Aktuálně: 4 090 inzerátů199 090 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Zajímavosti o holubech, odkazy, fotky

Anonymní (neregistrovaný) 03.08.2024, 12:31:39 xxx.xxx.123.75

Potomstvo při křížení s hřivnáčem může být plodné za dodržení popsaného postupu. Není to snadné, ale lidem se to daří. Viděl jsem videa z Francie kde bylo hejno ptáků s geny holuba hřivnáče v x-té generaci, křížení s pošťákem. Ptáci se podobali adaně a jiným bradavičnatým plemenům.

Text ze studie citované v článku:

https://avianhybrids.wordpress.com/2018/08/05/on-the-origin-of-pigeon-plumage-patterns-a-role-for-hybridization/

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 03.08.2024, 12:37:33 xxx.xxx.123.75

Holub útesový se v zemích směrem k Himálájím běžně kříží s domácími plemeny i zdivočelými holuby skalními ve vesnicích. Jsou evidovány hybridní populace s holubem útesovým. Není pochyb že se tomu tak dělo od pradávna a tento jemný holoubek se určitým způsobem zapsal do genetické výbavy některých plemen. Na německém fóru popisoval chovatel svůj šlechtitelský projekt s holubem útesovým a hýli. Narozdíl od hřivnáče je i holub sněžný 100% plodný s holubem skalním a potomstvo se dále plodně kříží s oběma rodičovskými druhy.

jo012810
jo012810 (232 příspěvků) 03.08.2024, 12:41:29 xxx.xxx.101.29
Anonymní:

Původ kapratosti zjištěn jako dědictví po holubů guinejském s nímž je určité % potomstva při křížení dále plodné.

https://www.biorxiv.org/content/10.1101/242552v1.full


Ano, to je možné ale holub skalní, je jiný jedinec…..Jak jsem psal, praotcem holuba domácího je holub skalní, který byl domestikován. Pak mohlo nastoupit různé křížení člověkem a tím vznikla různá plemena, kresby a vzorky u holuba domácího. Článek především ukazuje, jak obecně se v modré(černé) řadě ředí pigment. Jak z teorie, tak praxe víme, že pár modrých černopruhých holubů, dává jen modré černopruhé a v některých případech pak potomci mohou být bez pruhů. Nikoliv obráceně. 

Anonymní (neregistrovaný) 03.08.2024, 13:00:05 xxx.xxx.123.75

Ano, tak to je ale asi jasné že báze je holub skalní a žádný jiný druh. Jen jsem dával studie které nalezly stopy dalších druhů, ale to je u domácích zvířat běžné - červený faktor u kanára od čížka ohnivého, znaky bojovnic u kura domácího získané z kura zeleného přes vzácně plodné samce v F1, (stříbrný faktor a žluté běháky získaný z kura sonneratova), u bojových plemen husy domácí geny husy labutí, také přes samce atd. Základ je ale vždycky holub skalní, kanár divoký, kur bankivský, husa velká

holubar
holubar (26 příspěvků) 03.08.2024, 13:54:20 xxx.xxx.97.213

Holub sněžný , jasně přinesl gazzi kresbu, guinejský kapratost, jiní  i exotyčtí holubi  , možná již vyhynulí  ,tzv. bublání, rousy, kudrnatost, což bylo následně dovedeno chovateli, skoro k dokonalosti, myslím, že i složitá sedlatá kresba, není vyšlechtěna lidmi, jen zdokonalena, nejsme odborník, ale kdo po tom pátrá, najde si mnoho fotek videií

nikol551
nikol551 (7 příspěvků) 04.08.2024, 09:36:29 xxx.xxx.87.233
»
Odpověď na příspěvek uživatele jo012810 z 03.08.2024, 08:14:36

Nedávno jsem narazila na tohle video. Bohužel kvalita je na nic a autor měl pouze jediné video o křížení těchto dvou druhů, ale asi v polovině a na konci videa jdou vidět rysy hřivnáče i domácího holuba. Kočky domácí se kříží s menšími druhý divokých koček a jsou pořád plodné, takže je možné že tihle jedinci by též byli schopni rozmnožování. (nešly mi vložit videa a účet jsem našla pouze na TikToku jméno:fadiali95)

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.