Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Naši adopťáci

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 15.07.2024, 14:05:41 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 15.07.2024, 13:39:52

Já myslím, že :

Vasil, co by rád tasil - bude ščastnej, že má harém, tak ten k sobě nikoho nepotřebuje, by to byla konkurence

a ty dvě  Jelimanky to pojedou spolu, jeho budou mlátit tlapou společnou a nerozdílnou

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 15.07.2024, 14:12:24 xxx.xxx.221.216
Zrzavci:

To máte proto, že si pořizujete psí drobení, máte jednoho psa složenýho ze tří, dybyste si koupila rovnou bernadetýna, máte to jednodušíí, utaháte jednoho  a je to 😀


To nemusí být bernardýn… v tomhle počasí vidím svojí pyrenejku jen, když je čas k jídlu a pak večer, když se válí na dvoře a nebo v obýbáku na gauči..jinak přes den je zalezlá ve sklepě v prádelně,  je jak paní Colombová. 

Sardullah
Sardullah (1461 příspěvků) 15.07.2024, 15:45:11 xxx.xxx.221.216
Zrzavci:

, je jak paní Colombová.

😀 😀 😀  a Mates je ten Kolumbůs? 😀


Né…. Maťulka je moje asistentka…teď jsem si šla lehnout na gauč… nic nedělat, aby si chvilku odpočinul, pak budeme přesazovat a zasazovat rostlinstvo, tak se chudinka ještě dneska napracuje až až.

efe
efe (1481 příspěvků) 16.07.2024, 16:11:08 xxx.xxx.199.5

Chudák Vasil u nás zažívá šoky 🙂 pomalu trénujeme manipulaci a zvedání bez vrčení. Fakt se to zlepšuje. Včera jsem ho ale potřebovala prostě rychle čapnout a pár metrů poponést. Tak jsem ho jednou rukou vzala za krkem (abych nepřišla k úhoně) a druhou pod hrudníkem, zvedla jsem ho a on se mohl zbláznit - vrčel, vztekal se, no děs. Tak jsem na něj houkla, ať se kouká uklidnit, že mu nikdo nic nedělá, tak okamžitě přestal, nahodil ten svůj udivenej výraz, hodila jsem ho na zem a hned se ke mně hrnul pro pomazlení. Mi přijde, že je to napůl autista 😄

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 16.07.2024, 17:31:11 xxx.xxx.64.54

Je to pes, který má svoje vzorce chování dost hluboko zadřené. Já už jsem všechno zapomněla…jak se jmenuje ten oblouk se psí hlavičce? No, že to chvíli trvá, než mu dojde. A když mu dojde, tak vám přijde ukázat, že už ví 🙂

keriton
keriton (551 příspěvků) 16.07.2024, 17:32:54 xxx.xxx.80.183
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 16.07.2024, 16:11:08

Někdy nejlepší výraz psa je, když zjistí, že to jde i bez hysterické scény 😁

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 17.07.2024, 09:36:47 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 17.07.2024, 09:27:14

No a ešče tam a zpátky…. někdy nekolikrát………. známe, z domova. Od flekůch 😀

Arosek
Arosek (330 příspěvků) 17.07.2024, 09:44:29 xxx.xxx.130.20
efe:

Jojo, to je hodně moc fteřinek… 😀


Rika se ze super inteligentni a rychlej pes to zvlada pod vterinu.
Vetsina normlanich psu ma vterinu.
Nekteri experti dve vteriny. Bez plemene prislusnosti, ale myslim ze vsichni vime, kteri jedinci maji predispozice 😀

No a pak jsou tvoreckove vyjimecni, kterym leckdy ani minuta nestaci. On ten oblouk probehne mozkem, ale jaksi se nema kde uchytit. 

Ale muzem Vasila seznamit s Otikem. Myslim ze by si kluci porozumneli … tak po hodince, dvou 😀

Zrzavci
Zrzavci (3408 příspěvků) 17.07.2024, 09:59:32 xxx.xxx.226.62

Já sice nevím, jak vypadá Otik, ale mé představivosti je to zcela ganz egál a tudíž jsem si to pěkně zanimovala 😀 . Jdu si objednat pemprzy, páč jsem se málem při tý představě smíchy počůrala.

Ne víte co fšicí? Moc hezky je prostě člověku u duše, když ví, že ti psi našli svůj novej domov a  je jim fajn.

Arosek
Arosek (330 příspěvků) 17.07.2024, 12:05:55 xxx.xxx.130.20
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 17.07.2024, 09:59:32

Otik vypada vcelku jako GR. Laik nepoucen standartem drobne rozdily v exterieru nevidi. 

Pokud se budeme bavit o jeho mentalnich schopnostech tak je autista, kompletne. K tomu ted uz nastupuje i starecka demence, takze autista na druhou. Jeho mozek ma kapacitu na tri veci - jist, behat a kamosit se. Vic se mu do hlavicky nevejde. Z povelu zvladl sedni a obcas lehni (s napovedou). Kdyz bych po nem chtela dalsi povel, musel by jeden z tech co umi vypustit. Jinak by mu asi praskla hlavicka. 

 Ma slabe chvilky kdy se potka s realitou, ale nebyva to prilis casto. To je dokonce schopen k tomu hulakajicimu a skakajicimu a mavajicimu panakovi i prijit (rozumnej ja snazici se ho privolat a upoutavajici jeho pozornost.)

Povetsinou ale dusevne pritomen nebyva. Takze zije ve svete "jee motylek, jeee kyticka, jeeee lidi, jeeeeee ta pani hulaka na nejakyho Otika - musim ho najit a jit se skamaradit. 

Vyhodou je ze je GR alespon v povaze, takze i kdyz nahodou potka ne prilis kamos psa tak nepobira, proc na nej dotycny vrci/snazi se ho sezrat a s mirne udivenym vyrazem dal pokracuje v pokusech o navazani pratelskeho kontaktu. Pripadne nekam bezi, nevi kam, ale urcite tam bude hezky. 

Dalsi vyhodou je, ze pro nej plati Padesatkrat a vzdycky poprve. Takze prochazky mu fakt nezevsednej 😀

Posledni vyhodou je, ze nas dvounozce to udrzuje v dusevni kondici (musime hodne myslet za nej) i v telesne kondici (jemu to fakt i v tech letech beha kur…evsky rychle). 

Otik pro vizuelni predstavu je takovej ten spic z Cisarova pekare “Tak ho bodni do neme tvare”. Vecne vysmatej jak leco. 

hmn
hmn (1164 příspěvků) 17.07.2024, 12:16:59 xxx.xxx.43.233

"Povetsinou ale dusevne pritomen nebyva. Takze zije ve svete “jee motylek, jeee kyticka, jeeee lidi, jeeeeee ta pani hulaka na nejakyho Otika - musim ho najit a jit se skamaradit”

kurňa, to jsem netušila, že Moja je autistka…..😄😎


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.