda vy si zase “užíváte” 🫣, to mě mrzí,  držím palce ať se to dobre hojí!🍀

A jinak pak na tu fázi zatahování muzu doporučit Flamigel, používala jsem u sebe na ranu nechanou k otevřenému hojení (nevím jak se tomu říká odborně), a následně i u feny na záda po opareni, kde v podstatě slezla celá zada. Jen je potřeba se poradit s veterinarem v jaké fázi používat, aby se rána nezatahla brzy. 

Ph (neregistrovaný) 12.06.2024, 09:04:28 xxx.xxx.94.133

tak tohle se teda nehoji…

mate tady dokumentaci od Alusky, jak postupuje hojici se rana.

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 12.06.2024, 09:21:50 xxx:xxx.27c:f4
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 12.06.2024, 09:04:28

Mne neprijde, ze by se to nehojilo. Pomalu se oddeluje nekroticka tkan od te zdrave, rany jsou ciste, ruzove, pomalu se zatahuji. Podle me to vypada na dobre ceste. Opravdu mi to hodne pripomina ten jeho otevreny loket. 

Jinak aluska zadne fotky nedavala. Navic sama psala, ze nektoricka tkan byla temer oddelena od zbytku tela, takze se jen ustrihla. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.