Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Vypadávání srsti - může to být po Leukeranu?

Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 02.09.2024, 14:10:52 xxx.xxx.234.90
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 02.09.2024, 13:59:32

Slyším to všude okolo, že jim kočičky méně jí. Bude to nejspíš tím teplem. My máme doma klimatizaci a udržujeme teplotu mezi 24-27 stupni. Když je puštěná, lvíček dostane kabátek. 

Hlídala jsem kamarádce kocourka u ní doma a to byl tedy občas oříšek do něho něco dostat. Má problémy s močovými cestami a je nutné zajistit, aby nějaké tekutiny měl. Jenže když je teplo, odmítal i polívky a drinky. Takže byly dny, kdy jsem tam byla i tři hodiny, než jsem ho dostatečně přesvědčila, že je to mňamka. 

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 02.09.2024, 14:59:32 xxx.xxx.32.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 02.09.2024, 14:10:52

Já si také říkám, že je to tím teplem… Navíc jsem vážně onemocněla já a Fido to bohužel začal “přijímat” ode mě. Když mi bylo nejhůř, dokonce zalejzal za nábytek…😢

bambule
bambule (512 příspěvků) 02.09.2024, 17:06:47 xxx.xxx.74.166

Bohužel já nemůžu napsat nic až tak pozitivního. Bambule během pár dnů oslepla, není slepá úplně, záleží na světelných podmínkách, ale tak z 60 % určitě. Proběhlo to celé během cca týdne. Hlavně ze začátku byla těžce nervózní a vystrašená. Teď se mi zdá víc klidná, uvolněná. Hledá si mě podle hlasu a zvuků. A protože na operaci ani nepomyšlím začínám ji učit nové povely, aby mohla nějak v klidu fungovat. Takže Pozor! znamená postupuj pomalu vpřed před tebou je překážka, Stůj!je prostě musíš na centimetrů zastavit apod. Naštěstí je učenlivá a za kousek sušeného králičího masa jde učení jako po másle. Naše klinika před dvěma měsíci zavřela, takže jsme momentálně bez endokrinologa. I když mám soukromý kontakt na předešlou doktorku takže konzultace budou snad probíhat s ní. No uvidíme co přinese čas. Jinak u nás je neskutečné horko, nepršelo už tak víc jak 14 dní. Všechno je úplně vyprahlé a vyschlé. Zahrádku musím zalévat vodou z řádu, protože už není voda ani ve studni ☹️. 

Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 02.09.2024, 18:03:13 xxx.xxx.115.4
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 02.09.2024, 17:06:47

Kolik je Bambulí let? Může to souviset s cukrovkou? Hlavní je doma nic neměnit. Měli jsme slepou kočičku a ta chodila, jak kdyby jí nic nebylo. Ale stačily pohozené papuče, postavená taška s nákupem a jak do toho vrazila, zase byla pár dní dost opatrná. 

bambule
bambule (512 příspěvků) 02.09.2024, 18:36:25 xxx.xxx.74.166

No protože ji máme z útulku tak předpokládám že nemá víc jak 5 - 6 let. Počítám s tím, že je to důsledek cukrovky. My jsme docela zvyklý, předešlý pes oslepl cca 3 roky před svou smrtí, takže víme co nás čeká a právě proto z toho nemám strach. Zvířata to prostě vnímají jinak, náš předešlý pes se v klidu pohyboval i v terénu. Vodítko byla pupeční šňůra, kterou jsem mu vlastně pomáhala zvládat nástrahy procházek. A to ještě ke všemu i ohluchl, ale i přes to by to na něm nikdo neznalý nepoznal. Jen mě mrzí, že si to Bambule vyžírá všechno. Od útulku, cukrovky, slepoty….

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 02.09.2024, 18:59:46 xxx.xxx.32.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 02.09.2024, 18:36:25

Víte, já na Fidovi také pozoruji změny. Tu plantigrádní chůzi…ne nějak strašidelnou, ale v náznacích ano. On vlastně kopíruje i všechny moje nemoci. 

LucieS
LucieS (55 příspěvků) 03.09.2024, 00:14:19 xxx.xxx.146.181

Všechny Vás zdravím,  Odberryho to je opravdu krásný lvíček 😊, pěkné hodnoty, tak to je fajn, že se to srovnalo.  U kocoura jsme museli snížit ProZinc, předposlední měření měl mmol/l 2,3, dnes lehce nad 5. Taky mi trošku zlobí s jídlem, spíš mi přijde, že mu teď nejedou ty jeho granule, když ho ošulím a přihodím pár normál granulek tak se nají, váha stejná. Taky uvažuji nad změnou granulí, ale bojím se, aby ho to nerozhodilo a taky nezačal průjmovat. No ale co začal dělat, že pravidelně, každé ráno před pátou chodí a vyřvává. Trošku na zabití. S Nýškou jedu na krev zítra, nebo pozítří, tak mám trošku lufta, ale krásně baští, spokojená, tak snad tam bude zlepšení. Fíkovnice, nám se ta chůze zlepšila, opravdu velké šmatlání bylo při těch vysokých hodnotách. Nemůžou ho bolet klouby? A vaše zdravíčko není lepší? U psa se mi vrátil zánět v pacce, tak řešíme ještě tohle, plus se mu udělal na polštářku nějaký mozol. Bambule s tou slepotou mě to mrzí. Mému psu začíná zákal, předchozí pes mi začal slepnout kolem třetího roku a pak byl úplně, tak se toho taky bojím. 

Ella (neregistrovaný) 03.09.2024, 08:04:19 xxx.xxx.121.118

Jestli vám do toho můžu vstoupit s nevyžádano u radou; moje cukrovkářská kokra taky oslepla, experimentovali jsme s jejím vetem s ciklosporinovými kapkami a až do smrti ( v 15ti) viděla jak rys. Tehdy jsme je museli nechat míchat a byl to dost pokus omyl, ale teď jsou k dispozici komerční, ty jsou cenově neúnosně, nebo je dělá v Praze laboratoř pro veterinární užití. Nevyléčí vśechno, ale kde je problém v imunitě, tam je výrazné zlepšení .

Obrázek Obrázek
Ella (neregistrovaný) 03.09.2024, 08:26:43 xxx.xxx.121.118

P.S. Teď mě napadlo, že to vypadá jako reklama, to proboha ne. Kapky jsem vyfotila, protože je kapu své současné kokře a tudíž je mám doma. Jinak pokud je někdo potřebuje, musí je objednat veterinář

bambule
bambule (512 příspěvků) 03.09.2024, 13:39:39 xxx.xxx.234.116
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ella z 03.09.2024, 08:04:19

Myslela jsem že se používají hlavně na panus a ne na šedý zákal způsobeny diabetem. Ale možná se pletu, počkám až se tu objeví Fikovnice. 

Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 03.09.2024, 15:58:31 xxx.xxx.115.4
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ella z 03.09.2024, 08:04:19

Vypadá to dobře. Teď ještě, aby to šlo použít. 

Já tedy musím říct, že jak jsem jednu dobu byla přesvědčená, že náš kočičí senior už je hluchý jak pařez, tak teď už delší dobu pozoruji pravý opak. Možná byl jen unavený reagovat? 🤷 

Kupodivu ani oči nemá tak zastřené. Vidí řekla bych skvěle. Miluje chytání stínů 😅

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 03.09.2024, 16:35:01 xxx.xxx.32.0
bambule:

Myslela jsem že se používají hlavně na panus a ne na šedý zákal způsobeny diabetem. Ale možná se pletu, počkám až se tu objeví Fikovnice. 


Bambule, já bych Vám ráda zodpověděla Váš dotaz. Ale já znám cyklosporin jako imunosupresivum používané např. u autoimunit. Takže jsem informací od Elly byla trochu zaskočená. Chcete, abych na to koukla nějak víc? Formou SZ…? Prostě, kdybyste chtěla, napište… A samozřejmě držím(e) Bambuli všechny pěsti a tlapky!!!

Edit: Ve vet medicíně je cyklosporin užíván pro syndrom suchého oka u psů…to jsem zjistila pro tuto chvíli.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 03.09.2024, 16:39:05 xxx.xxx.32.0
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 03.09.2024, 00:14:19

Lucko, já myslím, že Fido má určitý stupeň polyneuropatie. Je prostě náznak té plantigrádní chůze (dá se najít např. řada videí na YT, ale Fido to má zatím mírně - asi to na něm poznám jen já) + si myslím, že s jiným našlapováním souvisí ta jeho klapavost drápů.

Vám také moc držím pěsti, ať se spraví aspoň to, co se spravit a zlepšit dá!

bambule
bambule (512 příspěvků) 03.09.2024, 17:32:56 xxx.xxx.74.166
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 03.09.2024, 16:35:01

Díky moc, ale nebude potřeba, už jsem mluvila s veterinářem ono to na šedý zákal určitě nebude. Spíš na ten panus a také syndrom suchého oka. Nebudu nijak experimentovat. Četla  jsem i diskuzi s oftalmologem a ten jasně říka, že šedý zákal = jediná léčba je operace. Já to nijak nehrotim, měla jsem předtím slepého psa a život s ním byl stejně skvělý jako kdyby viděl. Kdo ví jak dlouho tu se mnou bude ……

Ella (neregistrovaný) 03.09.2024, 17:36:18 xxx.xxx.121.161

No moje fena po rozjetí cukrovky v docela krátkém čase oslepla, ale nebyl to zákal čočky (na ten by asi ciklosporin nezabral), ale zákal rohovky. Měla úplně bílé oči. Já jsem ciklosporin brala na imunosupresi, takže když mi to vet navrhoval psovi na oči, tak jsem byla dost skeptická, ale tvrdil, že četl nějakou studií, kde to mělo úspěch. Už nevím co, je to víc, jak dvacet let. Ale zabralo to, až jsem byla překvapená. Oči se vyčistily a viděla normálně. Její dcera měla šedý zákal(čočky) neznámé etiologie a tam nebyl ciklosporin doporučen, byla úplně slepá a máma jí dělala vodiče. Já jsem tuhle zkušenost psala proto, aby byla možnost zkonzultovat i tohle s vetem, protože každý případ je jiný a pokud by to někomu pomohlo, tak škoda nezkusit 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.