Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Národní nebo mezinárodní zkušební řád ?

hmn
hmn (1160 příspěvků) 13.01.2024, 18:30:10 xxx.xxx.3.42

1. na pubertu je čas tak akorát (i když ta číslovka kolik že má měsíců ti tam chybí)

2. v čem že je problém? jsem v tom textu žádný nezachytila…..😉😀

Doron
Doron (2341 příspěvků) 13.01.2024, 19:00:02 xxx.xxx.25.138

Devět a půl mu je.

Hmm, ty to vůbec nechápeš ! 🤣

Já už měla úplně krásně vychovanýho pejsáčka , takový přerostlý mimino poslušný a závislý a snaživý. A najednou je tady pubertální milostpán, divokej a fšecko si chce dělat po svým.😬 A naučené zapomíná.😅

A je to takovej nečekaně rychlej vývojovej skok, u mých předchozích psů neznám.

Ale problém není v ničem, jen jsem si prostě chtěla postěžovat . ..😊

Dafi (neregistrovaný) 13.01.2024, 19:15:52 xxx.xxx.136.20

Doron-s tím přivoláním jste mě dostala🙂

 a ponožku mě kristaboha ani nepřipomínejte!!moje Dafinka-kníračka-škvrně malý jemný!!!prosim vás!!!jemný!!!tak furt něco podává-nosí-sama od sebe-ovladače k telce,pantofle,propisky,gumičky do hlavy.prádlo z koše,klíče,kramlíky…a já v záchvatu vlastní debilnosti-že ju naučím aby mě sundávala ponožky…..a jsme u švagrové,ona v náručí mimi spící svoje a najednou čučíme jak Dafča v držce své fousaté jeho nožku-špičku-a jde sundávat ponožku!!tak jsme jí to zatrhli,dítě se ani nevzbudilo,byla to vteřina a my hlídaly obě,a začaly jsme se obě smát-ona je Dafi fakt jemná-a my ju čapli ve vteřině-od té doby jsem tento cvik nikdy neučila…

 jo a mám štěstí na to,že mám malý psi,ti mě nemůžou při přivolání kousnout do zadku🙂

už nebudu závidět velký psy,že se k nim nemusíte zohýbat🙂

Doron
Doron (2341 příspěvků) 13.01.2024, 19:52:23 xxx.xxx.25.138

Hihi, bylo to takové překvapivé, to kousnutí do zadku, doufám, že se nám to nestane na zkouškách.🤣

On to Framík nemyslí špatně, je takový rozjařený tím přílivem testosteronu. Ze zoufalství jsem vytáhla koloběžku , budeme jezdit po lese aby trochu upustil páru . To zas bude pohled 🙈, ale mě už je to všechno jedno…

S těmi ponožkami jste mě inspirovala, to je náhodou dobrá dovednost. Praktická při mých bolavých zádech ! 👍😂

acher
acher (790 příspěvků) 13.01.2024, 20:11:11 xxx.xxx.222.196
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 13.01.2024, 17:59:32

Jo jo tichá voda břehy mele.Když máte prdlinu od narození,tak vás nějaká puberta nepřekvapí.Teď kňučí na chodbě až jsem se šla podívat,co se mu děje.A on chrápe.Kolikrát si vzpomenu na tuhle naši smečku jak byla bezproblémová.Bohužel už z ní zůstal jen špic,bude mu 13let.

Takže pevné nervy a musíte doufat,že z toho vyroste.No našemu už budou 4 a zatím moc nevyrostl.😛

Obrázek
Doron
Doron (2341 příspěvků) 14.01.2024, 09:43:56 xxx.xxx.25.138
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 13.01.2024, 20:11:11

To je krásná smečka ! 🥰

Určitě to zvládneme, jen mě překvapilo, co takový náhlý příliv testosteronu s naší “ spící pannou” udělal .😊 Jináč jsem ráda , že z něj roste živý a energický pejsek, sílu má jak kůň, po těch věcných zápasech s Doroušem, tak jsem ráda , že alespoň nějakou základní poslušnost už máme.

Třeba si to vybere v pubertě a přechod do plné dospělosti už bude klidnější .

Moc zdravíme Vás i Alana ! 😊

acher
acher (790 příspěvků) 14.01.2024, 10:12:31 xxx.xxx.222.196
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 14.01.2024, 09:43:56

Děkuji.😄Určitě to zvládnete,co vám také jiného zbude.Trpělivě,důsledně a vytrvale.U toho našeho jsou také vidět pokroky,když ho zrovna nechytne lítací,skákácí a špípací mánie.Samozřejmě kdybych na něj houkla,tak toho nechá,ale když to jde,tak proč by se navyřádil.Ty jeho svítící očička a vysmátá tlama jsou úžasné.Pak sebou flákne na chodbu a prospí celou noc nebo taky půl dne.🐕

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 14.01.2024, 10:38:24 xxx.xxx.61.181
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 13.01.2024, 17:59:32

“…když jsem usnula u televize stáhnul mi ponožky a ještě se tomu blbě smál . Dneska na vycházce se s Doroušem vzájemně pomočili….”

🤣😂

Fakt Ti znovu píšu, že mě jednou svými hláškami zabiješ!!!😂 Předtím rozmrdaný pamlsek a teď toto. Umírám tu smíchy… 🤣👍

Ph (neregistrovaný) 14.01.2024, 21:35:51 xxx:xxx.96ac:2be2
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 14.01.2024, 09:43:56

co takový náhlý příliv testosteronu s naší “ spící pannou” udělal

otazka je, jestli je to jen testosteronem 😀 Tohle se deje v zivote uspesnym psum. Pro me je to jen dalsi duvod, proc psum prospiva prace. Tim myslim citelnou spolupraci s clovekem, kde se pes uci, jak dosahnout sveho. A sport se psem je o tom, ze pes dela to, co si mysli, ze chce delat 😂 

Ale myslela jsem si, ze to s tou jeho povahou nakonec bude trouchu jinak 😀 👍 

Jak vlastne dopadla volba? Narodak nebo IGP? Ja po podzimni serii IGP zavodu najela na zimni pripravu na narodak a makame na obranach i na poslusnosti 😇 Ten muj mastodon se tvari, ze by si tu trojecku casem i snad dal 😊

Doron
Doron (2341 příspěvků) 14.01.2024, 23:16:45 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 14.01.2024, 21:35:51

To je zajímavej názor, možná je to opravdu tím, že jsme začali cvičit a Fram nabírá sebevědomíčko ..

Ještě jsem se nerozhodla, jestli nároďák nebo IPG, stejně zatím děláme jen takový základy ty se myslím moc neliší ? Srdce mě víc táhne k nároďáku, IPG by bylo asi praktičtější.

Co víc baví Vás? 

Jináč je Váš mastodontík velkej pašák ! 👍

Teda hlavně Vy .😊

Ph (neregistrovaný) 15.01.2024, 10:13:43 xxx.xxx.80.241

Fram nabírá sebevědomíčko

jj. jasne, vsechno jde ruku v ruce -i ten vek, i to cviceni.  A jo - kde nic neni, ani cert nebere. Ale kde to je jen schovane - oni uplne rozkvetou, jak pochopi pravidla hry 🙂 A to jak jste popisovala jeho povahu, tak to bylo to prvni, co me napadlo - ze se jednou jeste budete divit, kam zmizel pomaly pes 😀

Diky, a nas bavi oboji 🙂 IGP uměl Venca ve 2 letech 😀 co by delal pak dal?   Nema rad rutinu a opakovani - chce se ucit nove veci.  A na to je zase dobry narodak. To mu zabere dalsi roky 🙂

Dafi (neregistrovaný) 15.01.2024, 10:25:04 xxx.xxx.136.20

to je bombáááá,nádhera!!!

Doron
Doron (2341 příspěvků) 15.01.2024, 11:57:54 xxx.xxx.162.126

To je moc hezký !👍👍👍

Přímo parádní ! 👍👍👍

A jak daleko jste to v IPG dotáhli, jestli se můžu ptát ?

My zatím vůbec nemáme aport , kladinu jsem asi měla začít cvičit, když byl trochu menší a štěkání na povel se bojím, že bude problém..

A cvičit souběžně IPG s nároďák je asi blbost, viďte? To bych mu asi jen pletla hlavu že ?

Ph (neregistrovaný) 15.01.2024, 16:24:06 xxx.xxx.80.241

diky vsem, ale je to porad jen takove hrani, nic dokonaleho 🙂 jeste mame dost prace pred sebou. Natacime obcas, aby byla vzpominka 🙂

A jak daleko jste to v IPG dotáhli  - zavodi v trojkach

A cvičit souběžně IPG s nároďák

no, ja to delam  😄  moji psi maji radi, kdyz je trenink pestry 🙂 a me bavi ucit vsechno mozne - hlavne kdyz to ten pes chape tj. ja umim a vim, jak ho to naucit 🙂 

jen u tech exotu zalezi vice na psovi, co zvladne.  Zatim jsem mela stesti na psy, ze hure ci lepe - ale zvladali  vsechny 3 oddily. Nekdy tohle nejde, pes ma limity. Pak je IGP priznivejsi - s jeho jednooddilovkama.  U Venci byla stopka zase to jeho telicko - netusila jsem, ze ho nekdy budu ucit i zebrik. Proto byl plan s nim jen IGP. Ale kdyz vloni zmenili zkusebak - zebrik ma ted schody misto sprusli - uz je to zase pozadavek, co zvladne -  dodelava si teda i narodacke zkousky.  

btw. proc se obavate stekani na povel?   

aport i prekazky ucim pozdeji, kolem roku.  aport kvuli hlave -musi dospet k tomu, prekazky zase kvuli fyz. zatezi.   Zkusim pohledat nejake videa, co umeli kolem roku -ale myslim si, ze skoro nic 😀

Doron
Doron (2341 příspěvků) 17.01.2024, 01:23:00 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 15.01.2024, 16:24:06

Ph, děkuju za rady a povzbuzení🌷 , tak já se po Vás naopičím a budu to dělat taky tak, jak se mi chce ! A co bude Frama bavit. Zatím ho baví všecko.

IPG trojky, to jste teda dobrý dobrý ! 👍👍👍

Štěkání nám nejde, Framík je strašně mlčenlivej, kromě případů když má pocit, že má hlídat ( zachytit nelze, když povzbudím “ štěkej”, přestane s tím, že to už mám na starosti já 😅).

Dneska jsme zkoušeli obranu, nebylo to špatný , spíš dobrý, ale nevydal ani hlásku . 😞😂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.