Největší rozdíl je především ve velikosti, také kostřec má jinou barvu- u lilianae má zcela zelenou a u fischeri fialovomodrou. Bystré oko však zachytí mnoho jiných rozdílů. Mě taky z obrázků připadali podobní, ale když je vidíte na vlastní oči tak je to uplně něco jiného. Až budu schovávat lilianae do vnitřních prostor,(což bude dříve než ostatní agapornisy, jelikož jsou náchylné na studené a vlhké počasí) nafotím vedle sebe fischeri a lilianae. Hned potom tu vložím fotky. Mira
Největší rozdíl je přesně jak popisuje sunflowersman, tedy ve velikosti a zbarvení kostřece. Další rozdíl zaznamenávám v drobnějším zobáčku u lilianae, dále v přechodu zbarvení krku a hrudní části, tzv "bryndáček" u fisheri je od ramena k rameni, kdežto u lilianae není tak rozsáhlý, je podstatně menší. Ale chce to trochu pocvičit oko, pro mnohé není rozdílu třeba mezi arou zelenokřídlou a arakangou nebo mezi amazoňanem venezuelským a modročelým formy aestiva. Zdravím Cone
ještě jsem zapomněl na velmi podstatný rozdíl, a to cenu. Nemusíte se bát, jelikož za cenu agapornise fischeri Vám nikdo lilianae neprodá. Malá pravděpodobnost je však, že do chovu pořídíte křížence těchto druhů( sám jsem jednoho křížence zahlédl na posledním Přerově) pták pak vypadá skoro jako lilianae, trošku větší, a má barevný kostřec. Jako příklad je nejlepší kapitola transmutace v knize agapornisové od Dirk Van den Abeele.
Ďakujem za fotky.Je tam badatelny rozdiel v zafarbeni(hlava,hruď).Prečo je medzi nimi taký cenový rozdiel?Sú náročnejšie na chov?Alebo ich je nedostatok?
Lilianek bude jistě méně, jsou období, kdy je těžší sehnat novou krev do chovu a obecně jsou delikátnější, ale na druhou stranu jsou zase míň agresívní než ostatní druhy agapornisů. Dle literatury jsou v období před vylítnutím a těsně po vylétnutí míň životaschopné. Ale to jen cituji,toto prozatím sám nemohu posoudit.