Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Prepelice- viacero otázok

Horsana
Horsana (757 příspěvků) 23.07.2024, 11:07:59 xxx.xxx.51.17
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 17.07.2024, 17:19:10

Vďaka za info, tak to ma veru neteší, ale keďže im nechcem obmedzovať ich priestor, tak zatiaľ farebné nebudú, no . 

Škoda.

Ale raz budú 🙂

Horsana
Horsana (757 příspěvků) 13.08.2024, 15:59:18 xxx.xxx.51.17

Mno, ako som tak hľadala farebné a brouzdala internetom,  našla som inzerát, tuná z blízkej dediny a bolo rozhodnuté…farebné síce nie sú, ale podmienky, v ktorých žijú ma natoľko šokovali, že ich tam proste nemôžem nechať.

Ja chápem, že sú to akože továrne na vajíčka atď. a že niektorí ľudia ich naozaj majú iba pre úžitok, ale to naozaj aj v malochove sa musia držať v takýchto podmienkach?

Čo to je, preboha?? ☹️

Keď si predstavím, ako sa vedia krásne natiahnuť a lebediť si a pípať blahom, keď dostanú čerstvý piesok na popolenie a tak vôbec…

A otázka- tieto boli zrejme liahnuté a boli v “škôlke” spolu, myslíte, že by sa aj tieto pozabíjali medzi sebou? 

A druhá otázka-čo považujete za topku medzi krmivom pre prepelice v znáške? 

Kŕmim prepeličí Energys a Boskop drvenú zmes pre nosnice, no ale že by im to nejak extra chutilo…ako, dozožerú to vždy, samozrejme tam s nimi nie som 24/7, nič naviac nedostávajú, lebo nič nechcú, max niečo zelené ďobnú, znášku majú priemernú, ale stabilnú. Teda, 1 vajce na jednu súdružku a deň (nie všetky nájdem, že áno).

Zase, je pravda, že keď tam som, tak im vždy dám čerstvý substrát na popolenie sa, teraz v horúčavách im dávam vlhký záhradnícky substrát a to teda až krochkajú, keď sa v tom rochnia, na ždrádlo pri tom isto nemyslia.

Krmivo vždy dosýpam čerstvé  a kŕmidlá čistím (ale nie som tam každý deň). A možno to je normálne, lebo teda nemajú to tak, že jediné, čo môžu robiť, je žrať, ako tie na foto ☹️

Obrázek
Ladd
Ladd (102 příspěvků) 13.08.2024, 22:03:14 xxx:xxx.a916:3bde
»
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 13.08.2024, 15:59:18

“A otázka- tieto boli zrejme liahnuté a boli v “škôlke” spolu, myslíte, že by sa aj tieto pozabíjali medzi sebou?“ 

Pochybuju, že si pamatují, že spolu vyrůstaly. 

Anonymní (neregistrovaný) 14.08.2024, 07:37:26 xxx.xxx.214.27
Horsana:

Mno, ako som tak hľadala farebné a brouzdala internetom,  našla som inzerát, tuná z blízkej dediny a bolo rozhodnuté…farebné síce nie sú, ale podmienky, v ktorých žijú ma natoľko šokovali, že ich tam proste nemôžem nechať.

Ja chápem, že sú to akože továrne na vajíčka atď. a že niektorí ľudia ich naozaj majú iba pre úžitok, ale to naozaj aj v malochove sa musia držať v takýchto podmienkach?

Čo to je, preboha?? ☹️

Keď si predstavím, ako sa vedia krásne natiahnuť a lebediť si a pípať blahom, keď dostanú čerstvý piesok na popolenie a tak vôbec…

A otázka- tieto boli zrejme liahnuté a boli v “škôlke” spolu, myslíte, že by sa aj tieto pozabíjali medzi sebou? 

A druhá otázka-čo považujete za topku medzi krmivom pre prepelice v znáške? 

Kŕmim prepeličí Energys a Boskop drvenú zmes pre nosnice, no ale že by im to nejak extra chutilo…ako, dozožerú to vždy, samozrejme tam s nimi nie som 24/7, nič naviac nedostávajú, lebo nič nechcú, max niečo zelené ďobnú, znášku majú priemernú, ale stabilnú. Teda, 1 vajce na jednu súdružku a deň (nie všetky nájdem, že áno).

Zase, je pravda, že keď tam som, tak im vždy dám čerstvý substrát na popolenie sa, teraz v horúčavách im dávam vlhký záhradnícky substrát a to teda až krochkajú, keď sa v tom rochnia, na ždrádlo pri tom isto nemyslia.

Krmivo vždy dosýpam čerstvé  a kŕmidlá čistím (ale nie som tam každý deň). A možno to je normálne, lebo teda nemajú to tak, že jediné, čo môžu robiť, je žrať, ako tie na foto ☹️

Obrázek

Ta fotka je otřesná, ještě když si vezmu současné teploty. Je to tak že mladé si po krku nejdou ale jakmile pohlavně dospějí, tak to muže začít ikdyž do té doby vyrůstaly společně.

Horsana
Horsana (757 příspěvků) 16.08.2024, 13:21:09 xxx.xxx.51.17

Mno, tak problém je vyriešený, lebo všetkých 12 prepelíc bolo v tej jednej klietke spolu ☹️

Adekvátne tomu aj vyzerajú, jedna uhynula, jedna kríva, zvyšku to asi potrvá, kým obrastú perím, ale snáď budú ok, časom.

Nah…

Varaxi
Varaxi (644 příspěvků) 17.08.2024, 04:01:31 xxx.xxx.129.250

Ježíši. Chudiny. 

Ony se běžně chovají v malých prostorách, ale tohle už je fakt humus. Jestli tam je nějaká na umření, tak bych jí to ukrátila. 

Nemají parazity? O peří mohly přijít kvůli nim. 

 Máte je kam dát do karantény? Nebo máte důvod předpokládat, že nalažlivé nejsou? I když - nahatou křepelku jste asi nepustila v těchto vedrech jen tam ven, tak asi je máte někde bokem… 

Horsana
Horsana (757 příspěvků) 19.08.2024, 11:44:01 xxx.xxx.51.17
»
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 17.08.2024, 04:01:31

Jj, sú v chate, v takej sieťovine, čo sa dáva nad záhradné plodiny, je to 1x1x1x meter a je to vlastne uzavretá kocka,  má aj okienko, ktoré sa dá odzipsovať a cez to zbieram vajíčka, a vyberám napájačky a kŕmidlá. A stále je to na 11 prepelíc malý priestor, ale zase majú tam aj búdku z krabíc, chodia tam radi oddychovať.

Von nechodia, nechcem ich stresovať, to fakt nie a ani nemám pokosenú trávu.

Zato pôvodné súdružky, teda, stále tie isté dve done Diline teraz silou mocou chcú ísť von, aj chodia, len keďže som nekosila, lebo som tam nechcela mať ešte horúcejšie, hľadať ich v tej tráve….ešte že sa ozvú.

Perie im už začalo dorastať, také jemné chmýří, je tam pani Holokrčka, tá aj kríva  a pani Holoprdelka. A aj pani Chromiaková, tá sa nevie dvihnúť na beháky, ale hýbe sa, aj sa vie popoliť, tak to neviem, ako sa vyvinie, je to drsňačka, asi aj preto ju ostatné neozobali, pre istotu klove po každom, ale keďže nevie normálne chodiť, tak mi ostatné snáď neozobe. 

Zvyšok je snáď ok, akurát teda apetít majú omnoho lepší, než pôvodné súdružky. Ale zase nemajú taký priestor a toľko podnetov. 

Znáška klesla všetkým, samozrejme 😀

Napchala som do nich vitamíny, minerály a aminokyseliny a tak snáď sa dajú dokopy, tieto extrémy počasia sú príšerné, ale nejako to už prežijeme, dúfam.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1075 příspěvků) 19.08.2024, 18:49:57 xxx.xxx.171.125
»
Odpověď na příspěvek uživatele Skeeve z 19.08.2024, 17:57:28

To je taky výstavní fešáček.  Soused s nimi vyhrává , vlastně vyhrával výstavy. Jenže je mu už přes 80 a začíná stonat. Na jaře je chtěl zabít, že neví co s nimi. Nakonec je rozdal po kamarádech. Docela slušně nesou, tedy malá zářivě bílá vajíčka. Ale zas křepelčí jsou menší. Člověk s nimi musí zpočátku být opatrný, jsou to skvělí letci, na slepice🙄. Ale zvyknou si. Jsou neskutečně čiperné a schánčlivé. Jen mě překvapilo žeslepička nadšeně sedí. Teď zrovna znovu, letos podruhé.  

Horsana
Horsana (757 příspěvků) 21.08.2024, 11:41:15 xxx.xxx.51.17
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 19.08.2024, 12:44:25

Jj, chcem, ale pre sliepky zatiaľ nemám vhodné ubytovanie, bojím sa, že by sa mi k nim dostali predátory, hoci je pravda, že kuny a lasice už mi mohli prepelice skántriť na sto spôsobov a nechali ich tak, nechávam im vždy nejaké to prasknuté vajíčko vonku, alebo aspoň nejaký kurací trup, proste, úplatok a oni nechajú na pokoji moju zverinu 🙂

Ale prepelice sú láska, to už iné nebude, ja som na pozemku necelého pol roka, už mám predstavu, aká je tam asi klíma a tak, stavanie ma ešte len čaká, pre zvieratá, aj pre mňa.

Edit: pani Chromiaková sa už na tých behákoch vie trochu dvihnúť a behá ako Satan. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1075 příspěvků) 21.08.2024, 13:26:21 xxx.xxx.171.125

Nejsem si jistá. Křepelka má u vajíček hodně jemnou skořápku, nevím jestli by kvočna byla dostatečně jemná. Váhově je s křepelkou + - nastejno a vajíčka nejsou velikostí tak daleko od sebe, ale skořápky mají mnohem tvrdší.

kometa
kometa (5480 příspěvků) 21.08.2024, 13:31:04 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 21.08.2024, 13:26:21

Křepelka má u vajíček hodně jemnou skořápku? Když jsem poprvé dostala křepelčí vejce, byla jsem naopak překvapená, jak ji při rozklepávání mají tvrdou.

Horsana
Horsana (757 příspěvků) 21.08.2024, 14:12:04 xxx.xxx.51.17
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 21.08.2024, 13:26:21

To ani nie, prepeličie vajíčka idú rozbiť celkom ťažko, plus je tam tá kožovitá membrána.

No, uvidím, budúci rok sa do toho určite pustím, ale musia mať princezny aj adekvátny hotel vystavaný na tieto účely.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.