Rusko, tam je možné vše, já jsem byl na moskevské ptačí burze jen jednou v 1999 a viděl jsem na vlastní oči poprvé a naposled krotkého guldinga, cena 4tis. USD / dolar byl v té době kolem 40kč/. Další zajímavost pro mne byly nabízené mládata želv sloních, asi 25 cm.
Zdravím, hodně mladých ptáků, lidí taky pěkná návštěvnost, ale oproti minulé burze se mě ta včerejší zdála trochu slabší, ale celkem spokojemost. Velmi se mě líbili číňani a barnardi límcoví velcí i drobotina nebyla špatná např. snovači.
Zdravím, tak mé oči zasvítily, když jsem uviděl skupinu loriů (převážne mnohobarví v ruzných poddruzích) jsou to tak nádherní ptáci, až člověk přestane vnímat okolí, snad se jednou podaří založit chov těchto překrásných a hravých papoušků, jen to udržování hygieny, tak jsem se nechal trochu unést a odbočil od tématu. Jinak myslím že burza byla vydařená, pokud chtěl někdo něco z austrálie, tak bylo z čeho vybírat, zvlášť mě zaujala celkme početná nabídka papoušků královských, ale i u Alexandrů velkých bylo z čeho vybírat a kvalita ve většině případů byla dobrá, ale hrubý nedostatek aymar a papoušíčků, toť můj postřeh. Ale ti loriové...
Napočítal jsem 7 párů tarant, oppět prodávající ze Slovenska , tentokrát měl 4 páry, znichž jeden byl vynikající. U jednoho samostatně prodávaného páru mě zaujal samec, který měl červená pírka na lících. Ceny za pár byly od 4500Kč výše. Agap. cana jsem zahlédl jen tři samce, lilianae nebyly tentokrát nabízeni žádní.
Nakladatelství DONA bylo zastoupeno sl. Doležalovou a byla nabízena mimo jiné knižní novinka z jejich nakladatelství - Černí kakaduové - v přírodě i lidské péči /kolektiv autorů z Austrálie a Jihoafrické rep./ Opět vynikající kniha, jako dosud všechny knihy s papouščí tématikou, vydané v tomto nakladatelství.Samozřejmě jsem neodolal a již ji mám rozečtenou. Velký klad této publikace je, že autoři nepřepisují údaje od jiných, ale čerpají ze svých vlastních poznatků z chovu a jejich odchovů.