Aktuálně: 3 974 inzerátů203 785 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

České čejky volný chov holubů i jiných plemen

Anonymní (neregistrovaný) 16.08.2024, 17:00:01 xxx.xxx.123.75
»
Odpověď na příspěvek uživatele Jirka P. z 15.08.2024, 14:59:49

Zkuste 1 pár modrých barevnohlávků a budou se dít divy😀

Anonymní (neregistrovaný) 17.08.2024, 09:11:22 xxx:xxx.a95c:816a
Anonymní:

Zkuste 1 pár modrých barevnohlávků a budou se dít divy😀


Ale hlavně na zemi, protože jsou dost zvídaví a všechno musí prošmejdit, i když tam musí třeba pár km doletět. 😀 Ale pořádně do vzduchu je dostane jedině Raspicova letka.😁

jo012810
jo012810 18.08.2024, 14:19:29 xxx.xxx.101.29
Anonymní:

Zkuste 1 pár modrých barevnohlávků a budou se dít divy😀


Ráde bych navázal, na chovatele MP. Ano, i u mne platí, že to co u mne nevylétlo (většinou) nemá šanci dlouho přežít. Ty poštolky u souseda jsou super, brání si teritorium. To bych také uvítal. I když (nesmí to zakřiknout) letos od jara jedna ztráta výletka a starého ostříleného samce, kterého jsem si přivezl od Péti z Prosečného. Právě dnes jsem se u něho zastavil a dostal náhradu (1,0 černý). Snad se zadaří a něco ještě odchová. Určitě barevnohlávci z volného chovu by byli přínosem…

jo012810
jo012810 26.09.2024, 14:02:05 xxx.xxx.101.29

Tak konečně mám v tom schonu tochu času (znáte to, důchodce), abych poreferoval kolegům, jak to u mne probíhá. Bohužel, ztráty 3 kusů starších, z toho 2 samečci od Péti, který mi je poskytl a jeden výletek. Takže žádná hytparáda. Jediné co mě drží je ta pohoda, pokud je chvíle, pozorovat čejčí aktivitu. Skutečně jsou hodně “vlezlé” a to i když jsou hodně rozpeření. Zatím mám zaťaté zuby a říkám si, vydrž, vydrž. tedy pokud se mnou rodina bude spolupracovat. Podzim je tu, i když zatím velmi příznivý a co nevidět bude zima. I když nejsem moc často venku, mohu pozorovat jak jestřába, tak krahujce, kteří monitorují svůj revír. Uvidíme. Zatím se většinou ztrácejí donešení jedinci a jen jeden u mne odchovaný. Od Péti jsem si přivezl jedno kapraté holoubě bez kapky před vylétnutím a zatím je ostražité a živé. A abych sobě i vám dodal dobré nálady, připojuji úsměvné postřehy ze života.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 28.09.2024, 12:27:06 xxx.xxx.217.146

koukám že volný chov holubů bude i dost finančně nákladný na pořizování nových zvířat, je to škoda protože to odradí určitě více chovatelů od tohoto způsobu chovu a to je zima na krku, kdy musí být útoky dravců nejčetnější.

jo012810
jo012810 28.09.2024, 16:12:56 xxx.xxx.101.29
Anonymní:

koukám že volný chov holubů bude i dost finančně nákladný na pořizování nových zvířat, je to škoda protože to odradí určitě více chovatelů od tohoto způsobu chovu a to je zima na krku, kdy musí být útoky dravců nejčetnější.


Trochu bych polemizoval s názorem na finanční náročnost holubů chovaných volně. Jednak chovatelů holubů je skutečně málo a většina chová pro svoji radost a mezi kamarády se většinou neplatí a nebo jen skutečně směšné částky, za které si dnes nekoupíte ani 3 piva. U českých čejek, či slezkých barevnohlávků, kde jde v podbných predačních podmínkách, chovat volně je spíše větší problém (než finanční), sehnat jedince z volného chovu. Rozhodně bych zde volně nemohl volně chovat velké voláče, kde požizovací cena je někde jinde.  A ještě k těm “vlezlém” vlastnostem a zvědavosti českých čejek. Včera jsem vytáhl z komína letošní holoubě. Nějaký šramot slyšel vnuk. Holoubě je v pořádku a již létá v barvě komíníka.

nikol551
nikol551 30.09.2024, 08:17:39 xxx.xxx.8.100
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 28.09.2024, 12:27:06

Teď mám křížence a nestandarty, (chci si pořizovat čistokrevné které budu pouštět až od jara) pouštím je na pár hodin odpoledne, tak uvidím kolik jich zůstane. Dravců máme dost, tak jim ještě jednou nechám vysedět mláďata. Je ale pravda že teď jen sedí na střeše. Uvidím jaké budou ztráty, pak posoudím jestli se vyplatí je pouštět celoročně.

jo012810
jo012810 01.10.2024, 05:07:24 xxx.xxx.101.29
nikol551:

Teď mám křížence a nestandarty, (chci si pořizovat čistokrevné které budu pouštět až od jara) pouštím je na pár hodin odpoledne, tak uvidím kolik jich zůstane. Dravců máme dost, tak jim ještě jednou nechám vysedět mláďata. Je ale pravda že teď jen sedí na střeše. Uvidím jaké budou ztráty, pak posoudím jestli se vyplatí je pouštět celoročně.


Jsem rád, že někdo další se začne pokoušet o volný chov holubů. Své zkušenosti popisujitak, jak je čas přináší, aby případní zájemci věděli na co mohou narazit. O jaké křížence jde a o jakých čistokrevných uvažujete, případně v jaké lokalitě bydlíte? 

Čejka (neregistrovaný) 01.10.2024, 12:34:28 xxx.xxx.17.93

Mám volně létající většinu chovu - čejky, špačky, stehlíky, moravské pštrosy, loni ještě české bubláky. Denně čelí návštěvě samice krahujce. Letos ztráta asi 7 kusů v červenci a v srpnu. Našel jsem zbytky jen dvou. 

nikol551
nikol551 02.10.2024, 07:37:43 xxx.xxx.133.105
»
Odpověď na příspěvek uživatele jo012810 z 01.10.2024, 05:07:24

Mám malé hejno 2,0 pošťáky, 1, 1 staváky a 1,1 pštrosy. Teď mi sedí pošťák se stavákem, uvidím co z toho bude. Máme za zahradou pole a tam dravci krouží pořád, takže uvidím jak to bude tento rok. Plemeno je mi celkem jedno, chci aby nebylo plaché, dobře odchovávalo a ze začátku aby bylo lehko k dostání v okolí, jsem ze střední Moravy. Přemýšlím nad skřivany, košoa, pštrosy (prý ale výstavní jsou spíše vhodní do voliéry), benešáky, kániky, ale je mi to celkem jedno pokud budou splňovat moje požadavky. Do budoucna chci několik párů starých typů racků i když těm nevím jak by se dařilo ve volném chovu. Zatím se mi ztratili 2 holubi, mladej pošťák a jeden loňský, ale nejspíš se jen zalétli.

jo012810
jo012810 02.10.2024, 08:23:45 xxx.xxx.101.29
nikol551:

Mám malé hejno 2,0 pošťáky, 1, 1 staváky a 1,1 pštrosy. Teď mi sedí pošťák se stavákem, uvidím co z toho bude. Máme za zahradou pole a tam dravci krouží pořád, takže uvidím jak to bude tento rok. Plemeno je mi celkem jedno, chci aby nebylo plaché, dobře odchovávalo a ze začátku aby bylo lehko k dostání v okolí, jsem ze střední Moravy. Přemýšlím nad skřivany, košoa, pštrosy (prý ale výstavní jsou spíše vhodní do voliéry), benešáky, kániky, ale je mi to celkem jedno pokud budou splňovat moje požadavky. Do budoucna chci několik párů starých typů racků i když těm nevím jak by se dařilo ve volném chovu. Zatím se mi ztratili 2 holubi, mladej pošťák a jeden loňský, ale nejspíš se jen zalétli.


No paráda. Střední Morava může být celkem příhodná pro volný chod. Určitě si pořiďte to, co se vám líbí. V okolí asi seženete moravské pštrosy-velmi pravděpodobně. Podmínka je, podle mých zkušeností, vycházet z chovů, které jsou na volno…

jo012810
jo012810 05.10.2024, 13:56:38 xxx.xxx.101.29
Čejka:

Mám volně létající většinu chovu - čejky, špačky, stehlíky, moravské pštrosy, loni ještě české bubláky. Denně čelí návštěvě samice krahujce. Letos ztráta asi 7 kusů v červenci a v srpnu. Našel jsem zbytky jen dvou. 


Pro mne dost zajímavá informace, zejména u čejek. Odkud jste a můžeme si vyměnit informace? Na mne josef.beran@centrum.cz. Předem děkuji za vaši reakci.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.