já vyšel z info našeho mysl. hospodáře, který mi loni pravil, že to maj tak 3 - 4 z 10 (okr, Písek) to ale nic nemění na tom, že maso z č.z. je třeba řádně psům uvařit… 😉 já bych ho ale stejně nekrmil
páč jsme se bavili o tom, zda se nebojí chodit na divočáky se psy
Já bych to taky nekrmila, jen podle KVS to s tou pozitivitou tak žhavý není- pozitivní je plus mínus čtvrtina. A že je prase pozitivní, znamená pouze to, že se s chorobou někdy setkalo. Ne, že je infekční a vylučuje virus.
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 12.01.2024, 20:58:59
Nepřijdete si už kapánek komisní ?
v 1. příspěvku jsem napsal cca 40%
v 2. dle info hospodáře Boba - 3-4 z 10 , tj 30 - 40%
ve vaší staré tabulce je cituji : Písek PI uloveno 1 943 x pozitivních - 712 x no a to máme 36,6%, takže zase debata k …ale jinak máte samozřejmě pravdu, aby se vám lépe usínalo 😉
v 2. dle info hospodáře Boba - 3-4 z 10 , tj 30 - 40%
ve vaší staré tabulce je cituji : Písek PI uloveno 1 943 x pozitivních - 712 x no a to máme 36,6%, takže zase debata k …ale jinak máte samozřejmě pravdu, aby se vám lépe usínalo 😉
A víte, že ani nepřijdu? Z tý tabulky je tento výstup- cituju:
Průměrná hodnota procenta pozitivních prasat v celé ČR činí 21,4%.
Takže mi to furt vychází jako cca čtvrtina a to ještě neznamená, že ta čtvrtina je fakt infekční.
očuchávání čerstvých zálehů, drbadel a zrytinců po prasatech se probíralo na ifauně už kdysi, výstup byl, že je to málo pravděpodobné… máme toho všude hafo, i jsem malé prase potkala na konci zahrádkářské kolonie a jedno cca 40 kilové jsme srazili autem…
Četla jsem, že jednou nakažené prase má virus v sobě pořád, ale vylučuje ho jen když je ve stresu.
A tahle informace je dobrá k čemu? 1) Nakažené prase může vylučovat virus kdykoliv a má ho i ve tkáních. 2) Kdyby to byla pravda, tak jak zjistím, že to potencionálně nakažené prase je/bylo zrovna ve stresu?
Prostě syrového divočáka bych psovi nedala. A vlastně ani toho tepelně upraveného. Pro jistotu.
Já krmím syrovým a divočák mi nesmí do baráku. Zdroj zvěřiny je informován a dodržuje, že maso pro mě se musí bourat zvlášť na důkladně vyčištěné ploše. Nedávno jsme ale dostali plec z divočáka, byla z toho hodně ořezu, tak jsem se přemohla a udělala z toho psům vývar, fakt dlouho vyvařený. A pak jsem měla velký problém jim to dát 😆 Ne, už to dělat nebudu, akorát se zbytečně stresuju.
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 11.02.2024, 18:35:21
Ne, konkrétně já jsem to opravdu říct nechtěla, pokud to tak vyznělo. Nakonec jsem jim ten vývar dala, ale prostě jsem se jak blbec tak vynervovala “co kdyby”, že už to asi neudělám 😀
Mně říkal lesní hospodář ( jak jsem se bála když Fram olízal krev že střelenýho zvířete ), že každýho divočáka vezou hned vyšetřit , že jsou v tom naprosto důsledný, tak snad nic nehrozí..
Nu, já to chápu, výsek, taky koupím ucho se srstí. Jenže v obchodě je napsáno ucho se srstí.
Jestli kupuji maso, má tam být maso. Nic jiného.
Kupuji pro slepice vepřové, hovězí, nejlevnější trapárnu a chlupy tam nejsou. A víte, jak vypadá třeba bůček z PL? 60 korun a můžete z toho rovnou řezat luxusní anglickou.
Když si tady někdo hraje na super maso pro psy, tak očekávám maso. Nebudou v tom chlupy, nebude to smrdět a nebude to šedé nebo zelené, nebudou tam hrtany a v hovězím nebude kuře.
Asi toho chci moc, no, ale pokud to tady jede takhle, tak pro mě - barfshopy se mohou jít vycpat.
Ještě kdyby kilo stálo 5 Kč, ok, budu s tím počítat, že ta kvalita nebude úplně…
Jako oni nemají nařízené mít místnost na bourání, na zpracování, balení,…? Šup do mlýnku a čau? Garážová výroba?
Kupovali jsme kdysi celé slepice a menší selata atp. a házeli je do kotle pro psy celé, kromě peří, ale nijak extra práce… Ale blbechka ze mě nikdo dělat nebude, na to mám alergii.