drvodelkafialova:Doma natírám úly vodou ředitelnými barvami, tak by tím měl jít natřít i včelín.😀
Ať se daří
Děkuji a ony by měly existovat speciální barvy na včelí úly a včelíny co vůbec neškodí. Nevíte o tom někdo něco?
Poradil by mi ňáky včelař čím nejlépe natřít starý včelín na povrchovou úpravu abych nějak neublížil včelám? Děkuji, H.N.
Doma natírám úly vodou ředitelnými barvami, tak by tím měl jít natřít i včelín.😀
Ať se daří
drvodelkafialova:Doma natírám úly vodou ředitelnými barvami, tak by tím měl jít natřít i včelín.😀
Ať se daří
Děkuji a ony by měly existovat speciální barvy na včelí úly a včelíny co vůbec neškodí. Nevíte o tom někdo něco?
Teď jsem znejistěla, co luxol?
Klid. Důležitý je co je v úlu ne na něm. Potažmo na budově kolem úlů…
Navíc většina (asi, statistika na to zřejmě neni) včelařů ošetřuje vcely tvrdou chemií, takže případná kontaminace včelstva od nátěru včelína je oproti tomu opravdu minimální.
Nesmyslný strach z tvrdé chemie u včel je pouhý aktivizmus, sluníčková hysterie nevzdělaných lidí mdlejšího rozumu na jedné straně, na straně druhé nejde o nic jiného než o Víru v novodobé božstvo, kteroužto Víru já nazývám Grétenismem. Poté, co předvedla Svatá Gréta, by už i rozumově nejpomalejší mohli tušit, že tu jde o něco jiného.
Navíc každý může chovat včely tak, že plásty na med nejsou v úle v době léčení!
Nedávno jsem v jiném vláknu jasně vysvětlil, že používané akaricidy působí ve včelstvech v množstvích deset a víc tisíc krát menších (miligramy) a konkrétně Amitraz pouhé desítky minut, oproti třeba dlouhodobému (několik dní a tudíž tisíce minut) působení kyselin v množstvích ne gramů, ale desítek gramů, lidově řečeno dekagramů. Jde o kyselinu syntetickou (KM), která se sice v přírodě vyskytuje, nikdy však v tak vražedných koncentracích jako sluníčkoví aktivisté lejou do včelstev! A nejsmutnější na tom je, že tihle včelaři ještě myslí, jak jsou ke včelám šetrní a mají plné huby lásky ke včele a přírodě. A neváhají svoje včely skoro přizabít výpary kyseliny mravenčí a jiných chemikálií. Pak se stráááášně diví, že jejich oslabené přiotrávené včely o několik týdnů až měsíců podlehnou virům. Říkají tomu CCD a svádí to na nejspíš nevinného roztoče, který v dobře vedených vč v úlech správné konstrukce nemá moc šanci na život, natož aby se mohl přemnožit.
Nikdo nezpochybňuje vejce a kuřecí maso do sebe lidi cpou denně horem dolem a myslím, že málokdo ví, jaké, doslova koňské dávky konkrétně Amitrazu (účinná látka Varidolu) se používají u nosnic a i ve výkrmu drůbeže. To lidi žerou denně (med ne a je tam toho 100.000 x méně - věda tvrdí, že v medu není NIC!!!) a žádní aktivisti na to ještě nepřišli (protože jim nejde o ty tvory, ale o dojení prachů z neziskovek, tedy aby nemuseli pracovat). Zrovna tak je Amitraz používán v chovech dobytka.
No a pecku na závěr. Obojek proti blechám pro čokla nebo kočku je napuštěný doslova koňskou dávkou Amitrazu a mnozí lidé se svými čokly nejen, že sdílejí byt, ale berou si je do postele a nechají svoje děti, aby se s čokly a kočkami mazlili a pusinkovali je. Málokdo si umyje ruce když pohladí heboučký kožíšek kočky nebo popašákuje čokla že?
Ale jako Věřícího nejde přesvědčit aby víc myslel než Věřil, stejně tak je to u včel a tak zvané tvrdé chemie. A tak budou pořád militantní a často hulvátští odpůrci tvrdé chemie u včel. Když sami onemocní, neváhají ani milisekundu a cpou tvrdé chemikálie dětem a cpou se jimi sami a myslí, že to tvrdá chemie není. SVATÁ PROSTOTA!
Já ještě pamatuju Luxol, který dřevo chránil sám a ne, že se předtím musí dřevo natřít něčím a pak to stojí víc peněz. A to NĚCO z barev výrobci vyndali (vysvětlili mi v několika prodejnách barev nezávisle na sobě) na nátlak ekoteroristů. Nebránili se, výrobci barev jsou rádi, když nátěr nevydrží 10-15 let, ale musí se každé 2-3 roky obnovit. A tak se spotřebuje 5x víc barvy než dřív že? Ani bych se nedivil, kdyby si aktivisty, kteří vymohli odstranění účinných látek z barev, zaplatili výrobci těch barev.
Mimochodem je pak ekologický dopad drtivě horší (musí se vyrobit několikanásobně víc chemických barev), než kdyby nechali barvy jak byly. To ale tupému aktivistovi vysvětlit nejde. Kdyby mu šlo něco vysvětlit, v tu ránu by nebyl aktivistou.
Anonymní:Poradil by mi ňáky včelař čím nejlépe natřít starý včelín na povrchovou úpravu abych nějak neublížil včelám? Děkuji, H.N.
Skúsim byť stručný
…jediné čo by včelám mohlo ublížiť by bolo, keby si včelín natrel nalríklad prípravkom ako je Xyladecor Xylamon (je prostředek k hubení červotočů a dřevokazného hmyzu)… ináč včelám nevadia farby na objekte, oni žijú v úle ten si zvnútra ošetria propolisom…. Po úli už trochu aj behajú po vonkajšej strane ale či je tam ,bezbarevný lak, vodou riediteľná farba či acetónové riedidlo, im vyhovuje všetko.. (teda prežijú všetko)..sú včelári, ktorí vôbec ule radšej nenatierajú alebo ich len opália plameňom… no včelín by som natrel, ale farba nemusí byť práve tá “určená na styk s potraviami”…😉