Zajímalo by mne, jak moc je papoušek senegalský talentovaný naučit se mluvit. Informace jsou rozporuplné. Zatímco někdo ho doporučuje jako výborného mluvícího ptáka místo andulky, jiný tvrdí, že jeho nadání je podprůměrné. Máte s tímto druhem papouška zkušenost? Je učenlivější než andulka? Také mne zajímá, zda nemá řídší trus, jestli nějak více devastuje zařízení bytu aj. Díky.
S tím talentem je to tak, že prostě každý kus je jiný. Jeden se naučí XXX slov,vět a melodií a druhý třeba 1slovíčko a s tím nic neuděláte a navíc vše záleží jen na vás, na vaší trpělivosti a času. No a všeobecně je považován za top řečníka Žako. Top v řídkosti trusu je jednoznačne Lori. Senegálci jsou v pohodě a devastují jen jak jim to dovolíte, takže je nutná výchova, ale to je stejné pro každý druh a musí mít okusy větviček na kousání a je to i zábava a obsahují i vitamíny,enzymy, minerály,stopové prvky. S pozdravem Zappe
Děkuji. Hledáme společníka který nebude příliš velký ale zároveň aby byl inteligentní a naučil se i nějaké to slůvko. A tomu papoušek senegalský odpovídá zdá se nejlépe. S tím dřevem myslíte když bude mít dost čerstvých větvi že nábytku se netkne?
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 24.03.2024, 15:34:53
Senegalce musíte hlídat, máme samičku ručně dokrmenou, krásně ochočenou. Když jsme doma, tak je prakticky stále vypuštěna z klece. Jenom večer se jí do klece nechce. My na noc klec přikrýváme dekou, ráno za rozbřesku déle spí. Musíte hlídat mobily, dálkové ovládače, klávesnice notebooků, atd. Na okus větve, dokáže zlikvidovat i 5cm průměr, kdy má z měkkého dřeva v kleci bidlo, ale má zábavu, kterou potřebuje. Jinak větvičky z doporučených stromů. Naučí se pár slov a řadu zvuků. My jsme učili tak, že jsme jedno slovo dokola natočili na záznamník mobilu cca 10 minut a často pouštěli u klece. Krásně se naučí, mluví však jen, když se jí chce, kdy vyžaduje pozornost. Pokud slovo neopakujete, tak ho zapomene. Doporučuji krátké jednoduché jméno, my máme Emu a krásně říká Emička. Dokáže i nepříjemně křičet, to má někdy období několika dní. Ráno se probudí, v lepším případě začne mluvit, v tom horší křičet, než vstanete a jdete za ní se pozdravit a pěkně podrbat. Pozná, když se chystáme na odchod z domů, to taky řve. Oblíbí si někoho z rodiny, kterého také volá, když není v její místnosti. Koho si oblíbí, toho si vybere sám, to neovlivníte. Dokáže i pěkně klovnout do krve, někdy doslova nečekaně. Vyžaduje drbání. Běžně při domácích činnostech sedí na rameni, u televize sedí a spí také na rameni. Dokáže si lehnout na záda a čistit si drápky na nohou. Pozor na látkové hračky, rozklove a pojídá. Trus má podle stravy. Když si dá hrozno, tak vzápětí vylučuje téměř vodu. Jinak skoro, říkám skoro, bobíky. Po ránu první trus opravdu lejno, nepouštět dříve z klece. My ji máme naučenou, že na sedačku se vykálí jen minimálně, chodí na hranu sedačky a pěkně na plovoucí podlahu, která se dá jednoduše utřít. Za odměnu pochvala a opravdu malý kousek piškotu nejlépe namočený ve vodě. V misce vodu tak, aby se mohla koupat, mají to rádi, dokážou se zmáchat a všude potopa. Pravidelně při sprchování sedí na sprchovém koutě a sleduje. Najde si v bytě oblíbená místa na sezení, dobře ví, kam nesmí, ale zkouší to. Většinou jsou to místa výše, než vaše výška, aby byli nad vámi. Nezapomeňte každý den ovoce nebo zeleninu, třeba jen kousek jablka nebo mrkve. Někdy co nemá zprvu ráda, tak potom miluje. Vygooglit co nesmějí, např. avokádo. Je spousta článků o chovu. Papoušek je odpovědnost na řadu let, je citově vázaný a potřebuje pozornost. Ale je to člen rodiny !!!