Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Pes na túry - Český horský pes?

Orionka (neregistrovaný) 14.05.2024, 10:08:08 xxx.xxx.64.54

Střední knírač, když se od malička pohybuje v terénu, je nepřekonatelně obratný. Na cvičáku si na tréninku vymysleli pohyblivou kladinu na dvou sudech. NO přes ní převáděli ve dvou - každý na jedné straně. Naši knírači na ni naskočili a suverénně přešli. 

Ale zadavateli se asi bude střeďák zdát malý. Jejich velikost má i své výhody - v cizím autě se oba vešli spolujezdci pod nohy 🤭.

balu
balu (2023 příspěvků) 14.05.2024, 10:16:41 xxx.xxx.152.98
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 14.05.2024, 09:58:49

Zrovna čechohorák není extrémně osrstěný. A určitě je třeba zapojit zdravý rozum a ve vedrech na túry nejít, případě pochodovat brzy ráno a večer. 

Mně připadá, podle úvodního příspěvku, že tazatel není žádný šílenec, který chce za každou cenu a za každých okolností polykat kilometry bez ohledu na počasí a teplotu.

Vedra proleží všichni psi, dlouhosrstí i krátkosrstí a venčí se hlavně ráno a večer, to není výsada chlupatců.

Anonymní (neregistrovaný) 14.05.2024, 10:26:23 xxx.xxx.64.54
balu:

Tak já bych nesnesla, neboť bych se musela držet oběma rukama 🙂. 

Snad je člověk natolik soudný, že si trasu nejprve projde na mapě a zjistí si, jestli je vhodná pro psa (stejně tak když jde s dítětem, zda je vhodná pro dítě, atd ). 


Snášeli jsme psi několikrát ( tedy snášel syn, já pod žebříkem radši nekoukala). Ono podle mapy……jde to,ale jen do jisté míry.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 14.05.2024, 10:29:23 xxx.xxx.64.54
Anonymní:

Snášeli jsme psi několikrát ( tedy snášel syn, já pod žebříkem radši nekoukala). Ono podle mapy……jde to,ale jen do jisté míry.


Pochopitelně “psy”.

Tenurri
Tenurri (503 příspěvků) 14.05.2024, 10:31:57 xxx.xxx.213.168

Myslím, že slečna s huskounem Marvelem (holka s bucket listem) s ním dává i žebříky, ale asi to bude spíš odejinělý případ. Na druhou stranu oni jsou na stezce pomalu víc, než doma.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 14.05.2024, 10:42:07 xxx.xxx.64.54
Tenurri:

Myslím, že slečna s huskounem Marvelem (holka s bucket listem) s ním dává i žebříky, ale asi to bude spíš odejinělý případ. Na druhou stranu oni jsou na stezce pomalu víc, než doma.


Asi to lze. I na internetu taková videa jsou, ale nebude to úplně běžné🙂

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 14.05.2024, 10:50:13 xxx.xxx.124.228

Chce někdo říct, že němvlčák, vlčák a kolie jsou zdravější než horák? Hrbatej Rex, neovladalnej čévé? To na co jsou psi? 
Leda ta kolie, to je všestranný pes.

Tady L.S. má dva, běhají. 

A horko jim vadit zas tak nebude, jsou to ovčáci.

Akorát se vám vybodnou na venkovní pobyt. Asi. Krátký chlupy.

Když se uvažuje Rex, tak to už si, krom buldočka s poloviční hlavou, můžu pořídit cokoli. 
Takovej křivej těžkej pes. 😀

Doron
Doron (2354 příspěvků) 14.05.2024, 10:58:18 xxx.xxx.162.116

A mně se zdá, že se tady zase zapomíná na briarda ! 🤣

Dobře hlídá, neopustí svěřený prostor, neutíká za zvěří, miluje dlouhé vycházky a vodu, i zdravý bývá, pána následuje jako stín, snese se s ostatními domácími zvířaty …, je s ním legrace..

Akorát ta srst.., to by se chlapovi asi česat nechtělo..😅

Tenurri
Tenurri (503 příspěvků) 14.05.2024, 11:03:12 xxx.xxx.213.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 14.05.2024, 10:50:13

U těch čsv mám od kamarádky info (pomáhá v záchranné stanici pro čsv) že je u tohoto plemene dost rozšířená rakovina. Mají tam pp psy, kteří se tam často dostávají, protože je majitel nezvládne a chovatel si je zpět nevezme. Hodně těch psů někoho pokousalo (v rodině). Teď nevím, jestli nekecám, ale mám za to, že to jsou všechno psi s PP.

A to nebylo jen o tom, že by se k nim majitelé chovali ošklivě. Stačila nedůsledná výchova a pes si začal dělat, co chce a při nelibosti cenil zuby. K ostatním psům vztah taky nic moc. Samci většinou nesnesou další samce. 

Neříkám, nepořizujte si ho. Je nutné hoodně opatrně vybírat chovatele a chtít vidět oba rodiče, jak se chovají. Nemyslím si, že je to úplně jednoduchý pes.

Potom tu je ještě sarloos, ale ti zase můžou mít problémy s plachostí a strachovou agresí, jinak by to měl být mírnější pes, než čsv. 

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 14.05.2024, 11:07:58 xxx:xxx.afd4:ddae
balu:

Tak já bych nesnesla, neboť bych se musela držet oběma rukama 🙂. 

Snad je člověk natolik soudný, že si trasu nejprve projde na mapě a zjistí si, jestli je vhodná pro psa (stejně tak když jde s dítětem, zda je vhodná pro dítě, atd ). 


projdu si trasu a často nic nevím… pokud tam nejsou fotky, tak není rozdíl mezi širokými schody tvořenými kládou a zeminou… a nebo žebříkem kovovým kolmým… jen podle vrstevnic můžu hádat… 

Nejlepší je, když vyšlapané schody ve skále (v pohodě se zvyklým psem schůdné) nečekaně nahradí dřevěným žebříkem, který tak psovi neumožní použít stupy ve skále a žebřík vzdálený od skály tak na zlomení nohy nedá. A pak se sunete vedlejší skalní průrvou, tlačíte před sebou psa, odpočíváte u pokroucené jediné borovice a doufáte, že se k tomu autu poblíž dosoukáte. Vyšlo to. Cestu jsme znali - vždy byla schůdná…

A nebo při cestě francouzským středohořím (úžasný kus světa) se vyhnete cestě (značené) kde jsou schody (a bojíte se tam žebříku) a zvolíte jinou (taky značenou), kde schody nejsou. A jak následně pravila moje polovička - nebyly tam proto, že je tam nikdo nechtěl lézt vybudovat… Ale párkrát jsou Nightovi pomohli zvednout pozadí na velkém schodu, párkrát jsme trnuli, že se vracet opravdu nechceme… a zvládli jsme to a ceta to byla báječná.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1131 příspěvků) 14.05.2024, 11:41:33 xxx.xxx.171.178
Orionka:

I když VK obdivuji, dala bych přednost střeďákovi. Přece jen, když narazíte na žebřík, který se nedá obejít, uvítáte, že psa snesete v náručí.


Fakt je, že když se kdysi můj VK zranil, dokázala jsem ho odnést, když musím unesu dost, ale žebřík bych nedala. 

Nicméně zas ten výběr plemen nejsou zrovna drobečci. 

balu
balu (2023 příspěvků) 14.05.2024, 12:22:36 xxx.xxx.40.235

No jo, tak záleží na tom, kam se psem jdete…  Jestli to musí být hory a skalní města, nebo jestli stačí Žďárské vrchy nebo Česká Kanada…

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 14.05.2024, 12:57:00 xxx.xxx.132.219
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 14.05.2024, 12:22:36

Přesně. Anebo jestli naše hory nebo třeba Alpy. V Čechách zvládne normální zdravý pes až na miniaturní kapesní verze plemen každej terén. U nás se prostě túry z 99 % dají dělat v žabkách, je to jen o délce pochodu.

Vaskhu
Vaskhu (4 příspěvků) 14.05.2024, 13:26:52 xxx.xxx.0.108
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 14.05.2024, 13:01:42

Jo ve vedrech nefunguju ani já, natož v parným létě ještě mordovat psa. Ani žádnej skialpinista nejsem,takže někde tahat psa po skalách to taky asi nehrozí. Spíš takový trosku dálkovejsi přechody naší vlasti - Šumava, Beskydy, Krkonoše, Krušný no klasika, ještě toho nemám prošmejděnýho hodně. A co tak pomalu zjišťuju, tak zatím ten Čechohorák bude asi fakt nejideálnější. Byl to můj první typ, pak čím víc člověk má na výběr tak je to těžší a těžší. Začínám si o něm zjišťovat infa a ono ty neustálený povahy apod. to má holt asi hodně plemen. I ty německý ovčouni co znám tak každej je jinej, jeden mazel, druhej magor, taky to bude o výchově no. A my co sem měli psi, nebo děda, (No,Kolie,Chodak Jezevčík, a dost kříženců ) tak každej pes byl jinej, prostě originál. Hlavně ten jezevčík to byl fakt osobnost.

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 14.05.2024, 13:31:16 xxx.xxx.124.228
»
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 14.05.2024, 12:57:00

Naše cestičky - kořeny borovic přes bílý písek, bukové listí a dlouhé jehličí, poslední vrstva pískovcová skála. Teoreticky by se dalo i sáňkovat.
Přeju hodně štěstí v žabkách. 😀

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 14.05.2024, 13:39:58 xxx.xxx.132.219
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 14.05.2024, 13:31:16

jo, já jsem v tomhle trochu atyp, ale v čechách mě na vejletě za sandálů a spol během sezony nikdo nevyklepe 😀 a v mojí bublině je podobných dost 😀

kometa
kometa (5537 příspěvků) 14.05.2024, 13:43:51 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 14.05.2024, 13:39:58

A to nemáte puchýře, když se v nich bez ponožek potíte? Já s tím mívám občas problém i při běžném provozu.

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 14.05.2024, 13:51:33 xxx:xxx.ff0a:2eba

já taky ve sportovních sandálech naboso chodím hodně. A jindy do nich dám ponožky - mám pocit, že uprostřed luhů a hájů módní policii nepotkám 😀. 

Kde chodí turisti ve vysokých pohorách, nosím “botasky”. Kde nosí botasky, chodím v sandálech (od jara do podzimu) nebo v rozšněrovaných prodyšných “bačkorách” . A kde nosí sandály, chodím bosa, nebo v bosobotkách…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.