Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Kočička kašle a zvrací

Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 15.05.2024, 22:37:53 xxx.xxx.115.82
Fikovnice:

Jani, já bych teď počkala na ty názory vetek. Odberryho má zkušenost s mnoha nemocemi čičin, ale asi bych teď do toho nemíchala další postoj. Teda to je můj názor…😉


Já určitě zasahovat nebudu, protože jsem úplný laik a mám opravdu jen ty zkušenosti. Nerada bych nějakou radou kočičce více neublížila. Jediná rada je opravdu názor jiného/jiných veterinářů. 

Navíc ta moje zvířata ignorují léčbu a jedou si podle svého. Když jim má být hůř, je jim lépe a když by jim nic být nemělo, jsou na pokraji vyhynutí. Ještě jsem nepřišla na to, jakými zákony se řídí. 🤔😀

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 15.05.2024, 23:01:28 xxx.xxx.177.249
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 15.05.2024, 22:37:53

Já myslím, že i ty Vaše zkušenosti jsou VELMI cenné…👍

Teď uvidíme, co napíšou “naše” vetky.

Já jsem šťastná, že Bodlinka se vyjádřila k té aplikaci Lantusu á 48h. Myslím, že má pragmatický a správný postoj, že ne vždy je nutné každého pacienta a každou léčbu cpát do nějakých přesných škatulek. Jen kéž to Fidovi vydrží!!! Dnes mu inzulín aplikovala kamarádka, prý si mírně zanaříkal, ale ještě než do něj bodla. Už toho má prostě plné zuby a ví, co bude následovat. Já už před ním vždy stříkačku schovávám za zády…😟

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 15.05.2024, 23:03:09 xxx.xxx.177.249
Odberryho:

Já určitě zasahovat nebudu, protože jsem úplný laik a mám opravdu jen ty zkušenosti. Nerada bych nějakou radou kočičce více neublížila. Jediná rada je opravdu názor jiného/jiných veterinářů. 

Navíc ta moje zvířata ignorují léčbu a jedou si podle svého. Když jim má být hůř, je jim lépe a když by jim nic být nemělo, jsou na pokraji vyhynutí. Ještě jsem nepřišla na to, jakými zákony se řídí. 🤔😀


Jinak ono to tak v medicíně bývá. Člověk má něco nalajnováno, nebo třeba i dobře nastudováno a realita je pak úplně jiná, no…

Já jsem ráda, že vyšel můj tip, že Váš kočičák nakonec bude bez inzulínu!💐

Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 16.05.2024, 12:07:01 xxx.xxx.114.88
Fikovnice:

Jinak ono to tak v medicíně bývá. Člověk má něco nalajnováno, nebo třeba i dobře nastudováno a realita je pak úplně jiná, no…

Já jsem ráda, že vyšel můj tip, že Váš kočičák nakonec bude bez inzulínu!💐


Teď vypadá (až na to plešatění) úplně v pohodě. Sice se granulí nedotkl už týdny, ale na mokrém mu nic nechybí. Divím se, že začal odmítat i maso. A teď dva dny po sobě má i ukázkové bobky. A přitom jsme se obloukem vrátili k tomu, co mu předtím ubližovalo. 

A v určitém úhlu je  téměř k nerozeznání od druhého zdravého kocoura 🤣 

Obrázek
kocoura219
kocoura219 (140 příspěvků) 16.05.2024, 12:41:12 xxx.xxx.108.252
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 16.05.2024, 12:07:01

Četla jsem váš příspěvek jen tak narychlo a zprvu jsem se trochu bála rozkliknout tu fotku, protože jsem si myslela, že jste vyfotila ty bobky pro porovnání s tím zdravým kocourem 🤣🤣🤣 ať se kočičákovi daří 🙂 

kometa
kometa (5480 příspěvků) 16.05.2024, 15:41:23 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aneta120 z 13.05.2024, 12:59:37

i tak moc děkuji za snahu.

Dvorní vetka má momentálně napilno, ale něco jsem z ní přece jenom vytáhla.

1) Ona jakákoliv diagnostika může být problém. Tady v tomto případě by ještě doporučila endoskopii nebo jako poslední možnost probatorní laparotomii - tzn. kočka se uspí, otevře se jí břicho a pan doktor kouká. Případně rovnou odoperuje, když najde něco nepatřičného. Pokud to jde.

Pro ilustraci - jejímu švagrovi už třikrát prasklo střevo. A doktoři ani po třech ! letech neví, proč tomu tak je. Vědí, co to není a už jim došly diagnózy.

2) Blinkající kočky se v ordinaci naučili ignorovat - jako, ne že by nevyšetřili a nezaléčili, ale říkala - jestli kočka pořád žere a nehubne, tak je to dobré. Pokud by vás to hodně trápilo, můžete koupit protiblinkací tablety. Já je kocourovi dávám taky, když má “své dny”. Tam je to vedlejší příznak selhávajících ledvin.

Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 16.05.2024, 21:49:01 xxx.xxx.115.82
kocoura219:

Četla jsem váš příspěvek jen tak narychlo a zprvu jsem se trochu bála rozkliknout tu fotku, protože jsem si myslela, že jste vyfotila ty bobky pro porovnání s tím zdravým kocourem 🤣🤣🤣 ať se kočičákovi daří 🙂 


Ani netušíte, jak jste mi teď zlepšila den 🤣

Ale chápu Vaše obavy 😁 Díky moc, kočičákovi vyřídím . Dnes jsem si z něho sedla na zadek. Překvapil mě z pelechu pod stropem, kde byl naposledy v lednu. A pak mi jen tak z radosti zaútočil na lýtko. Už jsem zapomněla, jakými lumpárnami oplýval a musím říct, že dnes jsem si to odpoledne s ním opravdu užila. Došlo mi, jak moc mi chyběla ta jeho energie. ❤️

Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 16.05.2024, 22:04:32 xxx.xxx.115.82
Fikovnice:

“jen tak z radosti zaútočil na lýtko…”

🤣😄


No no! 🤣 Však Vy nejlépe víte, jak  je potěšující, když začnou dělat věci, které Vás dřív štvaly, ale teď víte, že jim je konečně zase dobře 🙈

Aneta120
Aneta120 (3 příspěvků) 17.05.2024, 09:35:26 xxx.xxx.57.136

Děkuji Vám! Jak tu Odberryho píše, také si mi zdá, že si kočička prostě dělá, co chce a jak to zvracení přišlo, tak zase odešlo a zřejmě se nikdy nedozvím, čím to vlastně bylo. máme za sebou týden bez zvracení (klepu). Zvážila jsem i možnost, že ji granulky prostě nechutnaly😁 Někdo se tu ptal, jaké granule dáváme - iams s příchutí ryby. Jedla je jako kotě a mohla se po nich utlouct. A opravdu to tak je stále. Je vidět diametrální rozdíl mezitím, jak jedla předtím a jak jí teď. I je kouše, předešlé granulky polykala celé. Ucho se také lepší. Zatím nedáváme kapsičky, tak uvidíme, chtěla bych ještě počkat týden a pak ji dát.
Kdyby se problém objevil znovu, nad dalšími testy váhat nebudu. 

Obrázek
Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 17.05.2024, 14:00:23 xxx.xxx.115.82
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aneta120 z 17.05.2024, 09:35:26

To je Šmudlinka 😻 

Někdy výrobce změní recepturu nebo dodavatele vstupních surovin a problémy jsou na světě hned. Stalo se mi, že byl zřejmě pytel blbě uskladněn, nebo byla špatná šarže  a zvraceli po něm všichni tři kocouři, byť vůně a ochota je jíst byla pořád stejná. Jenže když to dělají všichni a hned po načnutí nového balení, tak je příčina jasná.

Nebo naopak k dříve preferovanému se najednou jeden neměl (nejstarší obvykle sešrotoval vždy vše). 

Snad se vám potíže už nevrátí. Kočky jsou obecně dost záhadná stvoření, co jsou schopné umřít i kvůli rýmě 🙈

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 21.05.2024, 12:23:55 xxx.xxx.61.163

Jen bych chtěla napsat, že stále čekám na odpověď, která mi byla přislíbena jako brzká.😕 Abych mohla Anetě napsat názor té mé kolegyně mám na mysli.

Aneta120
Aneta120 (3 příspěvků) 22.05.2024, 09:52:01 xxx.xxx.57.136
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 21.05.2024, 12:23:55

Děkuji🙂 já hlásím, že se zvracení objevilo pouze jednou - asi před 3 dny. Zřejmě hltala - doufám. 

Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 22.05.2024, 09:56:58 xxx.xxx.36.4
Aneta120:

Děkuji🙂 já hlásím, že se zvracení objevilo pouze jednou - asi před 3 dny. Zřejmě hltala - doufám. 


Když to není pravidelně…

V sobotu jsem po příjezdu domů na rohožce před jejich záchodem objevila neuvěřitelné množství vyzvraceného. Jen odhaduji, který z nich to byl. Pozoruji a všichni ok. Netuším, co mu nesedlo, nebyla tam ani tráva, ani chlupy, prostě celá porce konzervy….dle konzistence Recovery (takže asi nejstarší….ten ji baští snad jako jediný) a ta je hladká…nic, co by dráždilo. 🤷

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 22.05.2024, 10:46:51 xxx.xxx.86.38

Já se sem jen vprdnu s poznámkou. Konzervu recovery sme dostali na veterině, že kdyby už Vikťík nepapal nic, jde to jde protlacit stříkackou. Vikťík papá, takže jsem mu ji nabídnula do misky - ani omylem. Co je paštikoidní, naše kočky prostě nežerou. Ani jedna z těch 4, co jsme měli, máme.

Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 22.05.2024, 12:23:39 xxx.xxx.36.4
lesnizinka:

Já se sem jen vprdnu s poznámkou. Konzervu recovery sme dostali na veterině, že kdyby už Vikťík nepapal nic, jde to jde protlacit stříkackou. Vikťík papá, takže jsem mu ji nabídnula do misky - ani omylem. Co je paštikoidní, naše kočky prostě nežerou. Ani jedna z těch 4, co jsme měli, máme.


Naši taky ne-e. Jen ten nejstarší tomu přišel na chuť, když jsem ho tím sondou krmila. Bylo to první, co pak začal sám uzobávat a doteď sní půl konzervy denně. Za což jsem ráda ze dvou důvodů…on toho zase tolik nesní a toto je výživné a taky jsem jich měla dost nakoupených, když jsem tím v jednu dobu cpala dva kocoury 😅

Nechápu, jak můžou psát, že je to kočkami nadšeně přijímáno. Klífa to nechtěl jíst ani když byl žravý na kortikoidech 🙃


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.