Jen se tu ujistím - dostali jsme od myslivce kus divočáka. Automaticky jsem si říkala, že z toho dáme psovi kost, ale pak jsem si vzpomněla na tu Aujezskyho chorobu. Takže nedávat ani tu kost, je to tak?
Kde jste vzal takový vysoký číslo? Opakovaně se uvádí zhruba čtvrtina prasat s pozitivníma protilátkama. To znamená pouze to, že prase se s virem setkalo, nikoli, že aktivně vylučuje virus. Tudíž procento opravdu infekčních prasat je reálně ještě nižší.
já vyšel z info našeho mysl. hospodáře, který mi loni pravil, že to maj tak 3 - 4 z 10 (okr, Písek) to ale nic nemění na tom, že maso z č.z. je třeba řádně psům uvařit… 😉 já bych ho ale stejně nekrmil
páč jsme se bavili o tom, zda se nebojí chodit na divočáky se psy
Vařené maso jo, ale vařené kosti ne, ony se jinak štěpí .
Ano, vařené kosti mají jinou strukturu než syrové. Ale menší pes může okusovat klouby velké kosti, protože kost nerozkousne, pod dozorem. A z divočáka bych syrové nedala. (Naši psi dostali třeba kost z vařeného kolena. Když zlikvidovali chrupavku, kost jsem jim sebrala. A třeba packu s prsty bych jim nedala ani syrovou, prsty -a obratle -nemám ráda. )
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 12.01.2024, 00:34:38
Nebojte, ti brojleři nerostou rychle kvůli hormonům nebo ATB (to se opravdu přísně hlídá), ale protože tak byli vyšlechtěni. Stejně jako masná plemena prasat nebo skotu.