Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Vypadávání srsti - může to být po Leukeranu?

LucieS
LucieS (55 příspěvků) 09.08.2024, 23:11:06 xxx.xxx.146.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 09.08.2024, 20:15:15

To je krásné. Ta moje měla krom štítky v Březnu vše v pořádku, v Červnu Crea 233, poslední krev v půli Července 230. Tak uvidím jak budou vypadat další výsledky.

LucieS
LucieS (55 příspěvků) 10.08.2024, 14:59:09 xxx.xxx.146.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 10.08.2024, 12:30:36

Ano, dieta a léky nasazeny hned. Má Apelku na tu štítku, Benakor, Famosan a dávám ještě Aminavast. Jí hrozně rozhodila ta ATB na močák, tak snad se jí to nevrátí, týden zpět kontrola moči o.k.. Snad se to chytlo také včas, i když vím, že je to individuální u těch hodnot kreatininu. Ale teď už jí je dobře, krásně baští dietu a nic na ní není znát.

Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 11.08.2024, 09:15:17 xxx.xxx.115.4

Jejda, to jsou zase děsivé zprávy 😕 

Sestřička z veteriny má kocoura, kterému ledviny selhávaly. Hodnoty měl děsivé a ani se nepočítalo, že by byla šance. Ale nějakým zázrakem se z toho dostal. V tuto chvíli má hodnoty zvýšené jen lehce už třetím rokem. Takže to nemusí hned znamenat konečnou. Držím palce, ať to přesně tak bude i u vás. 

Klífa je v tuhle chvíli v podstatě bez léčby. Jeli jsme na dovolenou, o zvířata se mi starala kamarádka a já ji zapomněla do instrukcí napsat Sporimun pro kocoura. Dávala mu preventivně jednou denně enterozoogel, aby nemusela řešit pohromu. Deset dní byl bez léčby, zjistila jsem to po příjezdu. Už jsem zpět nenasadila a “z venku” se nic nezměnilo. Nevím, co to dělá uvnitř. Dostává probiotika a občas pytlík enterozoogelu, když má zrovna řidší stolici. Někdy v září bych ho ráda vzala na ultrazvuk. 

Nejstarší se drží. Ač je při chuti, je dost hubený. Musela jsem mu oholit boky (pak strojek zdechl), protože se mu dredy spojily v úplný krunýř. Na fotce je ještě chlupatý (zrzek). Až přijde nový strojek a budu moci dílo dokončit, možná hodím foto 😃 Zatím se zdá, že ty osmnácté narozeniny na vánoce přeci jen oslaví, ač to jaro s krmením jícnovou sondou vypadalo, že je poslední. 

Nejmladší je naštěstí teď dlouhodobě v pohodě, tak snad to vydrží. 

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 11.08.2024, 14:48:19 xxx.xxx.32.108
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 11.08.2024, 09:15:17

Maiňáci!!!❤️

Odberryho, Elsa mi teď celkem pravidelně začala spávat na polštáři za hlavou. Když se na ni otočím, dost často dá svoji obrovitou packu mně někam doprostřed na obličej a tam ji má něžně položenou. Nevím, co to má znamenat, ale je to srandovní. Drží se mě všichni tři jak klíšťata (hl. teď v době mé nemoci), i když Fido asi nejmíň - ten je tak hodný, že se oproti těm dvěma upozaďuje.

Ale to Elsino dávání packy, víceméně na kdeco, je fakt síla. Hraju si třeba s Prostředním, který je hračička, Elsa pomalu přijde, já kocourovi něco cvrnkám. Ona se chvilku jako by bez zájmu dívá a pak hračku opět přikryje svojí obří packou a dělá jako by nic. Nehraje si, jen brání hrát si Prostřednímu.

Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 11.08.2024, 16:35:19 xxx.xxx.105.111

Jinak pro zajímavost jsem našla fotky z loňska, jak byl Klífa chlupatý a i po vyčesání prostě mraky světlých chlupů na něm zůstávalo a foto z dneška, kdy má srst kratší, je krásně vidět mramorování a černá je opravdu černá. Opravdu teď vypadá líp, než předchozích pět let. Nechápu to. 

Obrázek Obrázek Obrázek
Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 11.08.2024, 16:42:25 xxx.xxx.105.111
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.08.2024, 14:48:19

Klífa je taky hodně kontaktní. Když o mě není opřený, natáhne ke mně aspoň tu packu. Ale on byl úplný slaďoušek už odmalička. Pravdou je, že od doby, kdy jsem byla fakt hodně nemocná, ten kontakt hodně zintenzivnil. Když to dělal v době nemoci, říkala jsem si, že mi pomáhá s uzdravováním (ač jsem tři týdny skoro nevěděla o světě). Ale v podstatě už s tím nikdy nepřestal. Jen letos, jak utekl hrobníkovi z lopaty, začal hodně vyhledávat i manžela. Tomu většinou vyleze až na ramena nebo mu zalehne obličej 😃

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 11.08.2024, 16:49:19 xxx.xxx.32.108
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 11.08.2024, 16:42:25

Já jsem si jistá, že kočky jsou léčitelky. Teď jsem taky neměla banální onemocnění, a Elsa mi furt ležela v té hlavě, Kuky mě hypnotizoval ve dne v noci a Fido na mně ležel nalepenej. Ale že Elsa vždy plácne tu tlapu mně přímo doprostřed obličeje, to netuším, co má znamenat. Možná si mě nějak přivlastňuje nebo nevím. Je to srandovní…

LucieS
LucieS (55 příspěvků) 11.08.2024, 17:46:39 xxx.xxx.146.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 11.08.2024, 09:15:17

Odberryho moc Vám děkuju, každý takový případ mi dodává sílu, že to s tou mojí láskou taky zvládneme.  A věřím, že ty osmnácté narozeniny oslavíte s přehledem. Strojkem jsem kdysi 2x vzala kocoura ( Ragdoll), pěkně na lvíčka a jakej to byl fešák i ta srst mu pak dorostla kvalitnější. Kočinu Ragdollku taky jednou, ta má tu srst šílenou, tak jemňoučkou, že stačí, že si po vyčesání lehne a hned je zas zapuckaná, té to ale zůstalo. A kočky a nemoce, ta moje osudová, ta byla vždy jak na suchý zip, ale poznala u mého zdraví, že něco neštymuje a od té doby říkám, že i kdybych stála na hlavě, tak najde způsob, jak si na mě lehnout. 🙂. Vždy si říkám, o co vše přichází lidi co nepoznali, a nebo nemají rádi kočky.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (266 příspěvků) 11.08.2024, 17:51:38 xxx.xxx.92.110

Malinko odbočím, na podporu funkce ledvin Pronefru? Aminavast? Oboje? Budu to řešit   s naší veterinářkou, ale chtěla  bych i nějaký  doplněk tak trochu jako prevenci.

Děkuji za tipy 

Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 11.08.2024, 18:30:03 xxx.xxx.105.111
Dublinbarzoj:

Malinko odbočím, na podporu funkce ledvin Pronefru? Aminavast? Oboje? Budu to řešit   s naší veterinářkou, ale chtěla  bych i nějaký  doplněk tak trochu jako prevenci.

Děkuji za tipy 


Znám jen pronefru. Pokud se to netluče mezi sebou, klidně bych i kombinovala. Ale ledviny jsem zatím s žádným neřešila, takže zkušenost nemám. 

LucieS
LucieS (55 příspěvků) 11.08.2024, 19:18:24 xxx.xxx.146.181

Pronefra vyvazuje fosfor, pokud je v pořádku, tak se nedává. Pak je ještě vyvazovač fosforu Ipakitine, tu Pronefru ne každá kočka prý chuťově snese. Aminavast je  komplex aminokyselin, je to podpůrný doplněk stravy na podporu ledvin. Jako prevenci spíš ten Aminavast. Já kupuji psí, kapsli dělím na tři dávky. Záleží podle váhy.  Jinak ten ipakitine se nasype na jídlo, ten prý kočiny baští dobře.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 11.08.2024, 22:56:24 xxx.xxx.32.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 11.08.2024, 19:18:24

Mně bohužel kocourek na selhání ledvin umřel. Ale bylo to diagnostikováno pozdě. Takže my jsme dostali Ipakitine a pak jsem měla humánní přípravek - směs aminolyselin, samozřejmě mi teď vypadl název. Vím, že jsem to předepisovala, ale platila a stálo to tehdy snad 2000,- Kč. Bohužel jsme vybrali jen asi 2 tablety. Já to pak nabízela asi ještě na IF, dnes už je to expirované… Na jméno přípravku mám teď fakt okno.🤔

LucieS
LucieS (55 příspěvků) 11.08.2024, 23:40:55 xxx.xxx.146.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.08.2024, 22:56:24

To mě mrzí, bohužel už mám také zkušenosti, u těch předchozích to u nás bylo taky pozdě a mělo rychlý konec. Poslední byl mámin pes, bišonek a taky se nepovedlo ho udržet dlouho. Právě u kocoura když to začalo s tou cukrovkou, tak jsem s ním jela na vet s tím, že jsem byla přesvědčená, že to jsou ledviny, pro mě hrozný strašák po zkušenostech, cukrovka mě vůbec nenapadla, tak jsem byla šťastná za menší zlo.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 12.08.2024, 00:21:20 xxx.xxx.32.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 11.08.2024, 23:40:55

No, představte si, že u Fida, když diagnostikovali ten diabetes, tak našli i zvýšený ledvinný parametr SDMA…😢 Ale rozhodli se s tím nic nedělat. Kreatinin měl v normě. Navíc ty dvě nemoci - diabetes a CRI - jdou stran dietních požadavků proti sobě.

LucieS
LucieS (55 příspěvků) 12.08.2024, 00:39:53 xxx.xxx.146.181
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 12.08.2024, 00:21:20

No to mě taky nedávno napadlo, co by bylo, kdyby se to u kocoura sešlo ještě s ledvinama. Tak snad se mu ten kreatinin udrží i nadále v normě. No jsou to starosti teda.

Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 02.09.2024, 12:10:00 xxx.xxx.234.90
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 11.08.2024, 17:46:39

Jak to s vámi vypadá? Povedlo se srovnat ledvinové hodnoty? 

U nás zatím vše v pořádku. Stále bez léčby a průjem neměl už skoro měsíc. Vlastně od nasazení jiné řady purizon granulí. Dost přibral, musím mu trochu omezit porce, ale sporadické měření glukózy říká, že cukr ok. Včera měl 4,0.

Kočičí důchodce byl doholen. Byl to boj na život a na smrt, měla jsem strach, že při holení dostane infarkt, jak bojoval, ale bylo to nutné. Od té doby je to největší mazlíček, dokonce má mnohem větší chuť k jídlu. Tohle vědět, holila bych ho dávno 🤦

Myslím na vás všechny, dejte vědět, jak se aktuálně chlupatcům daří. 

Obrázek Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 02.09.2024, 13:59:32 xxx.xxx.32.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 02.09.2024, 12:10:00

Odberryho - Váš kocourek vypadá jak lvíček!!!😀👍

Jinak Fida také měřím náhodně. Zajímavé je, že u vás jsou hodnoty kolem 4, a Fido je skoro stabilní na hodnotách kolem 7. Ale jsem s tím spokojená. Jen teda teď míň jí a to mě fest znervózňuje.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.