Tak s tím bych byl hodně opatrný, ano záleží na velikosti terária, musí být opravdu prostorné. A pak volit druhy zemní a obývající horní patra. Např.želva x chameleon jenže i chameleon sleze na zem a i želva se občas chová jako predátor. Za mě bych to nedělal ale třeba se ozve někdo s kladnou zkušeností.
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 01.02.2024, 14:20:47
Dobrý den,
ač si Vás jinak velice vážíma za vaši ochotu zde radit. Dnes s Vámi musím bohužel nesouhlasit.
V Hluboké chovají Testudo hermanni a T. marginata spolu s agamou hardún (Laudakia stellio), která austrálii neviděla ani z rychlíku a které se dokonce i v těchto dle Vás nevhodných podmínkách rozmnožila. Pak mají ještě Testudo graeca s něčím (asi nějaké ještěrky) a Testudo horsfieldii také s něčím, ale to bych musel vlézt do fotek a podívat se s čím tam jsou chovány, každopádně snad vyjma prvně zmíněných testud tam v těchto společných expozicích jednotlivé druhy úspěšně rozmnožují = nenazýval bych to pouze jako přežívání.
Společné expozice na dostatečném prostoru fungovat mohou a dokonce i fungují. Příkladem pak může být ještě Praha, kde jsou rovněž různé kombinace jednotlivých druhů plazů, želv včetně a rozhodně nelze říci, že pouze přežívají.