Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Naši adopťáci

Vahine
Vahine (749 příspěvků) 29.08.2024, 17:51:39 xxx.xxx.179.11
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 29.08.2024, 16:48:13

Ach jo, to prostě nikdy nepochopím, proč se lidi takhle chovají….ke zvířatům, k dětem a k jiným dospělým…

Plaka
Plaka (459 příspěvků) 29.08.2024, 19:09:05 xxx:xxx.1987:cd34
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 29.08.2024, 08:18:16

Chudák Vasil. ☹️ Zdravotní příčina je opravdu vyloučena?

Já se svým adopťákem pruhatým řeším trochu opačný problém. Vlastně už od štěněcího věku má naprosto neadekvátní reakce na vodu (když pršelo a měl se jít vyčurat, propadnul se jak do depky, klepatura a zalézal ke stěně domu), na předměty v ruce (koště, lux, arpalit, mobil, foťák, sklenička, cokoliv…), také jakákoliv manipulace s jeho tělem je šílenost. Čeho se bojí, z čeho nemá dobrý pocit, co ho bolí = koušu a útočím, bez rozmýšlení natvrdo. Klikr a pozitivno v jeho případě nemá moc smyslu, on vypne mozek a strachová agrese jak vyšitá. 
Brala jsem si ho jako cca 2měsíčního a je to 8 měsíců vlastně neustálého “boje”, být v pozoru, předcházet krizovým situacím, uklidňovat ho, usměrňovat ho. Myslela jsem, že měl třeba špatné zkušenosti ve vtiskávacím období, ale když ho vidělo pár zkušených lidí nedávno, prý to může být geneticky, epigenetika, vrozený vzorce chování. Je  klidně možný, že mu nikdo nemusel ublížit, prostě má tyhle střelenosti v sobě. Navíc je to už teď kus psa, huf, je to pro mě challenge, zlatej rtw.  No nic, jen povzdech v rámci Vasila, někdy se pejskům v hlavinkách dějou zvlástní věci a člověk to může jen těžko ovlivnit. 
Foto netvora níže.
 

Obrázek
efe
efe (1481 příspěvků) 29.08.2024, 19:30:37 xxx.xxx.64.15
»
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 29.08.2024, 19:09:05

No taky to máte veselé! Ale asi nám tyhle kousky nebyly poslány jen tak pro nic za nic. Máme se z nich poučit… asi?

hmn
hmn (1164 příspěvků) 29.08.2024, 20:12:40 xxx.xxx.252.195

“Klikr a pozitivno v jeho případě nemá moc smyslu, on vypne mozek a strachová agrese jak vyšitá.”

tomu úplně nerozumím
však psa netrénuji v okamžiku strachové agrese

Aluška (neregistrovaný) 29.08.2024, 20:32:55 xxx.xxx.168.20
Vahine:

Asi se lidožravce venku líp dýchá?? a do pelíšku by si venku nevlezla? Aby odspoda nevystydla, když tam dlouho leží a klouby, aby nebolely? Až budou chladnější noce a bude chtít být venku, tak bych ji dala určo ten pelíšek a pohodlný lehčí obleček, aby jí tam bylo fajn. To nám dělal předchozí bělouš, když už byl hodně marod, měl včudu plíce právě a taky byla taková horka tenkrát….


Má tam boudičku s vrstvou flísových dek, uteče do ní i když se blíží bouřka. Nebo leží u dveří na starým ručníku a když se k ránu ochladí, přijde do postele, zaleze celá pod peřinu a oblizuje mi ruku. Je to moje trubička troubovitá……

Plaka
Plaka (459 příspěvků) 29.08.2024, 20:37:34 xxx:xxx.1987:cd34
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 29.08.2024, 20:12:40

Však psa v okamžiku strachové agrese netrénuji. Trénuji v klidu a pohodě, když mu ovšem něco v hlavě blikne, vše vymazáno, zapomenuto, divý netvor hlodající v oka mžiku. Delete softwaru i hardwaru, nikdy jsem to u psa nezažila.

Plaka
Plaka (459 příspěvků) 29.08.2024, 20:40:39 xxx:xxx.1987:cd34
»
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 29.08.2024, 20:32:55

A kdyby se lidožravka odnesla domů na noc, protestovala by? Divný, že nechce jít dveřma, nezhoršily se jí třeba oči, zrak? 

Aluška (neregistrovaný) 29.08.2024, 20:53:33 xxx.xxx.168.20
Plaka:

A kdyby se lidožravka odnesla domů na noc, protestovala by? Divný, že nechce jít dveřma, nezhoršily se jí třeba oči, zrak? 


Vejít otevřenýma dveřma pro ní byl obrovskej problém už od příjezdu. Bohužel nikdo neví, co jí kdo udělal, kde byla, jak se k ní chovali. Našla se 25. října jak se choulí u hnojiště.  Musím jí nechat a ona pak po chvíli sama přijde nahoru. Občas ale mívá nálady, kdy zase nechce a i přede mnou se schová pod buky, abych jí nemohla vzít. Když jí odnesu nahoru, zase seběhne dolů a vyběhne ven. Musím jí nechat, až přijde sama. Kdybych dveře zavřela, bude u nich tak dlouho štěkat a kňučet, až je zase otevřu a ona vyběhne. Od jara do podzimu mám celou noc pootevřený dveře do domu, aby se lidožravá madam mohla přijít vyspat domu, až sama usoudí. V zimě doma vydrží.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.