Aktuálně: 3 974 inzerátů203 772 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Naši adopťáci

Arosek
Arosek 18.07.2024, 09:07:01 xxx.xxx.130.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 17.07.2024, 12:16:59

On se Otik spatne popisuje, to se musi idelane zazit aby clovek pochopil 🙂

Jeden priklad z mnoha …

Prijeli jsme na akci, kde bylo asi deset fen a jeden jediny kluk, nas Otik. Jedna z fen harala, byla v nejlepsim.

Otik ihned po prijezdu pojal duvodne podezreni, ze “tady nekde je haravka” a jal se ji intenzivne hledat. Dotycna haravka zjistila, ze jediny potencialni zenich je nas Ota, takze se na nej nalepila a zacla ho svadet. Tocila mu prdku kolem hlavy, mavala na nej ocaskem az za uchem, oblemcavala mu tlamku, … proste delala vse mozne i nemozne aby si ji vsiml. 

A Ota ji vzdy zdvorile obesel s vyrazem “budem si hrat, ale az najdu tu haravku”. 

Takhle to provozovali dve hodiny. Obdivuju cubu za jeji vydrz, ja bych takovyhleho chlapa hnala 😀 Ale holt asi byla zoufala a vzala za vdek vsim no 😀

Po dvou hodinach bylo videt, ze Otik zaostril. Blik, cvak, nasel jsem ji! A zacalo druhe kolecko - Otik totiz v kontaktu se psy tuka. Do psu. I do fen. Do vsech. On se nikdy nemel sanci naucit normalni psi komunikaci - jako stene a mladej pes byl zavrenej a bez kontaktu a podnetu, jako starej uz to nikdy nedohnal. 

Takze to v praxi vypadalo nasledovne - cuba stala jak prikovana, ocas za uchem a drzela. A Oticek stal kolmo k jejimu boku a v pravidelnych dvouvterinovych intervalech zapruzil na prednich nohach a ve vyhopsnuti do feny nezne tuknul cumakem, nekam do oblasti zeber. 

Po dalsi pulhodine to uz vzdala i miminchtiva cuba a sla se s naprosto zhnusenym vyrazem uklidit pod keriky, aby se z toho zklamani vyspala. No a Otik ztratil objekt ze zorneho pole, tak zas zacal hledat, kde ze ta haravka je …

On je proste jinej. Ale stejne ho milujeme 🙂

Zrzavci
Zrzavci 18.07.2024, 09:10:45 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 18.07.2024, 09:07:01

Ne! nenenenenene!!😂 Ešče, že jsem tu dneska sama úplně jako a můžu plakat hlasem! 

hmn
hmn 18.07.2024, 11:42:44 xxx.xxx.43.233
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 18.07.2024, 09:24:21

Fiono, ten odkaz si určitě své téma zaslouží 👍

megi-the-pes
megi-the-pes 18.07.2024, 15:16:34 xxx.xxx.124.238

Hmm, jsem tam zkusmo otevřela něco, zajímavé zrovna. Černý ovčák, fena Gobbi Majorův Háj. Co o psu říkal útulek a co říká teď ta paní, co dala inz. 

Těch pastevců tam. 

Achjo. 

Sardullah
Sardullah 18.07.2024, 16:13:30 xxx.xxx.189.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 18.07.2024, 09:07:01

Teda…tak teď jsem se zasmála tak, až mi tečou slzy..😂😂🤣

Myslela jsem, že mistr světa v kategorii “trdlo makový” byl náš Jack, ale koukám, že by asi skončil na druhém místě🤭

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj 18.07.2024, 21:22:01 xxx.xxx.153.219

Jeden z našich bráchů barzojíků je vlastně taky autista. Je to zvláštní, stejná genetika, stejná péče a stejně ti dva malí princové jsou jak oheň a voda. 

Ale zpět k autistovi. Říkám mu superštěk ( a pak, že chrti neštěkají). Je obrovský, asi největší barzoj , ale povaha ta výše zmiňovaná motýlková. Jít s ním na výstavu jako s bráchou? Ježíš, vždyť by na něj koukali a nedej bože šahali, to nemůžu myslet vážně. Reflexní oblouk? Dlouhý jak duha, ale superštěk, když už něco pochopí je velmi urputný, sedne, postaví ušiska na ovčouna a začne baf, ( a baf od psa s jeho hrudníkem je fakt slyšet půl kilometru). Když není požadovaná reakce pokračuje baf, baf, krásně co 5vteřin jeden baf do splnění požadavků. Ještě, že bydlíme na samotě, reflexní oblouk občas dosepne i třeba o půl čtvrté ráno 🤣. Někdy svým baf už se.. i bráchu, včera ho za to kousl do ocasu. No superštěk se mezi 5 vteřinovými bafy stihl divit a přeměřoval ocas, jestli je celý, my to vzdali po půl hodině a šli všichni ven - miláček se totiž zapomněl vykadit. 

Autistovi záchvaty lovení sama sebe - leží a odpočívá, najednou si vzpomene, že něco uloví, kočky nesmí, brácha se nedá, tak loví sebe, vleže. Začne sebou mlátit, hrabat, chňape do sebe i do vzduchu, velký vrčení, kvičení. Že začátku jsem si myslela, že mu něco je🙈.  Ale zas baví ho to. Pokračovat by se dalo donekonečna, miluju ho, bráchu samozřejmě taky, ale ti jiní jsou prostě nezapomenutelní.

Sardullah
Sardullah 18.07.2024, 23:01:26 xxx.xxx.221.216
hmn:

"Povetsinou ale dusevne pritomen nebyva. Takze zije ve svete “jee motylek, jeee kyticka, jeeee lidi, jeeeeee ta pani hulaka na nejakyho Otika - musim ho najit a jit se skamaradit”

kurňa, to jsem netušila, že Moja je autistka…..😄😎


Moje Gina by na první pohled mohla zapadnout taktéž do kategorie autista…ale tak už jí znám nějaký ten rok a vím, že ona autista není, že na mě jen venku hází bobek (teda doma taky, ale tam mám povětšinou v ruce pádný argument…plátek sýru, který ale bohužel venku nefunguje), chce mít volnou zábavu a defakto jediný, co “vykonává” je, že když zatáhne na vodítku, tak ho povolí…a může za to panička, neboť ta se zastaví, aby vytáhla mobil a vyblejskla mě, aby teda dala taky nějakou fotku do rubriky “jak se vám dnes venčí”…tak teda povolím vodítko a když to trvá déle, tak přijdu k paničce…a to už má mobila v ruce a říká mi "Ginuško běž hopí hopí, ať ti můžu udělat fotečku a pak prejže rejže, že já jsem autista…nee, jen panička je blázen a neví, co chce….takže když to shrnu Gina není autista, ani mě neignoruje, jen na mě prostě se.re, jo to pak bouchám hlavou o zeď při radách typu: musíte psa navázat na sebe, jo díky, už jsem navázala…Ginuš chodí na šňůře. Takže Gina nemá žádný reflexní oblouk…to člověk nemůže říct SEDNI a počítat jednadvacet, dvaadvacet, třiadvacet…kurňa, teď by si ta čuba měla už dřepnout…teď už by jí mělo v hlavince docvaknout, co po ní chci…nedocvakne, protože se tím vůbec ani nezačala zabývat…takže v tomto případě reflexní oblouk zařizuju já tím, že jí zatlačím rukou na záď. A co jako…hlavní je přeci výsledek a výsledek je ten, že fena dřepí, než napočítám do tří.

No a když se tady bavíme o reflexním oblouku…moc jsem se nasmála, když jsem koukala na pořad “kočka není pes”, tuším, že s bernardýnem, kdy RD majitelce vysvětloval, že je na psa moc hrr…že by po povelu měla tak 3 sekundy počkat, až proběhne reflexní oblouk…jako vážně? 3 sekundy? …jenom 3 sekundy?…když vzpomenu na berbera Jacka…dostal povel nebo nějakou instrukci…zamrznul (jako když něco chcete po počítači a začne se vám tam točit to pitomý kolečko a točí se tím dýl, čím víc na to spěcháte)…řekla bych, že vyslal požadavek do dlouhodobé paměti a když všechno proběhlo jak má, tak těch 5 sekund byl úspěch. Bohužel se často stalo, že při tom, jak čekal na zpětnou vazbu z té dlouhodobé paměti, tak spustil nějaký svůj podprográmek, jako když čekáte až vás přepojí na operátora a aby jste se při tom čekání nenudili, tak vám do sluchadla pouští nějakou melódii,  prostě se zamyslel nad nesmrtelností chrousta a pak se na mě nešťastně podíval “ty jsi něco chtěla, viď?…ale já zapomněl co”…no a pak to samozřejmě komplikovaly případy kdy kolem prolétla moucha, motýlek, lísteček, někde zatroubilo auto…no prostě dosaďte cokoliv…Jack přepnul na zírací popř. naslouchací režim a bylo vymalováno…resp. bylo nutné zadat požadavek znovu “haló pane, jste doma?? ťuk, ťuk” už je systém připraven? tady bych ocitovala z filmu Slunce, seno, erotika …"zmáčkni return a jeď dál"

Dodnes jsem opravdu ráda, že mě manžel přemluvil a že jsme si vzali i tohle věčný mimino, závisláčka, mamánečka, který byl často…jak jsme doma říkali…momentálně mentálně mimo. Úplně je mi špatně z toho, že by si ho pořídil nějaký člověk v domění, že je to NORMÁLNÍ pes.

No a pak tady máme mého berňušku Matýska…Matýsek je jiný kalibr…ten má reflexní oblouk snad nula sekund…ano Maťula ač molos, kde by se dala předpokládat delší odezva, reaguje teď hned. Bohužel ve své horlivosti u toho tolik nepřemýšlí a pokud není požadavek úplně jednoduchý jako SEDNI, LEHNI, tak než aby se zamyslel, co po něm chci, tak začne zkoušet všechno, co dobře umí…nejčastěji sedni a nebo dej pac a nebo letím k tobě a tady máš tlapajznu…ale, tam bohužel nastupuje komplikace a tou je moje dlouhý vedení a tak než stihnu zareagovat, mám drápanec na noze.

Když to tak vezmu kolem a kolem, tak jediný “normální” pes, kterého jsem kdy měla, byla moje ovčanda…můj první pes a pak nastupuje pleáda psích specialitek a já si teď říkám, že si vlastně neumím představit, že bych měla normálního psa…to by asi byla nuda.

efe
efe 19.07.2024, 12:06:57 xxx.xxx.25.47

Po delším pozorování docházíme k názoru, že ten pes snad trpí na noční můry… je to možný?

Vahine
Vahine 19.07.2024, 12:16:16 xxx.xxx.179.11
efe:

Po delším pozorování docházíme k názoru, že ten pes snad trpí na noční můry… je to možný?


Jak se ty noční můry projevují efe? Jaký z toho máte pocit?

efe
efe 19.07.2024, 12:26:04 xxx.xxx.25.47

Tvrdě spí a najednou vylítne a strašně štěká a ječí. Nebo vyskočí, udělá dvě kolečka, zase si lehne a spí… 

Cukání, poštěkávání a “běhání” ve spaní dělá každej pes, tohle jsem nikdy neviděla. 

Zrzavci
Zrzavci 19.07.2024, 12:40:44 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 19.07.2024, 12:26:04

Kdy přicetoval, odkud? Jestli “prošel” válkou , tak asi  z toho? Nebo - co ví člověk, jak žil v předchozím  doma.

Vahine
Vahine 19.07.2024, 12:52:41 xxx.xxx.179.11
efe:

Tvrdě spí a najednou vylítne a strašně štěká a ječí. Nebo vyskočí, udělá dvě kolečka, zase si lehne a spí… 

Cukání, poštěkávání a “běhání” ve spaní dělá každej pes, tohle jsem nikdy neviděla. 


Chůdě, to se moc nevyspí ani on a ani vy ostatní doma. To je o infarkt, snad to časem ustoupí? Spí sám nebo se choulí k holkám? Nebylo by dobré dávat mu něco málo přírodního na uklidnění? Jeden neví, co má za sebou že jo…Z války bych taky měla divoký sny..

efe
efe 19.07.2024, 13:34:40 xxx.xxx.64.15
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.07.2024, 12:40:44

Tohle si tak trochu myslim no… z UA cestoval nějak na podzim roku 2022, to mu ještě nebyl ani rok. Těžko říct, co má vše za sebou…

Jinak oni spí všichni různě po gaučích a křeslech, ale ne spolu, každý se rozvaluje na svým. A neděje se to nijak často, že by se nevyspal, to zas ne. 

Zrzavci
Zrzavci 19.07.2024, 13:50:44 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 19.07.2024, 13:34:40

On taky má za sebou teď velko změnu, takže se mu to třeba v makovici nakumulovalo a časem se to uklidní? Však přijel domů teprvá nedávno. Jestli třeba nepomoct Alavis calmingem? 

Xerxova
Xerxova 19.07.2024, 14:34:54 xxx:xxx.bc95:c61d

přesun z Ukrajiny, ubytovny, zřejmě i různí lidé kolem… spousta změn a pokud nemá silnou psychiku, určitě se to na něm podepsalo. Lásku u vás má, tak mu dopřej dost času, aby zjistil, že už natrvalo bude dobře. Myslím, že se uklidní. Holky mu v tom pomůžou

Fikovnice
Fikovnice 19.07.2024, 14:43:15 xxx.xxx.32.103
Sardullah:

Né…. Maťulka je moje asistentka…teď jsem si šla lehnout na gauč… nic nedělat, aby si chvilku odpočinul, pak budeme přesazovat a zasazovat rostlinstvo, tak se chudinka ještě dneska napracuje až až.


Jani, Ty máš takový trochu transpsy…🙃😉

Mates je asistentka s Tebou pracující a ženská se celý dny válí a vstane jen se nažrat…😂

Sardullah
Sardullah 19.07.2024, 16:09:10 xxx.xxx.189.104
Fikovnice:

Jani, Ty máš takový trochu transpsy…🙃😉

Mates je asistentka s Tebou pracující a ženská se celý dny válí a vstane jen se nažrat…😂


ženská se celý dny válí

Tak pozor…Gina je pastevec a má to v popisu práce…nehrozí nebezpečí, tak zalehnu a šetřím energií, abych jí měla dost až přijde bubulák…zase na druhou stranu…čert a pastevec nikdy nespí, takže z hlubokého spánku do bojové připravenosti teď hned.

Maťulka žádnej ochránce není, tak holt musí makat v domácnosti…přeci nebudu živit nějaký darmožrouty,😉

Dafi
Dafi 19.07.2024, 19:25:53 xxx.xxx.136.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dublinbarzoj z 18.07.2024, 21:22:01

já z vás nebudu🙂,to je boží popis todlencto toto🙂

Fiona.Praha
Fiona.Praha 25.07.2024, 23:18:12 xxx:xxx.f1f9:d465
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 19.07.2024, 13:34:40

Snad se mu to brzy upraví a bude spát celou noc. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.