Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Vypadávání srsti - může to být po Leukeranu?

bambule
bambule (510 příspěvků) 27.06.2024, 12:57:53 xxx.xxx.234.116

Já to prostě zařekla, jak nám to náramně funguje…. Bych si nejraději dala jednu mezi uši. V sobotu ráno “poblión”.  Bambule poblitá. No děs. Dostala jsem do ní stříkačkou  3x Tasectan ( ten pro deti s probiotiky). Náš “ domácí” veterinář na dovolené. Naštěstí v neděli ráno hlásil příjezd, takže otevřel ordinaci. Bambule dostala sérii injekcí, léky na uklidnění žaludku. V pondělí ve městě sono břicha, to naštěstí vyšlo dobře, nic v žaludku ani ve střevech. Bambule sice už neblila, byla ale hodně skleslá , nechtěla se ani moc hýbat a ke všemu jsem ji nemohla rozežrat, což u diabetiků rozhodně není dobré. Taky v pondělí nedostala inzulín, protože prostě nesežrala skoro nic.  Takže všechno rozmixovat a krmit pěkně stříkačkou do tlamičky. Včera opět kontrola, sice už byla lepší, ale stále bez chuti ke žrádlu, takže další série injekci a prášku. Naštěstí dnes ráno se madam rozhodla, že už ji krmení stříkačkou fakt nebaví a slupla misku králíka s batáty. Vařené maso si prý můžu strčit tam kde slunce nesvítí, ona chce syrové, ale to řešit nebudu hlavně, že se jí vrátila chuť si nacpat břicho. Tak snad ji to vydrží a já si z toho vezmu ponaučení, že přespříliš optimismu se nevyplácí 🙈

Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 27.06.2024, 17:13:51 xxx.xxx.115.4
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 27.06.2024, 12:57:53

Achjo ☹️ Hlavně, že už je lépe. Tyhle nežrací epizody jsou neuvěřitelně stresující. Tak snad jste zažehnali a už bude ok. Inzulín tedy dostala až po té, co začala sama papat? Jak vůbec řešíte v takové situaci dávkování? 

U nás také zakřiknuto. Klífa má cca každý druhý až třetí den průjem. Vůbec neumím vypozorovat proč. Jsem zpět na každodenní dávce Sporimunu, dávám probiotika, v mezidobí enterozoogel a i když jí pořád to samé ve stejné časy (analergenní granule plus Cosma konzervu. Už jsme vyřadili i toho Felixe), tak pevná stolice maximálně dva dny. Pak den průjem a opět pevná stolice. Vůbec se mi nechce na veterinu ze strachu, že snahou to vyřešit ho zase celého rozbijeme. 

bambule
bambule (510 příspěvků) 27.06.2024, 18:26:30 xxx.xxx.74.34
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 27.06.2024, 17:13:51

To je pořád něco, že? Když ráno nežere tak izulin nedám. Má ten 24 hodinový a když bych ji ho podala třeba v poledne tak příští den musím taky v poledne, což není úplně ideální, když jsme přes týden v práci. Takže ho nedostala vůbec. Poprvé od doby co má diagnostikovanou cukrovku. Naštěstí žrala i teď večer tak snad už je to na dobré cestě. A zhubla, za těch pět dní cca 300 g což je u pěti kilového psa docela šupa. 

S tím průjmem je to zvláštní. Člověk tak v podstatě ani nemá možnost vysledovat příčinu. O návštěvě veterin nebudu ani psát, protože je když začal doktor o tom, že by to mohli být ledviny v háji tak se mi udělalo úplně zle. 

kometa
kometa (5480 příspěvků) 27.06.2024, 19:09:24 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 27.06.2024, 18:26:30

že by to mohli být ledviny v háji tak se mi udělalo úplně zle.

I ty ledviny se dají řešit. Nemá smysl zavírat oči před problémy. Osobní zkušenost.

bambule
bambule (510 příspěvků) 27.06.2024, 19:33:44 xxx.xxx.74.34
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 27.06.2024, 19:09:24

Jasné, je lepší problémy řešit hned než je zbytečně odkládat. Naštěstí u nás se problém s ledvinami nepotvrdil. Jen člověk má pocit, že se proti němu spikl celý svět a že “ na posraného  i hajzlik spadne”. 

Odberryho
Odberryho (331 příspěvků) 02.07.2024, 20:29:00 xxx.xxx.115.4

Moje paranoidní povaha ….

Přijde vám ta levá packa ok? 

Už jsem to řešila na vet, když rostl. Nestaví ji takhe vždycky…za chůze jsem si toho nevšimla. Poslední dobou to ale dělá čím dál častěji, že ji takhle zkroutí do boku když stojí nebo sedí. Tehdá mi řekli, že se mi to jen zdá, že je to optický klam z toho zbarvení. 

Nekulhá, nezdá se, že by ho to obtěžovalo. Řešit? Sledovat? 

Obrázek Obrázek
bambule
bambule (510 příspěvků) 03.07.2024, 08:42:35 xxx.xxx.98.238

Asi bych to jenom sledovala. Může to být jen zvykem. Znám to u sebe, v práci klonim hlavu na jednu stranu. Nákladním ji k levému rameni. Je to zlozvyk, sama si neuvědomuji, že to dělám. 

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 09.08.2024, 07:28:15 xxx.xxx.32.201

Odberryho, dlouho jste se neozvala… Jak to vypadá zdravotně s kočičákem? A to stejné Lucie…?

Co se týká Fida, napíšu to narovinu: V době mé nemoci, kdy mi bylo fakt hrozně zle a byl problém se jen otočit v posteli, jsem Fidovi nepíchala inzulín pravidelně. Dostal se mi na hodnoty kolem 9 (ne přes 10). A teď už jsme zase najeli na režim Lantusu á 48 hodin. Tak snad to zas bude OK. Klinické příznaky nemá (pu/pd), jen bylo hrozná jeho touha po nočním venčení, kdy jsem já toho nebyla schopná. 

biaca
biaca (695 příspěvků) 09.08.2024, 10:38:04 xxx.xxx.19.63

Jani pozitivní zpráva Kliminek je už v pořádku leukocyty jsou už v normě. Díky bohu

Měla jsem takový strach zvlášť když kocourek paní která tam se mnou vždy trávila čas to nepřežil. A to by 2 a půl roční 

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 09.08.2024, 17:39:40 xxx.xxx.32.201
biaca:

Jani pozitivní zpráva Kliminek je už v pořádku leukocyty jsou už v normě. Díky bohu

Měla jsem takový strach zvlášť když kocourek paní která tam se mnou vždy trávila čas to nepřežil. A to by 2 a půl roční 


👍❤️

LucieS
LucieS (55 příspěvků) 09.08.2024, 17:43:13 xxx.xxx.146.181

Fíkovnice, přeju hlavně zdravíčko. Aspoň, že se držel do těch deseti. U nás žádné dobré zprávy, je toho moc. Stran cukrovky kocoura se to drží dobře, spíš to teda bylo níž na hraně, dvakrát hypoglykemie. Ale, jeden den jsem přijela domu, kocour tlamku trošku od krve, no vyšla z toho zlámaná čelist, jařmový oblouk, nejspíš se po něm ohnal pes, ale nebyl pokousaný, z venčí ani škrábanec, tak jestli se po něm ohnal a kocour to někam naboural nevím. Tak hned operace, dvě možnosti buď sešroubovat a nebo zlomenou část vyndat. Vzhledem k věku a té cukrovce se šlo do vyndání. Kocour to zvládal lépe než já, ani nespal po narkóze, měkké nechtěl, tak hned louskal granule. Zvládl to vše skvěle. U té mé osudové co má štítku se zjistilo selhávání ledvin a aby toho nebylo všeho ještě málo, tak pesan byl na vyříznutí hrčky, co se mu udělala u kyčle a potvrdil se mastocytom. Tak nic moc pozitivního, nebo teda snažím se to brát tak, že kocour je v pořádku, žádné šrámy to na něm nezanechalo, u psa mastocytom druhého stupně, čisté okraje bez další nutné léčby. Ale mám strach o tu mojí milovanou, protože ty ledviny končí vždy stejně, jen jde o to kolik času se nám podaří urvat. Ona k tomu měla i zánět v moč.cestách, hrozně jí rozhodila ATB, přestala žrát, zhubla, bylo to fakt zlé, nucení krmení stříkačkou. Ale moc nám pomohl lék, který se podává na rozjedení u koček přávě při selhání ledvin, nebo i nechutenství při jiných onemocnění. Snad nebudete nikdo potřebovat, ale kdyby přece, tak je to Mirataz a maže se na ucho. 

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 09.08.2024, 17:54:09 xxx.xxx.32.201
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 09.08.2024, 17:43:13

Ježkovy voči, to je teda trápení!!! Moc Vám držím pěsti, ať se zvířátka aspoň drží, aspoň nějak přijatelně!

Jinak já se cítila už skoro OK, a někdy včera zase zvrat - je mi opět celkově blbě, a to užívám ATB už asi 8. den. 

Držte se!!!🍀

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 09.08.2024, 17:55:50 xxx.xxx.32.201
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 09.08.2024, 17:43:13

Jo a stran ledvin Kometa má kocoura s CRI, už snad dva roky se drží - na dietě a je OK! Takže to jde; je pravda, že je někdy potřeba i trochu toho štěstíčka, které Vám přeju!

LucieS
LucieS (55 příspěvků) 09.08.2024, 18:06:57 xxx.xxx.146.181

Fíkovnice moc Vám děkuju a přeju ať se to u Vás konečně obrátí k lepšímu a bude zas líp. Chápu, je to náročné, já se roky léčím s chron.bolestmi a teď se to vše sešlo, je to náročný. Tak jsme rozbití skoro všichni. Já doufám, že se to taky podaří nějak udržet, hodnoty nemá katastrofální, i když u každé je to individuální, dietu baští celkem s chutí, plus léky, tak snad tu ta moje milovaná vydrží co nejdéle. U těch předchozích to bylo s ledvinama vždy rychlé, tak doufám. Také se držte. 

kometa
kometa (5480 příspěvků) 09.08.2024, 20:15:15 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Jo a stran ledvin Kometa má kocoura s CRI, už snad dva roky se drží - na dietě a je OK! Takže to jde; je pravda, že je někdy potřeba i trochu toho štěstíčka, které Vám přeju!


Pět let. Ale podchytilo se včas.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.