Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Národní nebo mezinárodní zkušební řád ?

balu
balu (2006 příspěvků) 12.06.2024, 19:35:49 xxx.xxx.193.49

Mně pořád připadá ten ER jako normální přivolání. Nevím proč bych měla psovi motat hlavu dalším povelem, jehož účel a použití je stejné jako přivolání. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 12.06.2024, 20:25:22 xxx.xxx.124.153
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 12.06.2024, 18:25:27

Otevřu dveře na dvůr a všecky slépky letí. Fakt letí. Uletí nad zemí dost… takové stíhačky. 🙂 Letí z lesa, je to hustý. 😀 Právě že jsem je musela naučit, že ne vždy jde jídlo. Chodí za mnou, aj na náměstí, musela jsem dát pod branku šutry, ale některé přeletí… no a volám - domů! - a nic, jdou se mnou. To jsou primitivní (ne blbá) zvířátka, jde prostě o základní zdroje.
Sice leží v záhoně aj se psem, když tam něco dělám, a chodí se mnou do lesa… ale ony si prostě jenom hlídají, esi jim nežeru žížaly. 🙂
Nemám ER. Buď jenom přijdu, nebo řeknu - kde ste, pipi, krávy zas v lese, sežere vás liška… a už jdou. 
U psa asi mám ER. Ale říkám tomu, že povel umí. Čekej. O zbytku se dá diskutovat. Ona diskutuje. Ale já jí to dovolila. 
 

Doron
Doron (2341 příspěvků) 12.06.2024, 21:29:10 xxx.xxx.166.19
balu:

Mně pořád připadá ten ER jako normální přivolání. Nevím proč bych měla psovi motat hlavu dalším povelem, jehož účel a použití je stejné jako přivolání. 


Balu, se mi zdá,  že jste strašně nemoderní.

Všicky už rikólujou a Vy byste porád než přivolávala!😂

balu
balu (2006 příspěvků) 13.06.2024, 09:21:44 xxx.xxx.193.49
»
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 13.06.2024, 08:54:13

To ne. Je to podiv nad tím, že někdo objevil Ameriku. Tedy to, že při pouštění psa na volno musí být spolehlivé přivolání, aby ho bylo možné zastavit a ovládat. 

keriton
keriton (547 příspěvků) 13.06.2024, 09:28:29 xxx.xxx.39.227
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 13.06.2024, 09:21:44

Nemám pocit, že by toto tady někdo právě teď objevil.

Ale pochopila jsem, že vy a pár dalších uděláte dost proto, aby tady ostatní nepsali o věcech, které vám nevoní.

Takže zase jdu, no. 

balu
balu (2006 příspěvků) 13.06.2024, 10:23:48 xxx.xxx.193.49
»
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 13.06.2024, 09:28:29

Ale tak se neurážejte, že nesedím na zadku před ER a Šustou. Pro mě to není bůh.

Píšu jen svůj názor stejně jako vy. Tak z čeho máte osypky?

keriton
keriton (547 příspěvků) 13.06.2024, 10:29:50 xxx.xxx.39.227
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 13.06.2024, 10:23:48

Spíš to vypadá, že nějaký problém máte vy, když takto reagujete na jednu letmou zmínku o ER v pokecu o venčení asi tak před třemi týdny 🤭

Ani už nejde o Šustu nebo ER, ale o to, co tu z toho diskuzního prostoru někteří děláte.

Doron
Doron (2341 příspěvků) 13.06.2024, 10:30:14 xxx.xxx.166.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 13.06.2024, 09:28:29

Nikam nechoďte.., vždyť si jenom povídáme…🙂

Zdá se, že to tady nikdo nedělá ( ER), tak jestli Vy ano, mě by to určitě zajímalo.

balu
balu (2006 příspěvků) 13.06.2024, 10:38:07 xxx.xxx.193.49
»
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 13.06.2024, 10:29:50

To je zábavné. To vy jste nadskočila, jako by vás píchli šídlem. 

Můžu se vyjádřit k čemu chci a kdy chci. Jestli si chcete hrát na moderátorku diskuze, tak prosím, ale já s vámi tu hru hrát nebudu.  

Zrzavci
Zrzavci (3381 příspěvků) 14.06.2024, 08:37:29 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 12.06.2024, 17:58:35

Tahle debata mě - jako často - zavedla k naší flekatý.

Měla jsem a mám psy, kteří při přivolání to otočí na pětníku a letí ke mně. Pak přišlo flekatý nadělení a s ní jsem trochu jinde. Celý její flekatý život to přivolání piluju- ve smyslu tý dokonalosti na pětníku.(pravda, nejedeme jednotně a ona je pes, kde to poznat je, ale s tím nic nenadělám) . Každpádně ona je z kategorie těch “celý život mám psy, nějak funguju, ale tady mi nefunguje nic” 😀 To trochu přeháním, ale ne moc, prostě ona je z těch psů, kdy její nejvíc odměnou je to, že si bude sama. Má to tak od začátku -  nedivím se jí, podařilo se to přebít, ale ne stoprocentně. S odměnama si hraju, při cvičení přivolání musím vybalancovat to, aby se to nepřehnalo. A bláblábláblábláááááááá. Každopádně nikdy jsem to nedotáhla na ten pětník. Umí to, ale záleží na konstelaci hvězd, zda udělá šprtku a nebo v ní převáží něco jako pastevec (to asi nejlíp vystihuje její rozpoložení v tom momentě) a předvede  něco ve stylu “Dyk já du”. Dojde 🙂 

Jsem 90% času po těch letech ščastná, že to je takhle, ale pak přijde těch pět procent, který si řeknou - a nešlo by to ještě zlepšit? 

A otázka zní - šlo? Jak? Když člověk de facto opravdu vyzkoušel všechny možný varianty (co nás posunulo v tý rychlosti asi nejvíc, je cvičení, kdy přivolám, odpočítám, letíme společně všichni a pak písknu přivolání). A pochopitelně tu její samotu, jako odměnu používám taky, to je jasný,  když předvede megavýkon, plesknu jí po kejtě a do tý samostatnosti ji pošlu. 

 A nebo je něco, co člověk přehlédl, nenapadlo ho?

Ph (neregistrovaný) 15.06.2024, 11:08:36 xxx:xxx.6e2e:22eb

Kdykoliv vydate povel, co pes nechce splnit - zpomalujete si provedeni tohoto povelu. 

Nejde vzdycky chtit i ochotu( =rychlost) i 100% spolehlivost povelu.

A i kdyz se vam to povede u 10ti psu -ten 11. vas vyskoli, jak malo znate 😄

Fiona.Praha
Fiona.Praha (191 příspěvků) 16.06.2024, 08:35:37 xxx:xxx.d998:a5b

Našla jsem článek o ER, kdy je v hned v úvodu vysvětleno, k čemu by se ER hodil. Trenérka asistenčních psů naučila asistenční psy na zvuk, při kterém asistenční pes všeho nechá, svého majitele nechá osudu a letí za zvukem. Vysvětleno je to tak, že je potřeba, aby asistenční pes např. při nehodě “opustil” svého majitele a nebránil ho před např. záchranáři (nebo se tam jen nemotal).  Tohle má asi svou logiku - psa spolehlivě odvolá někdo jiný. Ten odvolávající musí ale vědět, že pes takový signál zná. 

Jen nevím, k čemu by se mi hodilo pilovat takový povel u svého domácího rozmazlence. Snažím se mít 100% přivolání a odvolání. K čemu další povel, který znám jen já, pes a pár lidí kolem mne?  Nechci rýpat a dohadovat se tu, chtěla bych si to ujasnit a Šustu číst kvůli tomu nebudu.

https://www.ecanis.cz/clanky/emergency-recall-reseni-v-nouzi-nejvyssi-_2329.html?klic=56

Ph (neregistrovaný) 16.06.2024, 09:56:51 xxx:xxx.f961:3552

Ten odvolávající musí ale vědět, že pes takový signál zná.

a jsme zpet u serialu Goro 🙂 

K čemu další povel, který znám jen já, pes a pár lidí kolem mne?

me prijde cely ten clanek pritazeny za vlasy. zoo a morsky svet ano, ty asistencni psi uz je jen takove, aby se toho lidi chytli i u psu 😇

ale takovych veci je hafo, na co se poradaji cele seminare, skoleni …

Treba -manipulace s obojkem. Pes se uci, jak se ma chovat - pri sahnuti na obojek. atd. atd.

Doron
Doron (2341 příspěvků) 16.06.2024, 11:36:19 xxx.xxx.166.19

Tak já hlásím s Framem velké pokroky.🙂

To je takové kouzlo, vždycky když sem napíšu,udělá posun.

Začala jsem víc využívat nápodobu a určitou rivalitu s Doroušem.   Kladinu za ním, překážku za ním,  áčko.. Sedni,lehni,   oba přede mnou, najednou s sebou Framík práskne o zem rychlostí blesku. 🙂

Dorouš cvičí,Framík se dívá , pak nastupuje s obrovským nadšením a nasazením. 

Začala jsem cvičit v takových opravdu krátkých usecích, aby byl soustředěný a úspěšný, snad se nám to podaří později pospojovat.

Je to opravdu vztahový pejsek a strašně rád je úspěšný.🙂

Docela nám jde i aport,i když nějaký rozený aportér není.

Problém bude štěkání, vyzkoušeli jsme snad všechno , ani při obraně nevydá jediný zvuk, prostě “ tichý zabiják ”.🤣

   

Dafi
Dafi (207 příspěvků) 16.06.2024, 20:45:58 xxx.xxx.136.20

Doron-jste šikulky!!

taky jsem hodně kdysi cvičila nápodobou-třeba takhle hlídání předmětů-to jsem uvázala jednoho psa hned vedle druhýho co hlídal….co už to uměl…

a když jeden vidí jak se cvičí s druhým,tak se pak může přetrhnout-protoože on chce a umí přece taky🙂

Zrzavci
Zrzavci (3381 příspěvků) 16.06.2024, 22:04:43 xxx.xxx.16.69
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 15.06.2024, 11:08:36

Nejde vzdycky chtit i ochotu( =rychlost) i 100% spolehlivost povelu.

Děkuju, moc.

Jsme v bodě, kdy jsem ráda, že jsem ráda (a co by za to jiní  se svým psem dali, kdyby tohle měli) a přesto jakoby vím, že by vůle ještě byla - možná? 

Možná,  a možná, že právě ne, no ale pak si člověk přijde jako naprostý neumětel. 

A tak si člověk řekne - ona je prostě zvláštní, nemůže za to.

A pak najednou předvede něco co by devět psů z deseti nikdy neudělalo - myslím v pozitivním slova smyslu. Překvapí, kde se to v ní bere. A to si zas člověk říká, sakra , tak když je tam tohle, kde dělám chybu v jiných věcech, že je nevytáhnu ven?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.