I kdyby ten kůň měl po soutěžích vyšší hodnotu, kdo mi dokáže, že ho někdy v budoucnu prodám a tím pádem na tom vydělám? To je přece nesmysl. Jezdím na soutěže pro svojí potěchu a stojí mě to nemálo peněz.
Známá má takto napsané koně na firmu, samozřejmě za účelem zvýšení jeho výcviku a následného prodeje, ale jsou to prostě její osobní koně. Finta fň.
Časté diskuze se vedou o termínu „za komerčním účelem“. Proto Ministerstvo zemědělství ČR vydalo výklad, co je v případě koní, ale i jiných zvířat, za komerční účel považováno. Zjednodušeně řečeno, pokud pojedete s vlastním koněm v rámci území republiky na dovolenou, průkaz potřebovat nebudete. Pokud ale pojedete například na závody, kde dobré umístění s sebou zpravidla nese zvýšení finanční či chovné hodnoty koně, nebo pokud do svého přepravníku přiberete cizího koně (automaticky se předpokládá, že za úplatu), vyloží si kontrolní orgány přepravu vždy jako komerční. Jestliže se chystáte s koněm do zahraničí, potom je dobré mít průkaz vždy, a to i v případě, že cizím státem pouze projíždíte. Zvláště mimo EU se předpisy jednotlivých zemí mohou od těch našich výrazně lišit. … Při cestě do zahraničí přichází vedle povinnosti vlastnit průkaz dopravce i povinnost vyřídit další dokumenty…
Je to ale krásne deravé nariadenie.
Dobrý deň, kam idete? (ja s kamiónom plným koní)
Na výlet.
To sú vaše kone?
Áno.
Ale v preukaze sa píše niečo iné.
Preukaz nie je dokladom vlastníctva.
Dovidenia. Dovidenia.
Fun fact: Nemci majú píšu, že na evente sa musí odovzdávať prize money, aby to bola komerčná preprava a prepravca musel spĺňať nariadenia, sranda.
No jo… Co EU činí, to dobře činí… A teď už bez sarkasmu - než investovat peníze do školení přepravce, to je snad lepší na Aliexpressu koupit bezdrátovou kameru do hengru.
No jo… Co EU činí, to dobře činí… A teď už bez sarkasmu - než investovat peníze do školení přepravce, to je snad lepší na Aliexpressu koupit bezdrátovou kameru do hengru.