Aktuálně: 4 050 inzerátů199 695 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Kohouti spolu

Martin (neregistrovaný) 01.02.2024, 08:46:33 xxx.xxx.156.195

Pěkný den všem. Mám dotaz na spolužití kohoutů, jsou od kuřat spolu a včera měl jeden přímo pod krkem nepěknou trhnou ránu, mohlo se jednat o souboj nebo k nám spíš zavítal nějaký hlodavec? Prosím o názor. S pozdravem Martin L.

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 01.02.2024, 13:26:59 xxx.xxx.243.249
Odpověď na příspěvek uživatele Martin z 01.02.2024, 08:46:33

Nechala jsem dva nejlepší kohouty forverky..žádné velké šarvátky..občas silnější odehnal druhého…jednou se postavili proti sobě a jednou,dvakrát proti sobě skočili,jeden zůstal ležet..před mýma očima..běžím tam,že ho postavím,nějak nevstával..zvednu ho, byl mrtvý..vůbec žádné zranění neměl…takže hned nůž..atd….to se ten jeho sok musel trefit do hlavy tak “šikovně”,že ho na místě zabil.. 

Takže je také možné,že to byl druhý kohout..

zvedavec
zvedavec (265 příspěvků) 01.02.2024, 14:44:38 xxx.xxx.38.73
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 01.02.2024, 13:26:59

hrôza

dá sa očakávať, že sa takto bude vyvíjať vzťah 2 kohútov “na jednom smetisku” po čase vždy? 

bohemia.gall (neregistrovaný) 01.02.2024, 15:16:15 xxx.xxx.25.141

Samozřejmě vždy, je to přirozené. Při větším počtu kohoutů je nutný jejich lichý počet a co největší výběh aby měli možnost se rozejít každý s nějakými slepicemi. Chov dvou kohoutů neni vhodný, pri pojímání sráží jeden druhého což ma negativní vliv na oplození.

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 01.02.2024, 15:22:54 xxx.xxx.243.249

Určitě ne..toto byla jen nešťastná náhoda..mám vždycky vice kohoutů a nikdy se nic podobného nestalo..starý kohout jen odežene mladého od svých slepiček, nanejvýš ho zobákem  upozorní,že tam je pán on..u milflerek mám kohoutky tři a jsou kamarádi…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 02.02.2024, 09:46:30 xxx.xxx.40.250

Zdravím, o hejno zhruba 40 hybridek, směsi dosluhujících maransek, amroksek, nově i dvou holokrcek zvaných supice a jedné osmileté veteránky se na jednom prostoru stará 7 kohoutů. Veli čtyřletý praskany marans, pod ním jsou dva tříleti kohouti plemene  barevná směs nádvorního původu, dva dvouletí lohmani a loňský sasex, který byl tak hezky, že se mi ho zželelo a nenásledoval své bratry do polévky. Zpoza plotu spolupracuje i další sasex, který tam má své hejno. Na dvoře je klid, žádné války se mezi kluky nevedou. Naopak je veliká legrace koukat, jak mají rozdělené role při ochraně hejna i při přístupu k potravě. Vše běží podle přesných pravidel. V době,kdy o nic nejde, má každý svou skupinu obdivovatelek a jdou si z cesty. Takže za mne žádný problém 🙂.  A i mezi rousnickami mám více kohoutů a ti jsou všichni dohromady kámoši.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.