S tímhle zrovna ne, ale s elektronickým zkušenost mám a ve skutečnosti to takový dosah nemá, protože jakmile se vám pes schová do křoví nebo zaběhne za úroveň terénu, tak už to nefunguje. Jinak je to teda šíleně předražený.
A ten “vodní” opravdu funguje ? Představuju si, že kdybych svoje psy pokropila vodou, bude jim to šumák..Framovi určitě.
Tuhle jsem byla svědkem cvičení s “ekektrikou”, schválně jsem si na to sáhla , s velkým strachem, a musím říct, že to opravdu nebolelo. Ale dotčený pes to nesl opravdu úkorně.😞
Odpověď na příspěvek uživatele Katka z 18.01.2024, 07:18:55
No to záleží na tom, - koho se ptáte (pro někoho bude drastický cokoliv, co není čirá pozitivka), - jak to budete používat, - jak to bude prožívat váš pes.
Myslím si, že se tyhle věci dají používat i smysluplně a s citem, a taky se samozřejmě dají používat blbě a bezohledně vůči psovi.
A ten “vodní” opravdu funguje ? Představuju si, že kdybych svoje psy pokropila vodou, bude jim to šumák..Framovi určitě.
Tuhle jsem byla svědkem cvičení s “ekektrikou”, schválně jsem si na to sáhla , s velkým strachem, a musím říct, že to opravdu nebolelo. Ale dotčený pes to nesl opravdu úkorně.😞
Ten v tom odkazu zadavatelky má tři funkce a mně se teda jeví ten vodní sprej už jako docela zbytečný, když to má akustický signál a vibrace. Ale zase každý pes je jiný, na každého bude platit něco jiného, takže kdoví, viz keriton.
Odpověď na příspěvek uživatele Katka z 18.01.2024, 07:18:55
Pro někoho není normální použít elektrický obojek, sprejový obojek, ostnatý obojek, halti ohlávku a je jim jedno, že ti, co tyto věci používají, se zaklínají tím, že při správném použití je to OK.
Třeba pro mě to normální není a svým psům bych to nedala. Rozhodně nejsem pozitivkářka, jen se mi použití těchto “berliček” příčí. Zastávám názor, že pes jde vychovat a vycvičit bez nich, i když to třeba bude trvat déle a vyžádá si to více úsilí.
Nějak si neumím představit,co bych tím sprejem jako odstraňovala. Jo,možná u citlivého jedince malého plemene třeba žraní hnusů na vzdálenost pár kroků. Ale to je zas zbytečný. Jinak na nějaké zastavení třeba lovícího nebo zdrhajícího psa to, dle mého,rozhodně fungovat nebude
Jinak těch 900m je bráno v ideálním terénu,tedy na rovině. S teréními nerovnostmi, porostem atd. se ta vzdálenost snižuje. Ono tak psa, který musí nosit takový obojek, 900 m od sebe pouštět nebudu,že….
“Nějak si neumím představit,co bych tím sprejem jako odstraňovala”
je to prostě trest, tečka trest na dálku nic víc nic míň
akustický signál se dá použít (patrně) i sám o sobě jako trest, pokud psu ten zvuk vadí. Dá se použít jako ohlašovač trestu (po ně přijde trest a to nechceš). Ale stejně tak může plnit funkci nějakého povelu, nebo klikru. Vibrace dtto.
Dotaz: Jak máme nazývat obojek pro psa, který zvířeti dává elektrické impulzy? Elektrický, nebo elektronický obojek? Z pohledu odborníka, kterého jsme žádali o radu, by mohly být správně obě podoby.
Odpověď: Každé z přídavných jmen, které uvádíte, je utvořeno od jiného základu (tj. přídavné jméno elektrický od podstatného jména elektřina, elektronický od elektronika). Adjektivum elektrický podle Slovníku spisovné češtiny (SSČ) a Nového akademického slovníku cizích slov (NASCS) znamená ‚vztahující se k elektřině, jí napájený, poháněný ap.‘, adjektivum elektronický se týká elektroniky a nese význam ‚na elektronice založený, využívající ji‘. Podstatné jméno elektronika je pak slovníky (SSČ, NASCS) vykládáno jako ‚obor zabývající se studiem a využitím pohybu elektronů v různých prostředích‘ – tedy i studiem elektřiny. Vedle tohoto výkladu doplňuje novější Akademický slovník současné češtiny u slova elektronický ještě význam ‚fungující na principu řízení toku elektronů‘. Byť je tedy u každého výrazu, elektrický i elektronický, uveden odlišný výklad významu, jeho centrální složka, kterou můžeme popsat jako ‚souvislost s elektřinou‘, je svou povahou totožná. Na zařízení tak můžeme pohlížet jednak jako na ‚obojek napájený elektřinou‘ a nazývat ho elektrický obojek, jednak jako na ‚elektronické zařízení‘ a říkat mu elektronický obojek. Předpoklad, že dvojím způsobem na daný obojek nahlížejí i uživatelé češtiny, potvrzují data z korpusu SYN v11, v němž lze vyhledat 78 výskytů spojení elektrický obojek a 72 dokladů užití spojení elektronický obojek, jejich kontexty jsou pak velmi podobné, např.: Pejsci mají radost, zloděj ukradl nepříjemné elektrické obojky nebo Použití elektronického obojku nesprávným způsobem a v nevhodný okamžik může způsobit nenapravitelné škody. Zdroj https://ujc.avcr.cz/jazykova-poradna/zajimave-dotazy/230911-zajimave-dotazy-elektricky-elektronicky.html