- Příspěvek #191205
- Nahlásit
Děkuji, nicméně myslíte si že by se dokázaly prokousat třeba 1 m širokým starším živým plotem kde jsou i už silné haluze?
Ja má být vysoká ohrada pro ovce? Je možné k ohrazení pastviny použít živý plot, z nějakých keřů, které ovce nežerou?
3m nahoru,metr pod zem
Máme ovčí pletivo, https://e-pletivo.cz/ovci-uzlikove-pletivo-120cm/ keře jsou vyloučené, ovce sežerou vše.
Děkuji, nicméně myslíte si že by se dokázaly prokousat třeba 1 m širokým starším živým plotem kde jsou i už silné haluze?
Dokážou se protáhnout lecčíms, zrovna živý plot, kterým by po čase neprostoupily, si představit neumím. Budou na to mít čas, bude je zajímat, jak to vypadá na druhé straně.
Nejedlé keře jsou jen jedovaté, ty tam dát nemůžete a u ostatním nic nejedlého neexistuje. Některá plemena okusují míň, ale splehnout se na to nedá.
Tady je zajímavý článek o tradičních živých plotech používaných jako oplocení pro zvířata: https://equichannel.cz/clanky/ustajeni-a-pece-o-kone-1300876743/hedgelaying-nesmrtelne-pokladane-zive-ploty
Tím by ovce projít nemusela. Otázka zní jak dlouho to poroste a jak moc nepřekonatelné by to bylo pro predátory. V zemích, kde se to používá, vlka pár století nikdo neviděl jinde než v Zoo.
Keřů na živé ploty je spousta, a to jehličnatých i listnatých. Nenáročný a rychle rostoucí je ptačí zob - ligustrum (ptejte se v zahradnictví na stálezelený), trnitá a na podzim žlutými či červenými bobulemi okrasná a ptactvu užitečná je hlohyně - pyracantha. Oba keře dorostou přes 2 m. V zahradnictví vám jistě doporučí 5 dalších. Já sám jsem dal přednost lískám. Pokud je nebudete prořezávat, dorostou i 5m. Jsou, pravda, trochu dražší, zato vám dají lískové oříšky.