Aktuálně: 4 090 inzerátů199 090 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Národní nebo mezinárodní zkušební řád ?

Dafi
Dafi (212 příspěvků) 11.08.2024, 15:01:34 xxx.xxx.136.20

pán s malinou neviděl toho briarda loni na CACITU…

pán toho asi hodně ještě neviděl..

ano trenér má svým způsobem pravdu v tom,že pes který bude mít hodně zábavy,soužití,tak ho asi?to cvičení zas nebude tak moc bavit-pokud nebude raplík jak mí psi-nejen mí psi-prostě takovej ten-chcu aportovááát,chcu cvičíít,cxhcu kousáát-chcu furt něco dělat-ted,hned,večer/ráno/v noci a pořád…

-možná bych to srovnala mou půjčovanou dobrmankou a s půjčovaným kníračem-nemyslím mou milovanou Killynku,

myslím dobrmanku-mega tlustou+knírače-oboje jsem měla jen-3 krát týdně vycházka,u knírače cvičák,.vycvičit/vychovat

oba tihle posi měly 24/7 kolem, sebe pánečky+vycházky,takže to,že je bere ven někdo cizí bylo na ně tak jaksi nad plán….

+oni to v sobě neměly…..

ale prostě-taky by se mi s nimi cvičilo líp,kdyby neměly 100procentní péči a přítomnost majitelů 24/7….

vlastně vůbec neviděly důvod,proč jít ven z domu od páníčku s někým cizím???

tím nechci říct,že se o ně měly starat mín,nebo hůř….

jen,že ,jsem je jako venčitel,cvičitel tankovala mín,než kdyby měly mín vycházek a vyžití….

takže trošku asi vím,jak to myslel….

ale i tak…

 pes kterej je takovej pohodář jak váš a třeba moje Dafča/Gero….,tak takovej pes je o hodně lepší do rodiny a života..

ano nedotáhne vám  třeba dom hromady pohárů….protože mu třeba bude chybět těch pár bodíků…..

ale bude s ním klidnější život

a nakonec s ním můžete i tak skládat zkoušky/závody…a uvidíte….

však je ještě pořád mladej…

   já se přiznám,že pro mě ty poháry a medaile byly důležitý….

nebudu tady kecat,že ne….

lhala bych vám i sobě….

 tím,že jsem měla sebevědomí pod zemí 100km….

dítě co mu ve škole nejde tělák-tím myslím fakt nejde-4 z těláku na výzo..i na učnáku…

výtvarka mi taky nešla,z hudebky taky hrozný známky,děcka na ulici se mnou nechtěly hrát kolektivní míčové hry,že jim to kazím,to stejný v těláku na škole,

+šikana/základka/učnák….

vzhled taky nic moc….ehmm-přezdívka..zrůda..nebyla úplně lichotka….

tak ano přiznám,se,že za ty poháry a medaile byt za nějaký ty ZOP,ZPU1 jsem vděčná-protože mě to dalo na pár let pocit,že teda nejsu úplně neschopná a k ničemu,že aspon něco umím….takže jo mě to trochu zvedlo mý zašlapný sebevědomí…..

kromě toho mě bavilo cvičit,dělat zkoušky,závody,cvičily jsme s partou kamarádek,a fakt mě to dost bavilo,jezdily jsme společně na závody,zkoušky,vlakem,busem….

byly jsme parta..

a i když s touhle dvojicí psů cvičím jen doma,a pořád mě to baví,přiznám ,se,že někdy bych si nějakou zkoušku střihla😀

ale prý to už nebývá na cvičácích jak před 15 lety,kdy jsem chodila já,…..tak nevím….,

rozhodně je fajn,že budete cvičit dál!!!!!!!!

acher
acher (799 příspěvků) 11.08.2024, 15:55:53 xxx.xxx.222.196

Doron,nic si z toho nedělejte.Briard je úplně jiný pes než malina a musí se to s ním umět.A vy to děláte dobře.Briard na svým pánovi visí a pořebuje být s ním.Když jsem kdysi dávno přišla na cvičák s prvním čuvačem,byl tam taky exot.Na obranách si lehnul zády k figurantovi a koukal na mě,co tam ten šašek dělá.Když se ho snažil vyprovokovat,tak zavrčel,ohnal se po něm a víc nic.Figurant říkal,co je to za blba a z legrace mě chtěl chytit zezadu okolo krku.No jen napřáhl ruku pes vylít a srazil ho k zemi,stál nad ním a vrčel,nekousl,neměl proč.Zneškodnil ho.Zírali všichni i já.Naštěstí jsme měli výborného výcvikáře .Psovi to sice trvalo déle,ale nakonec složil i dvě zkoušky z výkonu.A když jsem začala chodit s berńáky? To jsme vymýšleli ještě více a i oni se to naučili.Ten druhý měl ZVV2,účastnila jsem se s nimi řady závodů a ukázek výcviku i na řadě mezinárodních výstav.Ani jeden ze psů z figuranta nevyšiloval,neškrtil se na vodítku,nejančili jako ovčáci,jen sledovali a vyrazili až když to mělo pro ně  smysl.Takže nezoufejte,když ho to baví,on to zvládne,ale s klidem a rozvahou briarda.Přece se nebude namáhat zbytečně,když je figurant mimo jeho dosah.

Doron
Doron (2354 příspěvků) 11.08.2024, 17:46:01 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 11.08.2024, 15:01:34

Tedy Dafi, to jste mě dostala, že Vám dali čtyřku z těláku. To je tedy trochu ubohost od těch učitelů.   O co jim asi šlo?

Možná se báli, abyste se třebas nedostala na FTVS🙂))?

Já měla jednou z těláku dvojku a moje matka řekla učitelce “ promiňte,  ale kladinu a kruhy domů asi řídit nebudu”, tak se úča naštvala a na konci roku jsem dostala trojku🙂)).

Vím, že má trenér v něčem pravdu, ale nemám to jak udělat jinak. Ale je to přeci jenom jiný,  když jdeme cvičit hned poránu, než si kluci dají svoje honičky a souboje na zahradě. Ona je i určitá “ nevýhoda”, že si tak dobře sedli s Doronem a jsou vlastně vrstevníci. Ještě nikdy moji psi tak nevyužívali zahradu tak , jako tahle dvojka. Vždycky popadnou lanový uzly nebo něco a čau,  my jdem ven🙂)

Kdybych našla nějakou fajn partu a chtěla dělat nějaký sranda závody, tak vždycky můžu ještě vytáhnout Dorouše. 

Doron
Doron (2354 příspěvků) 11.08.2024, 18:00:31 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 11.08.2024, 15:55:53

Tak to jste mě uklidnila,  že jste to měli podobně. 

On třeba vedle mě i klidně leží, zatímco  ostatní psi koušou a čeká, až na něj přijde řada.

Když ho povzbuzuju, tak se otočí a mám teda přehryzat vodítko abych na něj mohl ? To teda nechceš,  tož musíme počkat,  až bude blíž.🙂))

Ale myslím, že v případě reálného nebezpečí by zakročil.

acher
acher (799 příspěvků) 11.08.2024, 18:13:33 xxx.xxx.222.196
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 11.08.2024, 18:00:31

To je prostě vyrovnaný briard.Proč bude vyvádět a unavovat se zbytečně.Mně takhle reagovali všichni čuvači i berňáci.Když jsem pak kamarádovi cvičila NO,který se mohl zbláznit,že jsem ho měla co držet,tak zlatí mí psi.Jelikož kdyby takhle vyváděli,tak jsem těch jejich +- 50kg asi neudržela.Nebojte,pokud by šlo do tuhého,tak by určitě zakročil.Nám to vyzkoušeno a často takovýto pes zakročí lépe než ten,co na cvičáku šílí po rukávu.

hmn
hmn (1164 příspěvků) 11.08.2024, 18:25:16 xxx.xxx.43.233

“Měla jsme vážný rozhovor s naším trenérem sportovky, myslí si, že to takhle nikam nedotáhneme..”

a dotáhnout to tedy chcete kam?

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (266 příspěvků) 11.08.2024, 19:20:04 xxx.xxx.92.110

Středoasiatka to samé, koukala proč  by měla  kousat do někoho, kdo jen šaškuje, moc dobře  uměla rozlišit,  kdy je potřeba  zasáhnout,  vždy  bleskově, jak kobra,konala. Bez příčiny byla úplně otrávená,  co zas chceme. 🤣🤣🤣

Doron
Doron (2354 příspěvků) 11.08.2024, 19:22:35 xxx.xxx.28.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 11.08.2024, 18:25:16

Tak teď na nějakou jedničkovovou zkoušku,  buď IPO1 nebo ZVV1( k tomu se víc přikláním).

balu
balu (2023 příspěvků) 11.08.2024, 20:36:12 xxx.xxx.56.170

Mám podobnou zkušenost jako Acher, jen s černým ruským teriérem, tedy terierkou. Nikdy nebyla na cvičáku, figuranta nikdy neviděla. Jednou na dovolené mě chtěli kamarádi z legrace hodit do bazénu a ona byla u toho. No, stihli mě jen chytit za ruce a už u mě stála a temně vrčela. Dál nepokračovali…

Ph (neregistrovaný) 11.08.2024, 20:38:43 xxx:xxx.2e26:9308

Bavi to toho psa? Bavi to Vas? Tak zni ta zakladni otazka 😇A od odpovedi se muze odrazit dalsi diskuze. 

Pro me je nejidealnejsi postup - zacne se chodit se stenetem na cvicak na nejake zaklady, zacne je to bavit -oba, stene i cloveka - samotne cviceni, parta lidi okolo, atmosfera - a pak se to prirozene zacne posouvat teda smerem ke zkouskam. 

V jinem poradi to vetsinou - dre. Jak je videt i u Vas.

Cviceni s exotem je samo o sobe vzdycky vyzva 😄Exot je od toho exot ve sportovce, ze jen zlomek jedincu z netradicnich plemen uspeje. A nekdy je to otazka treninku, aby to vubec slo - a nekdy proste tou horou pohnout nejde i kdyby se clovek na hlavu stavel. 

Ale porovnavat se s pracakem ?? Tak to konci frustraci jak vysitou - vzdycky. To jsem si jista.  

Ted jsem byla na tabore - soustredeni sportaku. Ladi detaily pred akci - zatimco oni finisuji -sjizdeji celou zkousku, opakuji cviky, resi si nastupy, vydrz psa atd. Ja s canikem mam presne 4 minuty na place, kdy mi “vydrzi” delat v tom vedru.  A jo, nekdy je to fakt psycho napor, udrzet si cistou hlavu a hlavne - neporovnavat 😄

A mam stesti hlavne na lidi kolem sebe - ti hlavne berou Vencu takoveho, jaky je - na co ma. Nikdo mi ho neohyba do sablony pro pracaky. Drzi mi porad nohy na zemi v tom, co je s nim mozne. 

To si myslim  -uplne chybi Vam, takovyhle pristup od okoli. 

Doron
Doron (2354 příspěvků) 11.08.2024, 22:27:18 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 11.08.2024, 20:38:43

To máte pravdu, chybí mi dobrá  parta.

Doufám, že se mi po prázdninách podaří vetřít ke Kilianům 🙂. Nebo jinam, kde se to nebere tak smrtelně vážně. 

Nás oba cvičit baví a frustrovaní z toho nejsme, ale asi opravdu působíme trochu jako exoti, jak to hezky nazýváte🙂))).

Přitom mám pocit, že Framík je vlastně dobrej pracovní pes, barák pohlídá, o děti se postará, člověka by ubránil, nějaké ty budoucí kozy taky asi upase, lišku a cizí kočky zažene, když se při houbaření rozejdeme v lese dělá spojku, zvěř nehoní, výstřelu,  bouřky  a ohnojstrojů se nebojí..,dobře plave, u kola umí ..

Ale ve sportovce prostě nemá ten dychtivý projev, radostný je, to zase jo 🙂.

Ph (neregistrovaný) 11.08.2024, 22:42:59 xxx.xxx.93.105
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 11.08.2024, 22:27:18

Ale ve sportovce prostě nemá ten dychtivý projev, radostný je, to zase jo

bud se uplne rozchazime v nazvoslovi nebo v predstavach, co se na te zkousce vlastne chce 😀

ZVV1 udelate i se psem, co jde - “na danka” 🙂 s hlavou dole, ale vesele vykracuje u nohy a ma vsechny cviky - a ne za male body  😇

to me spis vice trapi, jak popisujete obrany. To delate kruhovku? 

Doron
Doron (2354 příspěvků) 11.08.2024, 22:56:35 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 11.08.2024, 22:42:59

Na daňka🙂)))? To je opak lipicána?

Tak to by bylo dobrý!

Nene, kruhovky neděláme,  ale tuhle jsem ho musela vzít z auta, nešla klima a strašný vedro, seděla jsem s ním na lavičce a koukal na ostatní psy při obraně. Koukal se zájmem,  ale žádný vyšilování.

Ph (neregistrovaný) 11.08.2024, 23:01:53 xxx.xxx.93.105
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 11.08.2024, 22:56:35

takhle mi ceka na obrany i vovcacek 😇🤣

ono nakonec totiz zjistite, ze pes, co dela nejvetsi bordel PRED obranou - se nakonec taky musi pokrotit a musi nastupovat ponekud sporadaneji 😇

takze ja tu fazi blazneni PRED - vynechavam 😄😄😄i vovcakovi 😄

jeden zlomeny prst pri pruchodu brankou na obrany - uz mi stacil ….

Anet10
Anet10 (141 příspěvků) 11.08.2024, 23:08:02 xxx:xxx.a459:c850
Doron:

Měla jsme vážný rozhovor s naším trenérem sportovky, myslí si, že to takhle nikam nedotáhneme.. ☹️.

Že prý má moc vyžití jinde a na cvičení nemá ten správný drive. 

Je teda pravda, že vedle ostatních naspeedovaných psů vypadáme docela směšně.

On třeba  docela pěkně kouše,  ale když si jde  figurant vyměnit rukáv,  v klídku si lehne a opočívá 🙂.

Tuhle se nám chlapík s malinou úplně otevřeně vysmíval 🙂)))).

Možná by se mohl uplatnit jako chůva,  je neuvěřitelně jemný a ochranitelský k vnoučatům, hlídá je u bazénku celé hodiny, bradičku opřenou o okraj, až je mi ho líto,  ale on si to nedá vzít… Přitom bedlivě monitoruje okolí a hlavně oblohu, co kdyby přiletěl nějakej dravec a děti nam chtěl odnést, že jo.🙂)))

Obrázek Obrázek

Buďte ráda, že máte tak pohodového psa. Je to fajn rodinný pes s kterým nebudete mít problém. Já si nedovedu představit moji fenu u bazénku s tím dítětem. Skočila by tam za ním, celého by ho pohamtala. Mám opak vašeho, divokého pošuka, hyperaktivce, bývá hodně ve vzruchu, takový adrenalin. Se psema se nesnese, jen s málo kterým. Je s ní moc práce, už jen ji hodit do klidu je fuška. No, neměla jsem ještě takového N.O. Je to spíš malina v ovčáčím těle.  Co se týká toho pána s tím maliňákem, jak se vám smál, je to buran, který vidí jen to své plemeno a nedovede pochopit, že jsou i jiná plemena nebo psi, kteří mají jinou povahu a mentalitu, než jeho pes a jemu podobní. Váš briard musí být velice příjemné zvíře do rodiny, buďte za to ráda. Já jsem dost cíťa, mě se někdo na cvičáku smát, bylo by mi to líto a už bych tam asi nešla. Buď bych šla jinde, pokud by nebyla možnost, cvičila bych si jen tak pro sebe a pro mé potěšení 🌹

Doron
Doron (2354 příspěvků) 11.08.2024, 23:51:23 xxx.xxx.166.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 11.08.2024, 22:56:35

Myslela jsem to tak, že on je radostný , ohůnek se vrtí,   ale je opravdu obtížný udržet ten pohled nahoru, protože on pořád skenuje, co se kolem děje .

Těžký přeučit, protože vloha ☹️

Takže dychtivě nekouká po míčku nebo pamsku …

Ph (neregistrovaný) 12.08.2024, 00:54:37 xxx.xxx.93.105
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 11.08.2024, 23:51:23

u zadneho psa neni hlava nahoru vloha😄

je to nauceny cvik. u jednoho psa lepe, u druheho hure. a jde to ucit i jinak, nez ze pes kouka na “neco”. 

Otazka pak je, kolik casu tomu clovek chce venovat …


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.