Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Hormony v kuřatech

kometa
kometa (5480 příspěvků) 19.07.2024, 20:28:08 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 19.07.2024, 20:06:25

Edit, už mě to nepustilo.

Ono je to taky dost o penězích. Všimla jsem si, kolik farmářských trhů postupně v ČB zmizelo. Protože kvalita je holt drahá. Naposled jsem dala za domácí kuře 526 Kč. Ale zase z něj mám minimálně 13 obědů.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 19.07.2024, 21:49:41 xxx.xxx.32.103
Tom50:

S dovolením. 

Nečetl jsem celou diskuzi, jen od začátku k vašemu příspěvku. Ten mi připomíná soudružku opět zvolenou von der Ursulu, vše je skvělé, pokuty se rozdávají, směle vpřed ke květným zítřkům, zpátky ni krok!! S EU na věčné časy a nikdy jinak (amen)!

Ač pokuty jsou drakonické, ivestuje se do toho či onoho, zkvalitňuje se všechno a stejně kuřecí maso přestává být k jídlu. Hnus už začalo být i dražší z welfare a tak je kuřecí už jen pro otrlé.


Bambuli nijak moc neznám. Zde z diskuzí ano, osobně se neznáme.

Přesto:

Váš příspěvek vůči ní považuji za argumentaci ad hominem nebo vlastně za argumentační faul.

Tom50
Tom50 (823 příspěvků) 19.07.2024, 23:26:24 xxx.xxx.139.241
Anonymní:

Máte úpal? To přejde, pokud je to nevratné, lito mi vás není. Jenom ubožák může doporučovat vystěhování z vlasti někomu kdo má jiný názor. Máte ke Kimovi názorově blíž než já 


Škoda, že se schováváte v anonymitě vážený 2.34 a tak vám neumím v SZ vysvětlit, oč tu ve skutečnosti jde. Nejíme chleba z naší pšenice a nejíme naše maso, (kromě kuzřat, ta jsou tak ohavná, že nám stačí) to jedí lepší lidi na Západě. Na druhou stranu se vám nedivím, tak je to vždy, pár, slovy tři liberální progresivistické madam uštěkají každého slušnějšího člověka a dokonce nás vyhánějí z NAŠÍ země. Že by mohly samy odtáhnout do liberálně fialovozeleného green dealového Západního ráje je ani nenapadne! Mohly by sebou vzít svetrovou megeru, paní božskou děkanuši,  dozimetrického mafiána i fialového podržtašku, a bylo by potřeba připbalit dredového padesátiletého mladíka co velí mladým progresivistům. Ony myslí, že současná nenormalita je normální. Ani zuřivé komunistky za komančů nevyháněly lidi z jejich země.

Ještě přidám, na něco mám dobrou paměť. Vzpomínám si, jak předsedou Mongolského Svazu mladých - obdoba našeho SSM, byl před jejich Velkým Třeskem zasloužilý soudruh a nikomu tam nesmělo vadit, že je mu 75 let a jistěže mnohým nevadilo. Celkem se bavím, jak někdo ještě v 50 nosí dredy a snaží se tak působit na mladé, navíc ve straně s názvem nejohavnějších vrahů a lupičů v lidské historii. I tady nejspíš platí omen nomen. Ale to je od kuřat už dost daleko a taky argumentační faul, já vím…

I když on jeden mnohem starší maškarád si nechal udělat číro. Naštěstí mu to nepomohlo, jen ukázal dutolebost a že je pro “vyšší cíle” schopný ze sebe udělat xxx. A pořád je dost těch, co tohle adorují a věří takovým…

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 20.07.2024, 02:44:29 xxx.xxx.124.238

Tak to se asi utluču smíchy, že by snad někdo rád fialodozimetr.

Vy s tou nenormalitou umíte něco udělat?

Tak to udělejte.

Protože já nevím, co dělat. A proto se tím nestresuju 24 /7. 

Nemáme na to vliv. Drží všechny důležité posty.

Co uděláte? Stávku, vydávat tajný časopis, mlátit lidi na ulici, aby se jim to natlouklo do hlavy, že tuhle partu už nikdy nesmí pustit k moci, spálíte barák EP a vlajku EU?

Budete to muset ještě rok vydržet. A třeba ještě 40 let. A tohle, když si člověk připustí, zblázní se. 

Kuřata kupte jinde

a mějte taky z něčeho radost. 

S..t na ně.

Anonymní (neregistrovaný) 20.07.2024, 07:34:57 xxx.xxx.2.34
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 20.07.2024, 02:44:29

To vaše s…t na ně znamená držet hubu a ohnout se. To je postoj který jim vyhovuje, co vede k prohlubování problému. 

Cesta je odmítat, naučit se říkat jasné a důrazné ne. Všemu a všem zdánlivým maličkostem. Každý sám za sebe, přichází doba kdy každý bude muset zaujmout postoj na které je straně. Sám za sebe. Svobodu nebo otroctví, nic mezi není. Nejde se ohnout a pak si dělat radosti jinde. To je nesmysl.

Varaxi
Varaxi (644 příspěvků) 20.07.2024, 08:48:25 xxx.xxx.137.233

Nekoupit to je to nejjasnější ne, které můžete říct. Ale to už tu zaznělo a spokojenost s tím tvrzením nebyla. 

Do kuřat se skutečně ty hormony nesypou. Jestli se jim zhoršuje chuť, je to něčím jiným. Není třeba z toho dělat další politické téma. 

Anonymní (neregistrovaný) 20.07.2024, 08:55:43 xxx:xxx.813c:dbad
Tom50:

Bambule

Jasně jsem deklaroval jakou rétoriku a jak “kvalitní” vývody uvádíte. K posouzení kvality vaší argumentace se celým vláknem prokousat nemusím. Taky jsem uvedl fakt, že kuřecí z velkochovů je toho nevyvratitelným důkazem. Jistě by se dalo říct, že nynější neutešený stav je výsledkem “práce” lidí jako vy, nebo to maso zhnusili Marťani? Vy vlastně trváte na tom, že se operace výborně zdařila, lékaři s praxí desítek let odvedli špičkovou práci. Pacient to však neocenil a zemřel. 

Potléééésk!!

Vás nezajímá co vaše věty někomu připomínají, mě Brusel a ten předvádí aroganci na entou.


Jistě by se dalo říct, že nynější neutešený stav je výsledkem “práce” lidí jako vy,

Děláte to moc na sílu, nikdo Vám na to takhle neskočí. Musíte si lidi nejdřív získat a pak jim to podsouvat mezi řečí 

Anonymní (neregistrovaný) 20.07.2024, 09:03:46 xxx.xxx.2.34
»
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 20.07.2024, 08:48:25

Spokojenost být nemohla, protože znovu opakuji, neni možnost volby. O to jde. Argument farmářských trhů a ojedinělých vykrmců předražených kuřat tvářících se jako eko, je mimo…

A ano, chuť a kvalitu masa dělají “jiné věci” které se do kuřat valí z různých důvodů. A tam už to v mnohém politikum je, třeba pšenice plná pesticidů která záhadně v ČR žádné nadlimitní pesticidy neobsahuje, zatímco všude jinde ano. Vám tyhle věci samozřejmě nevadí, protože s tím nic nenadelate. Já vím..

Bodlinka
Bodlinka (1251 příspěvků) 20.07.2024, 09:55:15 xxx.xxx.90.236
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 20.07.2024, 09:03:46

možnost volby samozřejmě máte. nikdo vám opravdu ta kuřata necpe do chřtánu.

a že to maso je takové, jaké je, je dané prostě věkem porážky. a ten věk porážky je daný tím, že cílem je maso levné. je levné? je. tak co si stěžujete.

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 20.07.2024, 10:26:40 xxx.xxx.124.238

Mě by zajímalo, esi se něco změní urážením lidí na anonymní diskuzi a esi někdo ze stěžovatelů několikrát denně chodí za politiky a řve na ně, nebo si vystavěl vlastní hnutí a utíká při příštích volbách něco změnit. Třeba jen ustájení a složení krmiva těch kuřátek. Samozřejmě si na to sežene peníze a rozdá je chovatelům. Nemohu se dočkat. 

PS: kuře ze supermarketu z Polska (3 druhy) nechutná jako bláto, takže teď nevím, esi nadáváme jen sobě, nebo komplet unii. 🙃

Varaxi
Varaxi (644 příspěvků) 20.07.2024, 10:52:21 xxx.xxx.137.233

Můj táta za mlada kupoval dvakrát ročně 40 brojlerů, vykrmil je a měl maso, jaké chtěl. Když pak stavěl dům, ve kterém pak založil rodinu, s prostory pro drůbež nepočítal s tím, že se to nevyplatí. Práce, krmení, shánění kuřat, žádné dovolené, prostě dal přednost kupovaným. 

A já už zas s prostory pro drůbež počítám. 

Nemáme každý všechny možnosti, ale nelupovat laciná nechutmá kuřata můžem všichni. Někdo chová, někdo kupuje z malochovu, někdo na trzích, někdo si zadši koupí vepřové, které je leckdy levnější než kuře, další se omezí na ty části kuřat, které mu chutnají, např. játra. Určitě jsem nevyjmenovala všechny možnosti. 

Tom50
Tom50 (823 příspěvků) 20.07.2024, 11:50:09 xxx.xxx.139.241
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 20.07.2024, 08:55:43

Následující text je určen zejména zlostným progresivním madam, kterým jsem plivnul do green dealově fialového kafe a ony vyletěly jako čerti z krabiček. S vámi vlastně souhlasím, vím dobře jak by se dali lidi opitomnět a jak zmáknout zejména totalitně uvažující zlotety, protože nic není snazšího než zmanipulovat právě zlostně agresivní zaryté fanatiky. Já ale takovou ambici nemám, nechci nikoho agitovat k ničemu. Jen jsem se snažil vybudit samostatné myšlení. U někoho to nejde.

Anonymní (neregistrovaný) 20.07.2024, 12:37:52 xxx.xxx.2.34
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 20.07.2024, 12:02:19

To je překvapení. Že by vam to došlo? I když patrně to bude ironie. Blbci jsou vždy ti druzí, že..

bambule
bambule (510 příspěvků) 20.07.2024, 15:08:06 xxx.xxx.73.182
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 20.07.2024, 11:50:09

Chyba, jste vedle jak ta jedle. My tady diskutovali o hromadném používání antibiotik a hormonů v chovech zvířat. Vy do toho pletete EU, politiku a vaše politické názory. My pouze předkládali praxi z chovů, nic víc nic míň. Vy z nás děláte zlostné zelené maniačky a přitom každý tady mluvíme o něčem jiném. 

kometa
kometa (5480 příspěvků) 20.07.2024, 15:21:40 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 20.07.2024, 11:50:09

???

Víte co? Držte se včeliček, v tom jste dobrej. Nebo se přesuňte do Politiky. I s anonymem. Tam si můžete notovat.

Anonymní (neregistrovaný) 20.07.2024, 15:40:23 xxx.xxx.2.34
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 20.07.2024, 15:21:40

Radit umíte, každému, ke všemu a o všem. Takový univerzal. Jenom když je nějaký oponent, mel by držet hubu, nejlepe se někam přesunout. Taková levicová demoška…ti co překáží mají táhnout. Sorry i podle vás blbci mají právo sdílet veřejný prostor. 

Bodlinka
Bodlinka (1251 příspěvků) 20.07.2024, 16:18:08 xxx.xxx.90.236
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 20.07.2024, 15:40:23

máte určitě právo na veřejný prostor.

jen mi připadá hodně legrační, že ho chcete s nadávkami na politiku sdílet zrovna ve vlákně o chovu brojlerů.

Anonymní (neregistrovaný) 20.07.2024, 16:39:56 xxx.xxx.2.34
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 20.07.2024, 16:18:08

Není muj problém že čtete nebo chápete jenom něco. Jenom mi přijde zvláštní, že v takovém případě máte potřebu to něco komentovat 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.