Únor jsme měli značně netypický, spousta teplotních rekordů, začátek března není o moc lepší, kočičky kvetou ostošest a pupeny na ovocnáčích se nalévají, to bude zase stát za to. Tak hurá do března, snad zamrzne co nejdřív.
Březen - za kamna vlezem. Panská láska, ženská chuť a březnové počasí není stálé. V březnu vítr břízy fouká. V březnu vítr, v dubnu déšť - pak jistě úrodný rok jest. Březnové slunce má krátké ruce. Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát. Studený marec, mokrý máj - bude humno jako ráj. Jestli březen kožich stáhl, duben rád by po něm sáhl. Sníh v březnu škodí osení i vinné révě. Adventní sníh dočká-li marcového, nebudeš jídat, sedláčku, chleba režného. Březnový sníh zaorati jest, jako když pohnojí. Březnového prachu za dukát lot. V březnu prach co zlato a stříbro, ale sníh bývá pro osení jed. V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato. V březnu prach - jistý hrách. Březen bez vody - duben bez trávy. Suchý březen, studený duben, mokrý máj - bude v stodole ráj. Březen suchý, duben mokrý a květen větrný pytle obilím a sudy vínem naplní. Mokrý březen od rolníků nenáviděn. Na déšť březnový následuje požehnání boží. Mnoho dešťů březnových - hubené léto. Jak prší v březnu, tak také v červnu. Hřmí-li v březnu, tak také v červnu. Kolik mlh v březnu k nebi stoupá, tolik bude ještě mrazů po velikonocích. Mlha v březnu znamená za 100 dní bouřku. Březnové mlhy - za 100 dní déšť. Kolik březnových mlh, tolik lijavců v roce. Suchý březen, mokrý máj, bude humno jako ráj.
Já z nich mám hroznou radost, jak v zimě přepeřily, tak jsou jako holubice 🙂 A jedna už má špinavý kostřec od podlézání pod brankou, čuně jedno nemytý… Tak už jsem jí vynadala, že mi kazí reprezentaci.
Předevčírem a předpředevčírem hnědka nenesla, tak jsem začala lustrovat, jestli někde nezanáší, a včera v příslušné kukani jedno obří hnědé vejce, chudinka hodná 🙂
u nás vrže všechno už od začátku února - jak se oteplilo. Hrozný zvířata. Jim furt řikám, že ještě bude mráz, kam se ptáku, kam schováš, ale jim je to jedno!
Odpověď na příspěvek uživatele Landelka z 05.03.2024, 08:18:18
Držím palce✊.. mně sedi už týden pižmovka Máňa, má asi +-23 vajec…když se šla vyvenčit, prosvitila jsem jí namátkou 5vajec a jsou oplodněná 👍😀…tak uvidíme příště…
Ahoj přátelé chovatelé. Nemám moderní líheň, stará zakoupená tenkrát za 2200 Kč. Na 20 vajec ale reálně se jich vleze klidně 25. Výhřev zajišťují 2 žárovky 25 W. Úspěchy v ní mám ale dobré.
Ahoj přátelé chovatelé. Nemám moderní líheň, stará zakoupená tenkrát za 2200 Kč. Na 20 vajec ale reálně se jich vleze klidně 25. Výhřev zajišťují 2 žárovky 25 W. Úspěchy v ní mám ale dobré.
Já si všimla hned, ale bylo mi ženantní na to upozorňovat. Ono to není o pravopise, že. Já byla ráda, že se březnová teplákovka založila. 🙂 Chcíply mi jahody, co jsem zkoušela přezimovat na balkoně. Nevadí, aspoň mám místo na bylinky. Vysela jsem lichořeřišnici, řeřichu, bazalku, kadeřavou petrželku, pažitku a kopr, než vyklíčí, budou doma, pak půjdou na balkon a v případě nutnosti budu květináče nosit domů. Je to asi minuta práce.
Varaxi, vaše aktivita je vždy dechberoucí, závidím 🙂 Lichořeřišnici bych měla také zasít, protože máti ji jako vždy vyseje v květnu a bude se divit, že to pokvete až v červenci… Také jsem mámě loni zrušila její jahodový děszáhonek v mém bramborovém políčku, nyní budou pěkně po celé ploše brambory. A jahody jsem jí přehodila (nechce se mi říkat "přesadila, protože to není pravda, jen jsem tam ty drny naskládala) do zvýšeného záhonu. Tak jsem zvědavá, zda si s tím letos bude něco dělat. Nebude 😀 Já mám svoje jahody ve svém zvýšeném záhoně pěkně v geotextilii, aby mi tam nerostla buřeň, tak jsem zvědavá, jak se letos, druhý rok od přesazení, otelí. Měla bych je před další sezonou zase přesadit? Někdo říká, že by se mělo co dva roky…
Jo a pažitka mi krásně přežila zimu, z čehož mám upřímnou radost 🙂 Už je 10 cm ze země!