Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 02.06.2024, 15:42:24
Určitě ne. Odhlasovali to 2018, platnost dlouho po tom. Do 2006 se ATB používala jako stimulátory růstu atp. Ale tady šlo o hromadné léčení; preventivní podávání, to skončilo opravdu nedávno.
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 02.06.2024, 16:12:51
Rutinní nebo čistě preventivní podání antibiotik se v chovech zvířat v ČR neprovádí. Zákaz používání antibiotik jako stimulátorů užitkovosti byl zaveden v celé EU od roku 2006 a tento zákaz ČR bezezbytku naplňuje.
Měla jsem na mysli tuto formulaci.
Hromadné léčení ATB neprobíhá - je to drahé a nepraktické.
ale tak hromadně se drůbež teda léčí a léčit se dá. jako no problemo. u brojlerů je problém snad v tom, že výkrm je tak krátký že jakákoliv ol je komparativně hrozně dlouhá, takže léčit se dá jen v počátku výkrmu
ale jinak normálka a běžná věc. ano, nedají se dát antibiotika preventivně, je potřeba mít indikaci, bakteriologické vyšetření, citlivosti. samotné podání není problém, dává se do napájecího řádu. je potřeba jednat rychle, protože v případě nemoci v hejnu ta nakrčená kuřata už se napít nepůjdou. drahé to není. respektive má-li být alternativou větší úhyn, tak se to opravdu vyplatí.
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 02.06.2024, 22:22:25
ale tak medicína drůbeže je hodně samo pro sebe, kdo to nedělá tak do toho vůbec nevidí
nicméně jsou úplně jasně daný nemoci, který se prostě léčí. kolibacilóza. enterokoky, hlavně u těch brojlerů. nekrotická enteritida. jako zaklínadlo je prevence, ale ne vždy to prostě vyjde.
Jedna věc je co je zakázáno X let a druhá co je opravdu dodržováno. Znám případy kdy mladé dívce začalo růst třetí prso, údajně to bylo kvůli hormonům z kuřecího masa…
Jedna věc je co je zakázáno X let a druhá co je opravdu dodržováno. Znám případy kdy mladé dívce začalo růst třetí prso, údajně to bylo kvůli hormonům z kuřecího masa…
Vyjádříme se pouze k první větě… pracovala jsem ve velkochovů několik desítek let a upřímně, vzhledem k cenám léčiv, ATB, léčebných směsí mi přijde úplně zcestné, když tu někdo napíše, že se to zvířatům “ sype do hrantu” jen tak…. Kontrola v chovu a posléze na jatkách je taky jiná kategorie. Pokuty za nedodržení čehokoliv jsou pro chovatele mnohdy likvidační. Investuje se do ustájení, zkvalitňuje se welfer zvířat, protože prevence je základ. Ale tohle tu už myslím psala Bodlinka.
Jedna věc je co je zakázáno X let a druhá co je opravdu dodržováno. Znám případy kdy mladé dívce začalo růst třetí prso, údajně to bylo kvůli hormonům z kuřecího masa…
Tak určitě! Když už, tak by jí vyrostla ta dvě, co od přírody má. Jste koukal na Total recall, že jo?
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 03.06.2024, 07:41:50
třetí prso, to je prostě vrozená vývojová vada. vysvětlím. mléčná žláza se zakládá jako dlouhý pruh. to je původní stav. jako třeba fena nebo prasnice, máte řadu párových vemínek. no a embryo to takhle udělá i když se nestaví fena ani prasnice a pak se přebytečná vemínka zase rozeberou. nebo taky ne. takže je možné mít další nadpočetnou bradavku i s mléčnou žlázou někde v linii původního pruhu.
nemá to co dělat s kuřaty, je to prostě stejný jako třeba šestý prst.
Ne, třetí prso nevyroste během života, je to dáno geneticky. "Podle současných lékařských studií se taková anomálie objevuje asi u 0,22 procent lidí – je tedy poměrně častá.
Zajímavé také je, že nejméně často je mezi dětmi bílých Evropanů. Nejčastěji se na těle další prsa nacházejí pod primárními prsy, kopírují tak „přirozenou“ podobu, obvyklou u většiny savců. Ti mají vzhledem k většímu počtu mláďat ve vrhu často mléčných žláz více, aby zajistili mléko pro všechny potomky.
Existují však také bizarní případy lidí, u nichž se další sada prsů objevila na zádech, obličeji nebo krku. Tyto prsy bývají někdy i plně funkční, jak ukazuje případ Francouzky Therese Ventre z Marseilles. Tato žena žijící v první polovině devatenáctého století, měla další prs na levém stehně. Když otěhotněla, prs začal normálně produkovat mléko a žena z něj kojila své dítě…"
Však na to je jeden díl Dr. House, že tkáň z nějakého důvodu vymigrovala a usadila se různě po těle - a uměla i laktovat. Takže opět nic nevysvětlitelného a opět nic společného s hormony. V zásadě si umím krásně představit, že při rakovině prsu a metastázách ze správné tkáně se tohle stane i u člověka dospělého a dovyvinutého.