Aktuálně: 4 372 inzerátů187 294 diskuzních příspěvků17 921 uživatelů

Ztracená kavka?

Zrzavci
Zrzavci (3189 příspěvků) 01.06.2024, 23:52:22 xxx.xxx.99.144

Dobrý den,

mám dotaz na odborníky. Předpokládám, že kavky se nekroužkují?

Dnes v Praze Řepích se k nám na chvíli po nákupu přidala kavka 🙂 . Skončilo to tak, že seděla mému muži, který je “ptačím člověkem” už měl nesčetněkrát v přírodě na ruce, prstech ptáčka, který byl v nouzi a důvěřoval mu. Tenhle opeřenec rozhodně v nouzi nebyl  a prostě si jen uspořádal mejdan . Ve stylu - hele co to máte všechno v tom autě? Co to jíš? Co to tam máte…. klasická zvědavá kavka. Ale ………prostě lidí se nebála a hlavně měla kroužek. Nepodařilo se mi ho přečíst, protože pak se vydala dál.  A můj dotaz zní - kroužkovaná kavka - je pravděpodobné, že je ochočená? Že mohla někomu uletět? Může ji někdo hledat? Můžu já dát někam vědět, že tahle přátelská kavka se nachází tam a tam?

Díky za případnou odpověď, kdyby někdo něco věděl. Prostě mi to nedá. 🙂

Anonymní (neregistrovaný) 02.06.2024, 09:12:10 xxx.xxx.12.175

No… možnosti jsou dvě. I ornitologové kroužkují mladé v hnízdech ale vzhledem ke krotkosti to vypadá spíš na uprchlíka z chovu. Ale znám i člověka, který chová krkavce a pouští je z voliéry navolno proletět. Krkavec létá po okolí, i do lesa a pak se vrátí zase do voliéry takže i to je další možnost. Krkavcovití, kam patří i kavka, jsou nesmírně inteligentní.

kometa
kometa (4808 příspěvků) 02.06.2024, 09:28:48 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 01.06.2024, 23:52:22

Předpokládám, že kavky se nekroužkují?

Proč by se nekroužkovaly? A ano, můžete dát vědět na ČSO.

Anonymní (neregistrovaný) 04.06.2024, 08:51:21 xxx.xxx.88.87

Od roku 2003 probíhá v několika městech značení kavek barevnými odečitatelnými kroužky. Každá kavka, označená v hnízdním období, dostává na jednu nohu standardní hliníkový ornitologický kroužek, na druhou nohu plastový žlutý kroužek, se dvěma černými symboly (kombinace dvou čísel, dvou písmen nebo písmene a číslice).

http://www.vcpcso.cz/krouzkovani-kavek/

drvodelkafialova
drvodelkafialova (801 příspěvků) 04.06.2024, 09:03:02 xxx.xxx.171.178

Ta k někomu patří. Já měla ochočenou straku a byla úžasná. Byla na volno, létala kam chtěla. Mě a mého muže měla ráda, jenže útočila na lidí v okolí, zvlášť když měli něco co se rozhodla že je její. Což bylo cokoli od cigarety po jídlo nebo něco zajímavého.Co nedokázala odnést to zkoušela rozebrat. Já jí měla strašně ráda, ale pak jí někdo zabil.  Obrečela jsem jí, ale další radši nechci. Kavky jsou prý mírnější a přátelské i k cizím lidem. 

Zrzavci
Zrzavci (3189 příspěvků) 04.06.2024, 11:05:46 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 04.06.2024, 09:03:02

To je mi líto drvodělko, je mi jasný, že to bolelo. Je fakt, že stračeny jsou krapátko neurvalý neandrtálci 🙂 . 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (801 příspěvků) 04.06.2024, 13:21:25 xxx.xxx.171.178

No jo no. To je holt život. Ona objektivně dokázala útočit do krve a dětem mohla být až nebezpečná. 

Pokud něco chtěla nebo se jí člověk nelíbil a zaútočila, chápu že se ten člověk bránil. 

Tuhle jsem dostala jako malou od známého a kdybych si někdy vzala další tak jedině do voliéry.

A komu patří ta Kavka?

orionka-2
orionka-2 (784 příspěvků) 06.06.2024, 20:24:04 xxx.xxx.64.54

Měli jsme sojku. Venku lítala nad námi a sledovala nás. Jezdila na trase Brno-Liberec, autobusem i stopem, v tašce od plyn. masky. Pak se rozhodla, že nás opustí a uletěla. Byla fajn, nikomu neubližovala, neškodila. V bytě měla klec, protože sr….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.