V nějakém tématu se očkování proti tetanu řešilo, ale nemůžu dohledat. Každopádně mám dotaz, který se neřešil. Nedávno se ke mně zprostředkovaně donesla info, že pokud je pes očkovaný od štěněte, tak po přeočkování ve 2 (4) letech vakcína drží 10let. Trochu jsem se ptala a tvrdí to i jiní veti. U vakcíny samozřejmě nic takového uvedeno není. Máte někdo nějaké relevantní info v tomto ohledu? Děkuji
Nechat udělat titr protilátek.budete mít jasno.u každého psa to nemusí být stejně.a chcete mít psa chráněného prece né.tak bych očkovala raději dle schematu .
Odpověď na příspěvek uživatele Lenocka z 04.05.2024, 09:00:03
U vakcíny samozřejmě nic takového uvedeno není.
Viz verun.
Farmaceutické společnosti se tím jistí. Aby neklesla účinnost. A taky si chtějí vydělat, že jo.😉 V humánní medicíně už dávno přešli z intervalu deset let na patnáct. A to je člověk vnímavější než pes.
Protilátky samozřejmě máme v plánu udělat. První kamarádka, jejíž fena měla reakci a tudíž už očkovat nebude. Já později nechám udělat taky. Jenže náš “výzkum” je jaksi na roky a s příliš malým vzorkem… 😃
tak neni to jen Vas pruzkum 😀 zkoumala jsem to taky 🙂
ockuju stene pred prezubenim - to povazuju za nejdulezitejsi. Pak preockuju po dvou letech jako booster - a koncim. A ne, protilatky nedelam a delat nebudu. Schema u tetanu a psu mi proste nedava smysl.
I mnohem vnimavejsim konim drzi tetanus mnohem dele, nez je ofiko ocko schema
My máme v očkováku 4 nálepky, fena narozená v září , první 12/2016 , druhou za měsíc 1/ 2017, třetí 3/2019, čtvrtá 3/2020…chodila pravidelně ke koním.
já si nedávno musela nechat udělat titr protilátek na očkování na žloutenku B, očko cca před 20 lety(3 dávky) protilátky přítomny jsou, přeočkovat se nemusím, tak asi i v dostatečné míře.