Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Národní nebo mezinárodní zkušební řád ?

Anet10
Anet10 (139 příspěvků) 17.01.2024, 22:21:11 xxx.xxx.38.166
Doron:

Ph, děkuju za rady a povzbuzení🌷 , tak já se po Vás naopičím a budu to dělat taky tak, jak se mi chce ! A co bude Frama bavit. Zatím ho baví všecko.

IPG trojky, to jste teda dobrý dobrý ! 👍👍👍

Štěkání nám nejde, Framík je strašně mlčenlivej, kromě případů když má pocit, že má hlídat ( zachytit nelze, když povzbudím “ štěkej”, přestane s tím, že to už mám na starosti já 😅).

Dneska jsme zkoušeli obranu, nebylo to špatný , spíš dobrý, ale nevydal ani hlásku . 😞😂


Vidíte Doron, já mám pravý opak, mám se štěkáním problém. Naše je strašně uřvaná a na povel štěkala už ve 3 měsících. Nevím si s tím rady, ona nefunguje mezi psema v řadě. Když se čeká, až na ni dojde řada a půjde cvičit, tak řve a řve, je jak pominutá. Já jsem se s tím u předchozích psů nikdy nesetkala. Jedni říkají necvičit v řadě, druzí zase právě že cvičit v řadě, nevím, co s tím. Když jsem s ní sama a cvičíme někde na louce nebo i ve městě v parku a chodili okolo psi, i skupinky lidí, měla odložení a dobrý. Prostě na tom cvičáku, kde je třeba naráz 20 psů je úplně mimo. Nevím, co s tím.

Doron
Doron (2341 příspěvků) 17.01.2024, 23:37:08 xxx.xxx.25.138
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 17.01.2024, 22:21:11

Tak  těch dvacet psů najednou je už opravdu extrémní situace, v běžném životě se s tím člověk (teda pes) nesetká . A při zkouškách taky ne .

Já bych se asi snažila psa navázat nejdřív na sebe , tak jak to ostatně děláte, když bych měla cviky upevněné cvičila bych trochu opodál,  a přidala se se až posléze.

Ono to skupinové cvičení není špatné v tom, že člověk “chca nechca ” musí použít také negativní podmiňování ( korigovat vodítkem atd..), které k výchově a výcviku patří, a dnes je takové nekorektní o tom mluvit, resp to dělat. 😊

Vždycky jsem měla takové neštěkavé psy, zato mluvící 😂, asi je to i výchovou.

Tak s Vámi soucítím a závidím zároveň.😊

Ph (neregistrovaný) 18.01.2024, 00:56:45 xxx:xxx.9c39:5d20

Nevím, co s tím.

to by vam ale meli poradit prave na tom cvicaku. Vsak proto se ten cvicak chodi...  Ale ano, vim jaka je realita…taky mi to trvalo 2 psy, nez jsem nasla fungujici rady.

Obecna rada je  - nenechat k tomuhle vubec dojit. Ono to stekani je hodne o emocich. Ona se tim ventiluje, protoze nevi jak jinak. Je toho na ni emocne moc. Je to typicke prave pro vovcaky. Proto tolika NO piska a zvukove se projevuje i pri samotnem cviceni.

Jestli mam byt konkretni a to ja nerada -pac jsem porad hlavne teoretik - tak ji musite bud vyvarovat tech stresu, kdyz uz to nezvlada bez stekotu. Nebo - ji aspon nabidnout neco jineho. a to je vetsinou aktivita. 

Zakazy a korekce na nezadouci zvukove projevy moc nefunguji Doron - a verte, ze to lidi porad zkouseji a pomerne sofistikovane 😄a psi jim rvou dal….

Delavala jsem i s canikem ! - ze kdyz se cekalo treba v rade na prekazku - poodesla jsem stranou od psu a bud tam prokrmovala nebo vytahla hracku - tak aby to nerusilo ostatni, ale pes mel moznost se nejak odreagovat a dat ty emoce jinam nez do stekotu.

Zacatek by ale asi bylo dobre jit na individualku 

a za par let se k tomuhle prispevku vratime, az si budu stezovat ze i muj vovcacek rve kde nema 😄

Doron
Doron (2341 příspěvků) 18.01.2024, 01:15:20 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 18.01.2024, 00:56:45

Však to říkám, držet se trochu dál..

Nemluvila jsem o zákazech zvukového projevu, ale o tom, že cvičit ve skupině může mít i svoje výhody v tom, že nás to nutí občas psa korigovat i jinak než pozitivním podmiňováním a to je taky uzitečný.

Ale já zase potřebuju poradit, co s tím mým mlčochem ?😅

Ph (neregistrovaný) 18.01.2024, 01:20:16 xxx:xxx.9c39:5d20

hledala jsem videa, ale je to takove slozite…

tohle je tocene na Vendy prvni narozeniny treba🙂 jen pro predstavu, jak jsou v tomhle veku rozpracovane cviky 

Ph (neregistrovaný) 18.01.2024, 01:54:47 xxx:xxx.9c39:5d20

Ne uplne povedene cane corso 😂

Obrázek
Ph (neregistrovaný) 18.01.2024, 02:17:54 xxx:xxx.9c39:5d20
Doron:

Však to říkám, držet se trochu dál..

Nemluvila jsem o zákazech zvukového projevu, ale o tom, že cvičit ve skupině může mít i svoje výhody v tom, že nás to nutí občas psa korigovat i jinak než pozitivním podmiňováním a to je taky uzitečný.

Ale já zase potřebuju poradit, co s tím mým mlčochem ?😅


jen toho vovcaka zdrbete a on poslechne  - ale bude u toho piskat o to vic…  korekce ve vzruchu bez moznost se vyventilovat - vyvolava zvukovy projev. je to takovy kruh…

a jinak - psy v zivote koriguju a znaji to. pro cviceni uz nemusim - vetsinou. v principu je ten vycvik o tom, ze chyba nevadi, ale korekce uz treba neni.  neni to vyber -poslechni nebo bude trest. a to plati i pro radovku…

aneb oblibena kvizova otazka - co je opak odmeny? a odpoved napovi, jaka je filozofie treninku…

mlcoch - obrany by mohli pomoci. jinak se to  uci od stenete, prostym zachycenim, vyvolanim situace a odmenou . vysavac, pulka kravy -jak co na koho funguje. Ale pockala bych ted uz na toho figa, jestli si neporadi 😀

Anet10
Anet10 (139 příspěvků) 18.01.2024, 12:02:18 xxx.xxx.210.150
Ph:

Nevím, co s tím.

to by vam ale meli poradit prave na tom cvicaku. Vsak proto se ten cvicak chodi...  Ale ano, vim jaka je realita…taky mi to trvalo 2 psy, nez jsem nasla fungujici rady.

Obecna rada je  - nenechat k tomuhle vubec dojit. Ono to stekani je hodne o emocich. Ona se tim ventiluje, protoze nevi jak jinak. Je toho na ni emocne moc. Je to typicke prave pro vovcaky. Proto tolika NO piska a zvukove se projevuje i pri samotnem cviceni.

Jestli mam byt konkretni a to ja nerada -pac jsem porad hlavne teoretik - tak ji musite bud vyvarovat tech stresu, kdyz uz to nezvlada bez stekotu. Nebo - ji aspon nabidnout neco jineho. a to je vetsinou aktivita. 

Zakazy a korekce na nezadouci zvukove projevy moc nefunguji Doron - a verte, ze to lidi porad zkouseji a pomerne sofistikovane 😄a psi jim rvou dal….

Delavala jsem i s canikem ! - ze kdyz se cekalo treba v rade na prekazku - poodesla jsem stranou od psu a bud tam prokrmovala nebo vytahla hracku - tak aby to nerusilo ostatni, ale pes mel moznost se nejak odreagovat a dat ty emoce jinam nez do stekotu.

Zacatek by ale asi bylo dobre jit na individualku 

a za par let se k tomuhle prispevku vratime, az si budu stezovat ze i muj vovcacek rve kde nema 😄


Ph, dík za rady. Přesně tak to s ní dělám. Když začne takhle blbnout, jdu z řady pryč, cvičím s ní trochu opodál, hraju si s ní s míčkem, ten je nade vše. Jenže pro ni je míček modla, není pak k uklidnění. No a pak se vrátíme zpátky do řady a tak furt dokola. Nesnáší to čekání, až na ni dojde řada. Právě na ten cvičák chodí hodně psů, udělají se 2 řady naproti sobě třeba 8 jedna řada a 9 druhá. Jsou mezi nimi hlavně štěňata, ale i starší. Budu asi chodit později na ty individuální. Zajímavé je to, že, když jdeme spolu normálně ven, tak cvičíme i ve městě v parku, tohle nedělá, neřve, normálně cvičí, kouká na mě, okolo chodí lidi i psi. Měla jsem vždycky N.O., tohle nedělal žádný.

Doron
Doron (2341 příspěvků) 18.01.2024, 20:39:28 xxx.xxx.4.225
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 18.01.2024, 02:17:54

Ty jo ! Neuměl toho málo !👍

Jste nám velkou inspirací ! 😊

Taky zkusím něco natočit..

No a s tím štěkáním.., on Fram nikdy nikdy neštěká, kromě štěkání" hlídacího". Když se k němu ovšem při tomhle štěkání přiblížím, ztichne a jen mi postojem ukazuje, kde je vetřelec.  Neštěkne při hře se psy, pamlsek, hračka…, zkouší všechno možný , ale zvuk nevydá .😅

Teď jsme zkoušeli obranu s Lubošem ( to je ten co jste s ním taky někde kousali) a  musím říct, že teda dvakrát tak tichounce kníknul a Luboš ho za to hned peškem odměnil, tak se to třeba časem poddá..🙏

Jinak jsem teď na cvičáku viděla fenku NO a bylo to zvláštní. Pán ji vyndal z auta, ona začala takovým zvláštním stereotypním způsobem štěkat a pokračovala v tom celou dobu, co cvičili na place poslušnost . Přitom nějak temperamentní nebo překročená vůbec nebyla .Asi nějakej zlozvyk či co..

Ph (neregistrovaný) 18.01.2024, 23:54:44 xxx:xxx.2a0c:7504
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 18.01.2024, 20:39:28

Asi nějakej zlozvyk či co..

jo. a pokud se s tim nic nedela -konci to takhle…odvracena tvar pracaku…

Anet10
Anet10 (139 příspěvků) 20.01.2024, 23:11:54 xxx.xxx.210.199
Kilian:

…dnešní nácvik na ZMPO, když je člověk hrdopyšny a nechá se natáčet, tak se moc nedaří…


Náhodou, všechny videa jsou moc krásné a Keliš je prostě boží👏


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.